Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımOkmeydanı Halk Meclisi Açıklama: Faşist AKP'nin İkiyüzlüleri Yine Sahneye Çıktılar

Okmeydanı Halk Meclisi Açıklama: Faşist AKP'nin İkiyüzlüleri Yine Sahneye Çıktılar

Tarih 16 Mayıs 2018, 12:49 Editör yorumcahaber.com

Dünya halklarının emperyalizme ve siyonizme karşı bir direniş mevziisi olan Filistin'de bir katliam daha yaşandı. 60 Şehit, 2000 yaralı


Dünya halklarının emperyalizme ve siyonizme karşı bir direniş mevziisi olan Filistin'de bir katliam daha yaşandı. 60 Şehit, 2000 yaralı…
Kudüs'ün Siyonist İsrail'in başkenti ilanı anlamına gelen ABD büyükelçiliğinin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını protesto eden on binlerce Filistinli'nin  Ramallah’tan Kalandia’daki güvenlik bölgesine doğru yürüyüşüne Siyonistler gerçek mermilerle ateş açarak saldırdı.

14 Mayıs Pazartesi günü öğle saatlerinde gerçekleşen ve drone'larında kullanıldığı saldırı sonucunda 60 Filistin'li şehit edildi, 2000'i ise yaralandı. Filistin halkının direnişi tüm mazlum dünya halkları için bir direniş meşalesidir. Yol göstericidir.
Emperyalizme ve onun tasmalı-tasmasız köpeklerine niçin ve nasıl direnilmesi gerektiğini gösteren canlı, somut bir göstergedir, Filistin'linin direnişi. Filistin davasını savunmak aynı zamanda bağımsız, demokratik Türkiye'yi savunmaktır.

İşgal altındaki bir vatan ancak öle-vura, vura-öle bir direniş hattı kurularak savunulur. Diğer türlüsü vatanın işgalciye altın tepside sunulmasıdır. Filistin direnişinin kırılması demek yayılmacı güçlerin yarın gözünü bizim topraklarımıza dikmesi demektir.

Vatanımız yerli işbirlikçiler eliyle emperyalizmin gizli işgali altındadır. Vatanımızın her yanı emperyalist üslerle doldurulmuş, yeraltı ve yerüstü kaynakları yine emperyalist tekeller tarafından işletilerek sömürülmektedir. Vatan topraklarımızın fiziki işgali an meselesidir. Bunun için Filistin direnişi büyük önem ve örnek teşkil etmektedir. Emperyalizmi ve onun yardakçılarını ancak direnerek durdurabiliriz.

Faşist AKP'nin İkiyüzlüleri Yine Sahneye Çıktılar
İsrail Siyonizm’ine her yıl milyarlarca dolar kazandırıp bir çok alanda gelişimine ön ayak olanlar bugün yine utanmadan katliamı kınama yarışına giriştiler. Halkımızın öfkesini dindiremedikleri yerde İsrail büyükelçisini geri göndererek işbirlikçiliklerinin üstünü örtmek istiyorlar. Halkımızı kandıramazsınız. Bunlara ve bu gibi riya kokan adımlarınız işlemez, işlemeyecektir. Nitekim Mavi Marmara şehitlerini 20 milyon dolara nasıl sattıkları ortadadır.

Faşist AKP Filistin davasında hiç bir zaman samimi olmamıştır. Aksine böyle zamanlarda işbirlikçi iktidarını devam ettirmek için oy devşirme telaşına düşmüşler, çeşitli etkinliklerle halkımızı kandırmaya çalışmaktadırlar. Ve lakin katliamın akabinde en önce yapılacak şey olan Siyonizm ile yapılan tüm anlaşmaları iptal etmek yerine Yenikapı'da bir miting düzenleme kararı almışlardır. Halkımıza çağrımızdır, bu riya çağrısına karşılık vermeyin. Bu çağrıya kulak vermek demek Siyonizm işbirlikçiliğini meşrulaştırmak olacaktır.

Direnmek tek yoldur.

Emperyalizme, Siyonizm’e ve İşbirlikçisi İktidara Karşı Halk Meclislerinde Örgütlenelim, Direnelim, Kazanalım.!

OKMEYDANI HALK MECLİSİ


Bu haber 206 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Cumartesi Anneleri’ne müdahale: Bilmeye hakkımız var, gözaltında kaybedilen evlatlarımız nerede?

Cumartesi Anneleri’ne müdahale: Bilmeye hakkımız var, gözaltında kaybedilen evlatlarımız nerede? Galatasaray Meydanı’na giderek kayıplarının akıbetini sormak isteyen Cumartesi Anneleri’ne polis müdahale etti. Pol...

Nurtepe-Güzeltepe Halk Meclisi Açıklaması: ADALETSİZ DÜZENİNİZİ YOKSUL HALK YIKACAK

Nurtepe-Güzeltepe Halk Meclisi Açıklaması: ADALETSİZ DÜZENİNİZİ YOKSUL HALK YIKACAK ADALETSİZ DÜZENİNİZİ YOKSUL HALK YIKACAK!

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi