Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım‘Şırnak ve Mardin’de AKP çalışmalarını valiler yürütüyor’

‘Şırnak ve Mardin’de AKP çalışmalarını valiler yürütüyor’

Tarih 03 Mayıs 2018, 12:31 Editör yorumcahaber.com

Mardin ve Şırnak’ta valilerin baskın seçimler öncesi AKP’li yöneticilerle birlikte gezerek çalışma yürüttüğü iddia edildi. İddialar arasında, vali eşinin de muhtar eşleriyle toplantı yaptığı da var.

24 Haziran baskın seçimlerinin ilan edilmesinin hemen ardından Şırnak Valisi Mehmet Akbaş’ın, AKP’li yöneticilerle birlikte köy ziyaretlerine başladığı öne sürüldü. AKP Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve bazı üst düzey askerlerle geçtiğimiz günlerde Şırnak merkez ve Uludere’ye bağlı bazı köyleri gezen Vali Aktaş’ın, köy turlarını Güçlükonak ve Cizre ilçesine bağlı köylerde sürdürdüğü ileri sürüldü.

‘HDP’Yİ KARALAYARAK, AKP’YE OY İSTİYOR’

Onlarca zırhlı araçtan oluşan güvenlik konvoyu ile özellikle HDP’ye yüksek oy çıkan köyleri ziyaret ettiği belirtilen Vali Aktaş’ın, köy sakinleri tarafından dillendirilen sorunların seçimler sonrası çözüleceğini söylediği öğrenildi. Köy sakinleri, Vali Aktaş’ın kendilerine, “Bu bölgede huzuru bozan parti HDP’dir. HDP’ye oy vermeyin. HDP’ye oy verirseniz buraya huzur gelmez. AKP’ye oy verirseniz sorunlarınız çözülür. HDP, PKK’nin gömlek değiştirmiş halidir” dediğini iddia etti.    

CİZRE TSO ÜYELERİNDEN AKP İÇİN DESTEK İSTEDİ  

Kent genelinde yapılan tüm programlarda AKP’li yöneticileri yanından eksik etmediği ifade edilen Vali Aktaş’ın geçtiğimiz günlerde de yeni seçilen Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (Cizre TSO) yöneticileri ile bir araya geldiği, söz konusu buluşmada Aktaş’ın, “Hedefimiz yüzde 40. Hepimiz birlikte başarabiliriz” diyerek üstü kapalı bir şekilde AKP’ye destek istediği öne sürüldü.  

VALİ MUHTARLARLA, EŞİ İSE MUHTAR EŞLERİ İLE BİR ARAYA GELİYOR  

Şırnak ve ilçelerinde yaşanan durumun benzerinin Mardin ve ilçelerinde de yaşandığı iddia edildi. AKP’li yöneticilerle doldurulan Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman da AKP’li yöneticilerle birlikte bir süredir köy muhtarları ile bir araya geldiği, basına kapalı yapılan toplantılarda ne konuşulduğu hakkında dışarıya bilgi verilmediği aktarıldı.

Vali Yaman’ın eşi Gulseren Yaman’ın da, AKP Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun eşi Canan Miroğlu ile birlikte muhtar eşleri ile toplantılar yaptığı öne sürüldü.

Mezopotamya Ajansı

Bu haber 824 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Gülümseyin yayımlıyoruz! Erdoğan’ın başdanışmanı Aybet: Hapishanelerde gazeteci yok ve KHK’lı akademisyenler ‘terörist’

Gülümseyin yayımlıyoruz! Erdoğan’ın başdanışmanı Aybet: Hapishanelerde gazeteci yok ve KHK’lı akademisyenler ‘terörist’ Erdoğan’ın başdanışmanlarından Prof. Gülnur Aybet’e göre hapishanelerde hiç gazeteci yok ve KHK ile atılan akademis...

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz

Bakan 'düzeltti': Makarna ve kömür dağıtmıyoruz, nakit dağıtıyoruz Bakanlığının 2019 bütçesine ilişkin soruları yanıtlayan Zehra Zümrüt Selçuk, 'Makarna, kömür dağıtan devlet ith...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi