Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımOnurlu Yüksel Direnişi Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Onurlu Yüksel Direnişi Hakkında Bilinmesi Gerekenler-1

Tarih 14 Mayıs 2018, 13:08 Editör yorumcahaber.com

Yüksel direnişçilerinin Veli Saçılık 'ın HDP milletvekili aday adaylığı konusunda yaptığı açıklama sonrası sanal ortamda maaşlı provakatörler ve buna dünden gönüllü olarak da dostunu düşmanını ayırt edemeyen, düşmana duymadığı nefreti devrimci harekete ve devrimcilere duyan, tescilli Devrimci düşmanları ve onların bugünkü kuyrukcuları Yüksel direnişine, Yüksel ailesine ve direniş dostlarına karşı içlerinde biriktirdikleri kini küfür, hakaret yolu ile dökmek için yoğun mesaiye başlamış.

Yüksel direnişçilerinin Veli Saçılık 'ın HDP milletvekili aday adaylığı konusunda yaptığı açıklama sonrası sanal ortamda maaşlı provakatörler ve buna dünden gönüllü olarak da dostunu düşmanını ayırt edemeyen, düşmana duymadığı nefreti devrimci harekete ve devrimcilere duyan, tescilli Devrimci düşmanları ve onların bugünkü kuyrukcuları Yüksel direnişine, Yüksel ailesine ve direniş dostlarına karşı içlerinde biriktirdikleri kini küfür, hakaret yolu ile dökmek için yoğun mesaiye başlamış. 
KHK'lar, kararnameler, henüz dava bile açıklanmamış iken bastırılan kitapçıklar, devletin tüm organ ve kurumları ve hatta iktidar yalaması satılık kalemşörler ve medya kullanılarak binbir türlü yalan ve iftira ile karalanamayan ve bitirilemeyen yüksel direnişi ve başta Nuriye Gülmen olmak üzere tüm Yüksel ailesini karalama ve linç kampanyasına dönüştürülmek ve Yüksel direnişi yok edilmek isteniyor. 
Keşke Veli bu konuda daha önce bir açıklama yapsaydı da bu açıklamaya gerek kalmasa idi. 
Bu ortam da Yüksel ailesi ve direniş dostları olarak Yüksel 'in iş, ekmek, adalet ve onur direnişi olduğu gerçeğini unutmadan, provakasyona gelmeden ve provakatörlere karşı onlara malzeme vermeden, daha sakin ve onların çekmek istedikleri çirkeflik çukuruna karşı dikkatlice davranmak gerekiyor.
Konunun özüne gelince:
Açıklamalardan ortaya çıkan Veli'ninde belirttiği gibi geçmişte ve direniş sürecinde hiç bir zaman aynı ideolojik düşünce de ve yapıda olunmamış.
Haklılık ve meşruluk temelinde Yüksel de başlayan direnişe omuz vermiş ve dosta düşmana karşı örnek olacak bir siper yoldaşlığı yapmıştır. Gözaltılar, işkenceler yaşamış her türlü bedeli öderken yine direniş alanına gelmiştir. Yüksel'in direniş mevzisi olmasında emeği geçen bir direnişçi olmuştur.
Direnişin sürdürülmesi, biçimi ve yöntemleri konusunda farklı düşünceleri olmuş bu konularda çeşitli öneriler getirmiş, yüksel ailesi kendi içerisinde konuşmuş ve getirdiği öneriler diğer direnişçiler tarafından kabul görmemiş, bunun üzerine Veli yüksel direnişinden ayrılmış. Bunların her biri ayrı tartışılabilecek konular da olsa bu noktada herkesin olduğu gibi Veli'nin de kendi dünyaya ve mücadeleye bakış açısı ve ideolojisi gereği istediği yerde ve şekilde politika yapma ve mücadele etmesi kendi bireysel tercihi ve hakkıdır. Politik olarak doğru veya yanlış bulmak eleştirmek veya desteklemek herkesin kendi bakışı, duruşu ve tercihidir.
Açıklama sonrasında ise bu tür saldırılara karşı açıklama yapmasını beklediğimiz Veli Saçılık ne yazık ki farklı bir yaklaşım sergileyerek bu provokasyon ortamına zemin hazırlayan bir açıklama yaptı. Yapılan açıklama ortada,bu açıklamada "Anti HDP"yi neresinde bulduğu da ilginç bir konu. Umarız Veli en kısa sürede kendisine yakışanı yaparak bu çirkeflik çukurunu kazmaya çalışanlara "benim üzerimden bu direnişi ve direnişçileri lekeleyemezsiniz" diye bir açıklama yapar.
Direniş dostları olarak Nuriye Gülmen, Yüksel direnişi ve Yüksel ailesini her zamankinden daha çok sahipleniyoruz 
YÜKSEL DİRENİŞİ ONURUMUZDUR! 
YÜKSEL DİRENİŞÇİLERİ ONURUMUZDUR! YÜKSEL DİRENİŞİ YANLIZ DEĞİLDİR!
ZAFER DİRENEN EMEKÇİNİN OLACAK!


Bu haber 1041 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Silopi Belediyesi haberi doğruladı, 'mağduriyet' savunması yaptı

Silopi Belediyesi haberi doğruladı, 'mağduriyet' savunması yaptı Kayyum atanan Silopi Belediyesi, değerli arsaların AKP’li yöneticiler ve yakınlarına piyasa değerinin çok altında b...

Anti emperyalist Cephe’den Dayanışma Kampanyası

Anti emperyalist Cephe’den Dayanışma Kampanyası Anti emperyalist Cephe Ayten Öztürk hakkındaki gerçekleri aktararak dünyanın birçok yerinde, insanım diyen herkese ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi