Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımENTERNASYONAL: Yıkılsın Siyonist İsrail! Yaşasın Filistin direnişi!

ENTERNASYONAL: Yıkılsın Siyonist İsrail! Yaşasın Filistin direnişi!

Tarih 14 Mayıs 2018, 18:40 Editör yorumcahaber.com

ENTERNASYONAL bir açıklama yayınlayarak, Siyonist İsrail devletinin yoksul ve mazlum Filistin halkına yönelik yeni katliamını lanetledi. Açıklamayı yayınlıyoruz:

İsrail, Filistin halkının topraklarını gasp edip burada tam bir ırkçı saldırganlığı yerleştirdiği ölçüde hedeflerini büyüttü ve Filistin’in başkenti Kudüs’ü kendi başkenti ilan etti. ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs’e taşınması ve Nakba’nın 70. yılı nedeniyle Filistin halkının Gazze’de “Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü”ne yönelik İsrail saldırısında ilk gelen haberlere göre, Filistin halkının 40’tan fazla yiğit evladı Siyonist İsrail ordusu tarafından katledildi. 2 bine yaklaşan yaralı var. İsrail ordusunun özel birlikleri halka yönelik saldırıya dahil oldu.

Türkiye hükümeti başta olmak üzere, lafta Filistin halkının yanında olduğunu öne süren Müslüman ülkelerin gerici iktidarları, İsrail’e karşı hiçbir yaptırım uygulamıyor. Uluslararası ve ikili anlaşmalar sorunsuz devam ettiriliyor.

Öte yandan, tüm dünyada her din ve milletten devrimciler, işçi sınıfının öncüleri, emekçi milyonlar Filistin halkıyla dayanışma içindedir. Dünyanın dört bir yanında Filistin halkına destek eylemleri yapılmaktadır.

İkiyüzlü AKP iktidarının ve İslamcıların timsah gözyaşlarını teşhir ediyoruz.

Yoksul ve mazlum Filistin halkının yanındayız!

Yıkılsın Siyonist devlet! Yaşasın laik, demokratik Filistin!

NE SAVUNUYORUZ?

İsrail dünyadaki beşinci askeri güç… Savaş uçaklarına, füzelere, en önemlisi 200’ün üzerinde nükleer başlıklı füzeye sahip. Nüfusa oranla bakıldığında, bu ABD’den bile daha büyük bir askeri güç anlamına geliyor. Bu yüksek ateş gücünün yanı sıra, İsrail en önemli silah üreticisi ve ihracatçısı ülkelerden biri. Tüm bu askeri güç, her yıl İsrail’e milyarlarca dolar ödeyen ABD ile İsrail silah satışının yüzde 80’inin gerçekleştiği Avrupa Birliği ülkeleri tarafından finanse ediliyor.

İsrail’in, ‘düşman Arap ülkeleri ile çevrili olduğu için’ kendini savunmak üzere silahlanması gerektiğini iddia eden eski mazeretler hâlâ öne sürülüyor. Bu mazeretlerin geçerliliği yoktur. 1973’ten bu yana hiçbir Arap ülkesi İsrail’e saldırmamıştır fakat İsrail silahlanmaya devam etmiştir. Silahlanmanın amacı ise Filistinlileri yıldırmak ve Ortadoğu ülkeleri üzerindeki tehdidi sürekli kılmaktır. İsrail esas olarak ‘emperyalizmin bölgedeki silahlı kalesi’dir.

İsrail Filistin topraklarının yüzde 80’den fazlasını elinde tutuyor. Bu koşullarda ‘bağımsız bir Filistin devleti’nden söz etmek mümkün değildir: Ortada sadece birbirinden bağımsız, iletişimi bulunmayan adacıklar var ve Batı Şeria’nın en iyi toprakları ve su kaynaklarına İsrail tarafından el konulduğu için her türlü ekonomik kaynaktan yoksun Filistin yerleşimlerinde bir ekonomik faaliyetin temeli yok.

Barışa ulaşmak için, nasıl ki Güney Afrika’daki ‘Apartheid’ devleti ya da İkinci Dünya Savaşı sırasındaki Nazi devleti yıkılmak zorundaysa, ne kadar güç olursa olsun, bugün de İsrail devleti yıkılmak zorundadır; bu gerçekleşmediği sürece, Ortadoğu’da barış imkansızdır. Laik, demokratik, ırkçı olmayan, Arap ve Yahudilerin bir arada yaşadığı bir Filistin mümkün olabilir mi? Tarihsel deneyim, bunun tek mümkün alternatif olduğunu gösteriyor; bunun için de Siyonizmin yenilmesi gerekiyor…

Hayred.net

Bu haber 1063 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

AKP’ye İdlip mesajı: Suriye ordusu cihatçılara operasyon için teyakkuzda

AKP’ye İdlip mesajı: Suriye ordusu cihatçılara operasyon için teyakkuzda AKP’nin İdlip’teki cihatçı grupların çekilmesi görevini hala yerine getirmemiş olmasının ardından Suriye ordusu, Ha...

ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye'de sivilleri hedef aldı!

ABD öncülüğündeki koalisyon Suriye'de sivilleri hedef aldı! IŞİD'e karşı ABD öncülüğünde kurulan uluslararası koalisyonun Suriye'nin Irak sınır bölgesindeki Hacin bölg...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi