Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'Mikser' Perinçek bildiğiniz gibi yine uçuşlarda: Cumhurbaşkanı olunca HDP'yi kapatacağım!

'Mikser' Perinçek bildiğiniz gibi yine uçuşlarda: Cumhurbaşkanı olunca HDP'yi kapatacağım!

Tarih 14 Mayıs 2018, 00:36 Editör yorumcahaber.com

Cumhurbaşkanlığı seçilince, Siyasî Partiler Kanunu’nun 100. Maddesinin (b) fıkrası uyarınca, Bakanlar Kurulu Kararıyla ve Adalet Bakanlığı istemiyle Yargıtay Başsavcılığına başvuruda bulunacak ve HDP’nin kapatılması için dava açılmasını talep edeceğiz.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün İstanbul’da Taksim Gönen Hotel’de, Vatan Partisi Merkez Karar Kurulu toplantısında bir basın toplantısı yaptı. Perinçek, Cumhurbaşkanlığı seçilince, HDP’nin kapatılması için, Bakanlar Kurulu kararıyla ve Adalet Bakanlığı’nın istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na talepte bulunacağını açıkladı. Perinçek, Vatan Partisi'nin internet sitesinde özetle şunları belirtti:

 HDP PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN YASAL ORGANIDIR


HDP, terör örgütü PKK’ya bağlıdır, PKK talimatıyla hareket etmektedir. Selahattin Demirtaş başta olmak üzere yöneticilerinin ve örgütlerinin bu gerçeği ortaya koyan sayısız açıklamaları yanında faaliyetleri bu konuda kesin kanıt değerindedir.


Bugün Türkiye’de hukuk varsa, Anayasa’nın 68. Maddesi ve Siyasî Partiler Kanunu’nun 81, 82 ve 83 maddesi uyarınca, HDP’nin kapatılması gerekir. Hukuka bağlılığın ve hukuk devletinin gereği budur. Konunun Türkiye’deki ilk uzmanı olarak bunu belirtiyorum. 1968 yılında Ankara Hukuk Fakültesi tarafından yayımlanan Türkiye’de Siyasî Partilerin İç Düzeni ve Yasaklanması Rejimi başlıklı kitabım, Anayasa Mahkemesi’nin ve Yargıtay Başsavcılığının başvuru kaynağıdır. 

 MEHMETÇİĞE KURŞUN SIKMA ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR


HDP, Mehmetçiğe kurşun sıkan, Güneydoğu kentlerimizde hendek kazan, halktan haraç toplayan, “Özerk Kürdistan Kongreleri” yapan faaliyetin bir parçasıdır.


Türkiye’de vatanı bölme, milleti etnik temelde parçalara ayırma, Türkiye toprakları üzerinde ayrı bir devlet kurma özgürlüğü yoktur. Bu amaçla faaliyet özgürlüğü de yoktur.


Mehmetçiğimize ve polisimize kurşun sıkma, vatan toprağında terör amacıyla hendek kazma, mayın döşeme özgürlüğü de yoktur.


        
BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ PKK’YI
HDP ÜZERİNDEN YASALLAŞTIRMA ÇABALARI


Bu durumda Anayasanın ve Siyasî Partiler Kanunu’nun tanımladığı kapatma nedeni bütün unsurlarıyla oluşmuş bulunmaktadır. Ne var ki, Yargıtay Başsavcılığı Anayasa Mahkemesi katında kapatma davası açmamakta ve sorumluluğunu yerine getirmemektedir.


Dahası PKK’nın yasal kolu olan HDP’ye devlet bütçesinden yalnız bu yıl 90 milyon TL verilmiştir.


ABD merkezli  Atlantik sistemi, Türkiye’ye PKK’nın yasallaştırılmasını dayatmaktadır. HDP, bu dayatmanın aracıdır.


Bazı siyasal partiler, HDP’yi açıkça desteklemekte, HDP’nin hapiste bulunan liderlerini ziyaret etmekte ve özetle PKK’yı kurtarmak ve hatta hükümet ortağı yapmak için yoğun bir faaliyet yürütmektedir.

 BAKANLAR KURULUNUN KARARI VE

ADALET BAKANLIĞININ İSTEMİYLE
KAPATMA TALEBİNDE BULUNMAK


Bu koşullarda, buradan ilan ediyoruz:


Cumhurbaşkanlığı seçilince, Siyasî Partiler Kanunu’nun 100. Maddesinin (b) fıkrası uyarınca, Bakanlar Kurulu Kararıyla ve Adalet Bakanlığı istemiyle Yargıtay Başsavcılığına başvuruda bulunacak ve HDP’nin kapatılması için dava açılmasını talep edeceğiz. Bu konudaki talepnamemiz hazırdır.


Hukuk devletinde hukukun uygulanması konusunda tereddüt ve ihmal olamaz.


Hukuk devletini inşa edeceğiz.


Bölücü teröre ve yasal uzantılarına örgütlenme, siyasal örgütlenme ve faaliyet izni vermeyeceğiz.


Unutmayalım: PKK, kendisine tanınan yasal faaliyet olanaklarından yararlanarak güç toplamış ve terör eylemleri yapmıştır.


PKK, ABD’nin ve İsrail’in emperyalist ve Siyonist emellerinin hizmetindedir. ABD tarafından silahlandırılmakta, eğitilmekte ve yönetilmektedir.


HDP’nin kapatılması, hukukun gereği olmanın ötesinde, vatanseverliğin, bağımsızlığın, ülkede barışın ve huzurun gereğidir.

Gaziantephaberler.com

Bu haber 702 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında ölen işçi sayısını açıkladı: Ve ölen işçileri suçladı...

Bakan Turhan, İstanbul Havalimanı inşaatında ölen işçi sayısını açıkladı: Ve ölen işçileri suçladı... Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı'nda yaşanan ölümlere ilişkin açıklama yaptı. Buna...

Bu akıl yine seçime giriyor: Binali Yıldırım’ın durumuyla ilgili YSK’ya itiraz başvurusunda bulunmayacağız çünkü YSK’ya güvenmiyoruz

Bu akıl yine seçime giriyor: Binali Yıldırım’ın durumuyla ilgili YSK’ya itiraz başvurusunda bulunmayacağız çünkü YSK’ya güvenmiyoruz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım'ın adaylığıyla ilgili itiraz başvurusunda bulunmayacaklar...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi