Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımALMAN EMPERYALİZMİNİN GRUP YORUM' A BASKILARI DEVAM EDİYOR!

ALMAN EMPERYALİZMİNİN GRUP YORUM' A BASKILARI DEVAM EDİYOR!

Tarih 11 Mayıs 2018, 13:28 Editör yorumcahaber.com

18-20 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Thüringen kentinde düzenlenecek Rebellisches Müzik festival (Asi Müzik Festivali)' nde 20 Mayıs Pazar günü Grup Yorum da sahne alacak.

18-20 Mayıs tarihleri arasında Almanya'nın Thüringen kentinde düzenlenecek Rebellisches Müzik festival (Asi Müzik Festivali)' nde 20 Mayıs Pazar günü Grup Yorum da sahne alacak.
Birkaç gün önce, Almanya Anayasayı Koruma Örgütü; festivalin düzenleyicilerine "Grup Yorumdan kimler katılacağını", "Hangi şarkıları çalacaklarını", "Şarkıların sözlerinin neler olduğunu" yazılı olarak kendilerine bildirmelerini istemiş.
Biz, emperyalizmin tacizleriyle, baskılarıyla, yasaklarıyla ilk kez karşılaşmıyoruz. Daha önce de defalarca yurtdışında konser yasaklarıyla karşılaştık. Vize başvurularımız reddedildi. Schengen kapsamındaki ülkelerden sınır dışı edildik, gittiğimiz ülkelerde havalimanından gözaltına alındık. Alman devleti, konser başvurularımızı dahi engellemeye çalıştı, konserlerimiz polis baskınına uğradı.
Bunların hiçbiri, Grup Yorum ‘un Avrupa'da konser yapmasını engelleyemedi, engelleyemeyecek! Avrupa'nın dört bir yanında konserlerimizi yapmaya devam ediyoruz, edeceğiz!
Avrupa'daki dinleyicilerimizi 20 Mayıs günü Thüringen - Truckenthal' da gerçekleşecek olan Rebellisches Müzik festival' e, Grup Yorum' u sahiplenmeye çağırıyoruz!

Grup Yorum Halktır, Susturulamaz!
Türküler Susmaz, Halaylar Sürer!

GRUP YORUM

Konu ile ilgili Rebellisches Müzik festival' in ve Almanya Marksist-Leninist Partisi (MLPD)' nin yaptığı açıklamayı paylaşıyoruz:

Rebellisches Müzik festival' in ve Grup Yorum' un sansürlenmesine ve kriminalize edilmesine karşı yaşasın enternasyonal dayanışma!
Bu sene Grup Yorum' u, Türkiye'nin en ünlü muhalif müzik grubunu festivalimizde ağırlamanın gururunu yaşıyoruz!
Askeri cunta sonrası tam 33 yıl önce kurulan Grup Yorum 6 milyondan fazla albüm satmıştır ve milyonların önünde konserler vermiştir. Kuruluşundan bugüne devletin baskısı altındalar. Konserleri yasaklanmakta, yurtdışına çıkışları engellenmekte, üyeleri tutuklanmakta ve kültür merkezileri basılmakta. Bu sene ise faşist Erdoğan rejimi birçok üyesinin başlarına ödül koymuştur.
Bizler de bugün üzücü bir haber aldık; Anayasa Koruma Örgütü grubun festivale katılımına dair bilgilendirme istemekteymiş. Schalkau belediyesi grupta çalanların isimleri ile çalınacak şarkıların listesini ve sözlerini yazılı olarak kendilerine sunmamızı istemiş.
Bizler, bu festivali düzenleyenler olarak, bu ayıbın karşısındayız ve bu durumu protesto ediyoruz!
Rebellisches Müzik festival; isyancı, anti - faşist ve devrimci müzik anlamına geliyor. Festivalimize Almanya' nın dört bir yanından 50 müzik grubu ve 150'den fazla sanatçı katılıyor. Festivalin bu seneki teması ise barış olacak, yani Afrin saldırısı ile Suriye'deki savaşta yeni bir etap başlatan Erdoğan iktidarının zıttı bir düşünce ile hayat bulacak. Alman devletinin Erdoğan karşıtlarını siyasi baskı altına alınmasına ortak olması da bu noktada tabii ki utanç verici bir durumdur.
3. Rebellisches Müzik festival, Almanya'nın dört bir yanından bir araya gelen gençlerin organize ettiği bir festival olacak. 1.500'den fazla katılımcı bekleniyor. Thüringen' den birçok grup ile Filistinli, İbrani, Kürt, Türk, Arap, İngiliz ve İrlandalı gruplar sahneyi dolduracak. 
Tommy Frenck ve onun gibiler ırkçı-faşist düşüncelerini Thüringen' de yaygınlaştırmaya çalışırken Truckenthal'dan tekrar enternasyonal dayanışmanın bir bayrağı dalgalanacak!
Sizleri Çağırıyoruz: Rebellisches Müzik festival' ne işte tam da bu yüzden gelin! Pazar akşamı ise festival doruğa çıkacak : Grup Yorum sahne alacak. Devrimcilik yapmak suç değildir diye haykırılacak! Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

REBELLISCHES MUZIKFESTIVAL


Grup Yorum' un Ve Rebellisches Müzik Festival'in Kriminalize Edilmesine ve Sansürlenmesine Derhal Son Verilsin!

Rebellisches Müzik festival emperyalist saldırganlığa, faşizme ve her türlü gericiliğe karşı müzikal ve kültürel bir mesaj veriyor. Dayanışmamızın, birliğimizin ve tabii ki komünist bir gelecek vizyonumuzun belirtisidir bu festival. Bu festivalde ilerici bir müzik grubunun bastırılmasına ve kriminalize edilmesine bir anlam vermek mümkün değildir. Grup Yorum' a ve Rebellisches Musik festival' e karşı yapılan bu utanç verici yanlışın hemen geri alınmasını talep ediyoruz!

MLPD Genel Başkanı Gabi Fechtner

Bu haber 1124 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Hamdolsun fırldaklar! AKP'nin seçim dönemi dağıttığı yardım kömürlerinin yarısı kaya çıktı

Hamdolsun fırldaklar! AKP'nin seçim dönemi dağıttığı yardım kömürlerinin yarısı kaya çıktı Sayıştay raporu, AKP'nin seçim döneminde yoksul yurttaşlara dağıttığı kömürlerin yarısının kaya olduğunu ve yar...

Hrant Dink katledilişinin 12. yılında anılıyor: Buradayız Ahparig!

Hrant Dink katledilişinin 12. yılında anılıyor: Buradayız Ahparig! 12 sene önce Agos Gazetesi önünde katledilen Hrant Dink için çeşitli şehirlerde anma etkinlikleri düzenlenecek.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi