Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımErdoğan’dan olay yerinde itiraf: Sur’da acı olaylar oldu

Erdoğan’dan olay yerinde itiraf: Sur’da acı olaylar oldu

Tarih 04 Haziran 2018, 06:20 Editör yorumcahaber.com

Diyarbakır’da konuşan Erdoğan “3 yıl önce Suriçi’nde acı olaylar yaşandı” dedi, sokağa çıkma yasakları ve operasyonlarla harabeye çevrilen kenti HDP’nin yakıp yıktığını iddia etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Diyarbakır’da tehdit ve provokasyon kokan açıklamalarda bulundu.

Sokağa çıkma yasağı ve operasyonla harabeye dönen, binlerce yurttaşın yıkımlar nedeniyle göç etmek zorunda bırakıldığı kente huzur geldiğini öne süren Erdoğan, "Bugün Diyarbakır'la birlikte tüm bölgemiz, 40 yıldır hiç olmadığı kadar huzur doldu” ifadelerini kullandı.

Okulların karakola çevrildiği, sokaklarında nefret yazılarının yazıldığı ve sivil ölümleriyle gündeme gelen kentteki operasyonlara da değinen Erdoğan, “Hükümetimiz ve başta İçişleri Bakanımız sayın Soylu olmak üzere bölge halkının huzuru için her şeyi yaptılar” dedi.

“Uzun süreden beri, hiçbir Kürt kardeşimiz sadece Kürt olduğu için mağdur edilmiyor” iddiasında bulunan Erdoğan, “Kimse Kürtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti'dir" şeklinde konuştu.

HDP’Yİ HEDEF GÖSTERDİ: CAMİLERİ YIKTILAR!

"Biz Diyarbakır'ı bir kenara koymadık. Canımızdır, sevdamızdır dedik. Diyarbakır şu anda yaptığımız yatırımlarla doğunun İstanbul'u, İzmir'i haline geliyor” iddiasını dillendiren Erdoğan, HDP’yi hedef gösteren açıklamalarda bulundu, camileri yakmakla suçladı. İşte o sözler:

“Biz yaparız, işte bu HDP yıkar. Onlar bu ülkede yıkmak için var. Onlar buradaki evleri yıkmadılar mı? Evlerin altından tüneller açmadılar mı? Camilerimizi, okullarımızı yaktılar, yıktılar. Aynı şekilde saat kulesini yıktılar. Bunlara gereken dersi 24 Haziran'da vermeye hazır mıyız?”

İTİRAF: 3 SENE ÖNCE SUR’DA ACI OLAYLAR YAŞANDI…

"Biliyorsunuz, 3 yıl önce Suriçi'nde asla görmek istemediğimiz acı olaylar yaşandı" diyen Erdoğan şöyle devam etti: "Bölücü terör örgütü buradaki evleri yıktı, sokakları çukurlarla kapattı. Biz sadece bu teröristleri imha etmekle kalmadık. Suriçi'ni baştan sona yeniden inşa ve ihya ettik.”

TARİHİ YAPI YERLE BİR EDİLDİ, “YENİSİNİ YAPIYORUZ” DEDİ

"Diyarbakır demek tarihi taş evler demek” diyen Erdoğan UNESCO koruması altındaki Sur ilçesinin sokağa çıkma operasyonları sonrası suretinin değiştirilerek nasıl yerle bir edildiğine ve yıkımlara başlandığına ise değinmedi.

Erdoğan’ın konuşması şöyle devam etti:

“350 taş evin inşasına başladık. Bu rakam 1500 çıkacak. Tüm taş evleri 1 yıl içerisinde bitecek. Turistler buraya akın edecek. Buraları gelip görecekler. Terörün kol gezdiği buralarda inşallah turistler gelip gezecek.”

‘BAY KEMAL DİYARBAKIR'DAN SESLENİYORUM’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal, Diyarbakır'dan sesleniyorum. İnce ince Bay Muharrem'e de sesleniyorum. Bugüne kadar Diyarbakır'da tarımsal desteğimiz 4 katrilyon oldu. Bunlar konuşuyor. Makaram sarı bağlar, kız oynar gelin ağlar. 24 Haziran'da tercihimizi bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor muyuz?" dedi.

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her kim herhangi bir Kürt kardeşimin herhangi bir hakkını gasp etmeye çalışırsa karşısında beni bulur. Artık belediyenin önünde ağlayan Diyarbakırlı anneler var mı? Artık kimse gelip esnafımızın kepengini kapattıramıyor."

‘HAMDOLSUN KİMLİK VE İNANCIMIZIN ÖNÜNDE HİÇBİR YASAK YOK’

"Hamdolsun artık kimlik ve inancınızın önünde hiçbir yasak yok” diyen Erdoğan, "Kürt vatandaşlarımızın tamamı Türkiye Cumhuriyeti'nin güvencesi altındadır. Bu ülkenin cumhurbaşkanı olarak beni bağlayan kurallar diğerlerini de bağlamak durumundadır. Öyle efelik yapmaya, kuralları hiçe saymaya kalkarsanız bu devlet buna izin vermez” ifadelerini kullandı.

‘KÜRTLERİN DEVLETİ TÜRKİYE CUMHURİYETİ'DİR’

"Kimse Kürtlere devlet aramasın. Kürtlerin devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir” diyen Erdoğan şunları söyledi: “Öyle 'Ben şuyum, ben buyum' diyerek, milletin hak ve özgürlüklerini hiçe saymaya kalkarsanız, bu devlet buna izin vermez. Biz, Kürtlerin bizatihi kendilerini bir sorun olarak gören anlayışa nazire olarak 'Kürt sorunu yoktur' diyoruz. Asla değişmeyecek ve hep öyle kalacak resmi dilimiz Türkçe ne kadar değerliyse, anadiliniz Kürtçe de o kadar kıymetlidir.”

ilerihaber.org

Bu haber 495 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Merkez’in 40 milyar lirası Hazine’ye aktarılacak: AKP seçim için ‘kefen parası’na göz koydu

Merkez’in 40 milyar lirası Hazine’ye aktarılacak: AKP seçim için ‘kefen parası’na göz koydu Merkez Bankası’nın 40 milyar liralık ihtiyat akçesinin merkezi yönetim bütçesine aktarılacağı öne sürüldü. İddiayı ...

Fetullah Gülen’in takke hediye ettiği AKP YSK temsilcisi: Bu ünlüler 28 Şubat ya da PKK’ya aynı tepkiyi gösteriyor mu?

Fetullah Gülen’in takke hediye ettiği AKP YSK temsilcisi: Bu ünlüler 28 Şubat ya da PKK’ya aynı tepkiyi gösteriyor mu? AKP’nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Recep Özel, Ekrem İmamoğlu’na destek veren ünlü isimler için; “O cenah...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi