Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımİŞTE YİĞİT LİDER: BEŞAR ESAD SÖZ VERDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU HALKINA DAİR

İŞTE YİĞİT LİDER: BEŞAR ESAD SÖZ VERDİ VE SÖZÜNÜ TUTTU HALKINA DAİR

Tarih 10 Mayıs 2018, 22:16 Editör yorumcahaber.com

TAM BİR YIL ÖNCEKİ DEMEÇ
1 YIL GEÇTİ KALDI GERİYE 1 YIL...

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, Lübnanlı heyet ile gerçekleştirdiği görüşmede şu ifadeleri kullandı: ”Sağlanan bütün ateşkeslerin geçici bir aşama olduğunu düşünmeyin. Suriye ordusu gücü ele geçirmiştir ve biz Hizbullah ve Rusya’nın desteğine sahibiz.”

”Yardımda bulunmak için Arap ülkelerinden savaşçılar geldiler ve Erdoğan, Katar ve Arabistan’ın planı tamamen başarısız oldu. Ürdün bir şey yapamaz. Irak Haşd-i Şaabi kuvvetleri Suriye ordusunu bütün cephelerde destekliyor ve iki yıl içerisinde bütün Suriye’yi kurtaracağız ve ortam eski haline dönecek.”

”Biz büyük yabancı mevduat rezervlerine sahibiz ve henüz bunları kullanmadık ama Suriye’nin yeniden yapılandırılmaya başlamasıyla birlikte onları kullanacağız. Rusya Suriye’yi silah yönünden teçhizatlandırdı ve her geçen gün Suriye ordusunun gücü artmaktadır. Biz bu silahlı haydutlardan kurtulacağız ve onları Suriye’nin köy ve kasabalarından çıkaracağız. Suriye’nin yeniden yapılandırılmasından sonra mültecilere kapıları açacağız.”

”Bütün tekfirci terörist gruplar rejimi devirme konusunda yenilgiye uğradılar. Biz kazandık ve en kısa sürede Deyrizor ve Rakka’ya girecek ve IŞİD’den kurtulacağız. Daha sonra İdlib’e girecek ve Nusra Cephesini sonlandıracağız ama Şam kırsalından Cuber bölgesi, Duma ve Haresta’ya kadar olan bütün bölgeler konusunda gizli planlar bulunmaktadır ve bu bölgedeki teröristlerin varlığını da tamamen bitireceğiz.”

”Astana Anlaşması, İdlib şehrinin güvenli bölge ya da çatışmasızlık bölgesi olduğunu söylüyor. Bu yüzden Eş-Şuğur, Mağra En-Numan, Seragip, Han Şeyhun ve El- Zaviye dağı olmak üzere bu bölgelerin tamamı ve hatta Türkiye sınırına yakın tarım arazileri güvenli bölgeler değildir ve Suriye ordusunun bu bölgeleri bombalamaya, hedef almaya ve İdlib şehri dışında bu bölgelere girmeye hakkı vardır. Oysa Türkiye bütün İdlib eyaletinin çatışmasızlık bölgesi olduğunu söylüyor ve muhalifler de aynı bunu söylemiş ve sadece İdlib şehrinin güvenli bölge olarak açıklanmasına karşı çıkmış ve Astana ve Cenevre müzakerelerinden geri çekilmişlerdir.”

Beşşar Esad aynı zamanda şu ifadelerde bulundu: ”Eğer iki yıl içerisinde Suriye’yi kurtarmazsam istifa edeceğim ama ben Suriye’nin kurtulacağına dair yüzde yüz garanti veriyorum. Müzakereler ve bunun gibi konulara bakmayın, Suriye’nin teröristlerden ve tekfircilerden kurtarılmasının gerçek planı, Suriye’nin bölgesel rolünün yeniden kazandırılmasıdır. Ben Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile barışmadım. Çünkü o Suriye halkının öldürülmesine neden oldu ve Arabistan da çok pişman olacaktır.”

”Biz Rusya’nın Barum petrol şirketi ile Suriye sahillerinden gaz çıkarılması konusunda anlaşma imzaladık ve dünyada gaz ihraç eden üçüncü ülke olacağız. Bu konu başlı başına Suriye’nin yeniden yapılandırılmasına etkili olacaktır. Biz büyük yabancı mevduat rezervlerine sahibiz ve bunun da Suriye’nin gelişmesinde ve yapılandırılmasında rolü olacaktır.”

”Suriye, Arap kimliğinin merkezi ve kalbidir ve Suriye olmadan Arap kimliği olmaz. Bırakın Arabistan ve diğer düşman Arap ülkeleri ne istiyorlarsa yapsınlar.”

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, gülümseyen insanlar, yazı

Bu haber 2430 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Faşist Almanya'dan cihatçı ‘Beyaz Miğferler’e açık destek

Faşist Almanya'dan cihatçı ‘Beyaz Miğferler’e açık destek Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Mass, cihatçı Raed al-Saleh ile bir araya geldi. Beyaz Baretliler hakkında "insalık ...

Trump: 'Brunson için Türkiye’ye bir şey ödemeyeceğiz, Türkiye’ye ödeteceğiz!'

Trump: 'Brunson için Türkiye’ye bir şey ödemeyeceğiz, Türkiye’ye ödeteceğiz!' Donald Trump yeni bir Twitter mesajı paylaşarak, “yurtsever bir rehine” olarak tanımladığı Rahip Andrew Brunson’un ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi