Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDEMİRTAŞ KİMİN ADAYI? ABD İŞBİRLİKCİLİĞİNE NE DİYOR?

DEMİRTAŞ KİMİN ADAYI? ABD İŞBİRLİKCİLİĞİNE NE DİYOR?

Tarih 06 Haziran 2018, 10:43 Editör yorumcahaber.com

SUR'UN,CİZRE'NİN HESABINI NASIL SORACAK?
DEMİRTAŞ,Bunlara Cevabı Olmayan Bir Adaydır !.

24 Haziran 'da genel seçimlerle birlikte Cumhurbaskanlığı secimi yapılacak.Yüksek Seçim Kurulu'nun Resmi Gazete'de yayınladığı listeyle Cumhurbaskanı adayları netleşti.

AKP vr MHP'nin ortak adayı Tayyip Erdoğan,CHP'nin Muharrem İnce,HDP'nin Selahattin Demirtaş,İyi Parti'nin Meral Akşener,Saadet Partisi'nin Temel Karamollaoğlu ve Vatan Partisi'nin Dogu Perinçek.
Ülkemiz,emperyalizme bağımlı yeni sömürge bir ülkedir.Fasizmle yönetildiğimiz icin,meclis ve önümüze konulan seçim sandıkları,sadece faşizme meşruluk kazandırmak,sanki ülkemizde demokrasi varmıs,halk yönetime katılıyormuş gibi göstermek içindir.Baska bir deyişle seçimler,faşizmin örtüsüdür.

HDP'NİN ATILDIĞI,AŞAĞILANDIĞI PARLEMENTODA YER ALMA ISRARI

Adayların dördü açısından bakıldığında,dördunün dr konumu,siyasi kimlieri,fasizmle uyumludur.Dördü de bugüne kadar fasist politikaların su veya bu bicimde ortağı olmuşlar,oligarsik diktatörlüğün sömürü ve katliamlarını onaylamışlardır.
Bu cercevede baktığımızda,bu tescilli katliamcı,halk düşmanlarının yanında dikkat çeke HDP'nin durumudur.Kenddini Kürt halkının temsilcisi olarak gören,tüm Türkiye'nin partisi olma iddiasıyla hareket ettigini söyleye HDP,fasizmin demokrasicilik oyununa bilerek alet olmakta,bu seçim aldatmacasında FAŞİZME MEŞRULUK KAZANDIRMAKTADIR.
HDP'ni. secim tavrı,bugüne kadarki sürecine,sahip olduğu ideolojiye,kimin safında,kimin siyasetini yaptığına ve pratiğine bakarak anlaşılabilir.
Fasizm; HEP,HADEP,DEHAP,DTP,BDP veya HDP çizgisindeki parteri,siyasi bir parti gibi değil,"terör örgütünü. uzantısı "olarak görmüstür.O nedenle sürekli baskınların,saldırıların,tutuklamaların hedefi olmuşlar,bu partilerden seçilen milletvekilleri,meclis binasından gözaltına alınarak uzun yıllar tutsak edilmislerdir.Halen dr HDP'nin bir çok milletvekili tutuklu ve birçoğunun da milletvekilliği düşürülmüstür.HDP Belediye Başkanları'nın 93'ü,belediye meclis üyelerinin 81'i tutuklanmıstır.Ancak HDP buna rağmen,duzen içi politikalarını sürdürmüs,kovulduğu,aşağılandığı oligarsinin ahırında yer almakta ısrarlı olmuştur.
Fasizm için HDP 'düşman'dır ve fasist iktidarlar buna uygun davranmaktadırlar.
DOST DÜŞMAN KAVRAMINI YİTİREN KÜRT MİLLİYETÇİ HAREKETTİR.ŞİDDET'İ,SİLAHLI MÜCADELEYİ MAHKUM EDEREK,KENDİNİZİ DÜZENE KABUL ETTİRECEĞİNİZİ Mİ SANIYORSUNUZ ?

Demirtaş,Cumhurbaskanlığı'na aday olduktan sonra yaptığı açıklamanın bir yerinde şöyle diyor :
"... Biz PKK'nin de diyalog,müzakere yöntemiyle ikna edilerek silah bırakmasını savunuyoruz.Diger partiler bu meseleye sadece terörle mücadele perspektifiyle yaklaşıyor.Bu politikalara katılmadığımız için bizi PKK'nin siyasi kanadı gibi lanse etmeye calışıyorlar,ama biz Türkiye'de yasalar uyvun kurulmuş demokratik,meşru bir siyasi partiyiz.PKK'yi temsil de etmiyoruz,siyasi kanadı da değiz,PKK'yi PKK temsil ediyor,biz değil.Biz silah ve şiddet yöntemlerini benimsemiyor,demokratik siyasi mücadeleyi tercih ediyoruz.Bununla birliktr hükümetin terörle mücadele
politikalarını ve meseleyi siddet yoluyla bastırma girişimlerini de doğru ve sonuç alıcı bulmadığımızı belirtiyoruz.Daha barışcıl ve diyaloğa dayalı ikna yöntemlerini öneriyoruz.Bu da bizi 'terörist 'yapmaz kesinlikle."
(12 Mayıs 2018,Kurdistan-Post )
Halkların silahlı mücadelesini,halkların devrimci şiddetini TERÖRİZM olarak gören emperyalizmdir.Ne anlama gelir bu sözler? Yasalara göre kurulmayan partiler,silahlı mücadeleyi savunmak meşru değil mi? Demirtaş,söylediklerinin anlamını bilmiyor olamaz,ona bunu söyleten sahip olduğu siyasi çizgi ve milliyetçiligin gözlerini kör etmesidir.
Kenderini düzene kabul ettirmek icin ,her türlü baskı karşısında tam bir teslimiyetcilik sergilenmekte ve halkların silahlı savasına saldırılmaktadır.

MİLLİYETÇİLİK,YOLUN SONUNDADIR ARTIK;YOLUN SONU,EMPERYALİZMİN İŞBİRLİKÇİLİĞİDİR :
DEMİRTAŞ ABD İŞBİRLİKÇİLİĞİNİN ADAYIDIR.
Milliyetcilik burjuva ideolojisidir.Milliyetcilik çıkmazdır.PKK ve onun paralelindeki tüm legal-illegal örgütler o çıkmaza çoktan saplanmıslardır.Kürt sorunun çözümünü ABD ve AB emperyalizminde görmekle başlayan süreç,kendi denetimlerindeki bölgede ABD'ye 11 üs açma ve Amerika'nın maaşlı askeri olma noktasına kadar gelmistir.
1991'de bayraarından orak-cekici çıkarmalarının ardından,1993 yılında ateşkes ilan ettiler.Oligarşi coğu kez muhatap almadı bu ateşkesleri.Ama PKK bir çok kez ateşkes ilan etmeye,yeni "barış " önerileri yapmaya devam etti.Ülkeden çekilme kararı aldılar."Barıs Grubu"adında gruplar halinde gelip teslim oldular.Sürekli olafak emperyalizme çagrılar yaptılar,açık mektuplar yayınladılar.ABD başkanı için "Biji Obama " (Yaşasın Obama) demeye kadar vardırdılar işi.
Demirtaş;eğer bir seçim acıklaması yapıyorsa,yarın bir secim bildirisi,programı yayınlanacaksa,cevaplaması gereken sorular bunlardır.
Demirtaş ;ABD'ye üs vermeye ne diyor ?
Demirtas ;Rakka'da ABD adına savaşıp,Kürt ve Arap gençlerinin öldürülmesine ne diyor ?
Demirtaş ;ABD'de. maaş alıp,Amerika'nın 23 centlik askeri olmaya ne diyor ?
Demirtaş;Fransız emperyalizmiyle icice olmaya ne diyor?
Demirtas ;Sur'da,Cizre'de Kürt halkının katliamcılarla basbasa bırakılmasına,sonra da AKP'ni. bu kadar vahşice saldıracağını beklemiyorduk...denilmesine ne diyor ?
Demirtaş;o kadaf milletvekili tutuklanmış ve atılmış olmasına rağmen,oligarsinin ahırında yer alma ısrarı konusunda ne diyor ?
Demirtaş ;HDP ile Türkiye solunu düzen içine çektik açıklamasına ne diyor?
Demirtaş;ABD Suriye'den çekilmesin açıklamasına ne diyor ?

DEMİRTAŞ SORULARA CEVAP VERMEDİĞİ SÜRECE,TESLİMİYET VE TASFİYECİLİĞİN ORTAĞIDIR.

Ülkemizin en temel sorunu emleryalizme bağımlılık sorunudur..Bağımsız olmayan bir ülkede demokrasi tesisi edilemez !
Türkiye Oligarşisinin yönetim biçimi fasizmdir ve fasizmle uzlasılmaz,onunla savasılır.
İdeolojik olarak Kürf milloyetciliğinin uzlaşmacılığını,teslimiyetçiliğini,tasfiyeciliğini açığa çıkardığımız ve eleştirdiğimiz için,AB solcusu olmadığımız için,Kürt milliyetciliği devrimci harekete saldırdı.
Emperyalizm ve Fasizmle barışılmaz;ancak savaşılır dediğimiz,barış süreci dedikleri bir süreçte 500 gerillanın katledilmesini gizlemelerini eleştirdigimiz,emperyalizme tabi olmalarını eleştirdiğimiz için,kurumlarımızı silahlarla bastılar,ölüm orucu gazilerimizi yakmaya çalıştılar,200 insanımızı yaraladılar.
Rojava Devrimi dedikleri süreçte,Suriye'deki durumun devrim olmadıgını söyledik.Tüm dünyaya 'devrim diye yutturmaya' calıstılar.Devrim; iktidarın ZOR yoluyla ele gecirilip bu iktidar aracılığıyla daha ileri toplumsal bir düzenin kurulmasıdır.Devrim,toplumsal bir alt-üst oluştur,kapitalizmin yıkılıp sosyalist inşanın gercekleştirilmesidir.İktidarın burjuvaziden alınıp emekcilerin,işci sınıfının eline geçmesidir.Bu tarihsel ve bilimsel gerçekleri söyledigimiz icin Grup Yorum'un sahnesini bastılar,enstrümanlarını kırdılar,ölüm orucu şehidimizin fotoğrafkarını çiğnediler.
Kürt milliyetci hareket ne yaparsa yapsın fasizm 'tek gerilla kalana kadar 'imha politikasından vazgecmedi "Tek vatan,tek millet,tek bayrak" diyerek Kürt halkına karşı inkar,imha,ilhak,asimilasyon politikasını sürdürdü.Kürt milliyetciliği;bağımsızlık,demokrasi sosyalizm diyen devrimcilere saldırırken,"Kadın da olsa çocuk da olsa gereken yapılacaktır "diyen iktidarla barışmaya çalıştı.Bu kendini kanıtlama yöntemiydi aynı zamanda.Fakat ne kadar emperyalizme ve oligarsiye şirin görünmeye çalıssa da olmadı.İstediği legalleşmeyi sağlayamadı.

EMPERYALİZM TAM BİR TESLİMİYET VE BOYUN EĞİŞ İSTEMEKTEDİR

En kücük bir muhalefete,devrimci,erici öze tahammülü yoktur.PKK ;yıllarca bu gerçegi görmek,anlamak istemedi.Bu durum PKK'yi daha da geriyr,koşulsuz teslimiyete götürdü.
ABD emleryalizmi kendi hakimiyetinde bir Ortadoğu,Kafkaslar ve Balkanlar istiyor.Bunun icin Türkiye faşizmiyle de,PKK-YPG'yle işbirliği yapabiliyor.
Kürt milliyetci hareket,teslimiyet ve tasfiyecik cizgisinde ilerlerken,AKP fasizmi,emperyalizmi de arkasına alarak,Kürt halkına karşı katliamlarını sürdürdü.
Cizre ve Sur'da fasist devlet katliamlar yaparken,bodrumlarda insanlarımız diri diri yakılırken,HDP merkezi olarak HİC BİR ŞEY YAPMADI.
Şırnak'ın Cizre ilcesinde katliam ve direniş 79 gün sürdü.Halkımız katledilen evladının cenazesini günlerce buzdolabında saklamak zorunda kaldı.Anaların ölü bedeni günlerce sokak ortasında kaldı.Bunlar olurken neden hicbir sey yapmadıklarının,teslimiyet dışında hiçbir açıklaması yoktur 
DEMİRTAŞ NE DİYOR BUNLARA?
Demirtas'ın Kürt halkının katledilmesini önlemek için,Sur'un,Cizre'nin HESABINI SORMAK İÇİN bir politikası var mı ?
Demirtaş bunları cevaplamak yerine,faşist cumhurbaskanı adaylarıyla görüşüyor, "onlar da bir hafta hapis yatsınlar " diye siyasi ciddiyetten uzak lafazanlıklar yapıyor.
HDP koltuk uğruna,Kürt halkını katleden Hizbullah'la bile yan yana gelip,Hüda-par'la secimlerde ittifak yapmayı isteyecek hale gelmiştir.
Demirtaş ;Batman'daki,Diyarbakır'daki satırlı Hizbullah cinayetlerini unutulmasına ne diyor ?
Demirtaş;Diyarbakır'da devrimcilerin siyasi faaliyetlerini engellemek icin devrimcilere saldırılmasına rağmen,meydanın Hizbullahçılara ardına kadar açılmasına ne diyor ?

Demirtas bunlara cevap vermediği sürece ,açıklamaları boş laftır.
BU SORULARA İLİŞKİN ÖZELESTİRİ YAPMADIĞI,BU İŞBİRLİKÇİ,TESLİMİYETÇİ,TASFİYECİ POLİTİKALARI ELEŞTİRMEDİĞİ SÜRECE,ABD İŞBİRLİKÇİLİĞİNİN ADAYI OLMAKTAN ÖTEYE GECEMEZ.
SONUÇ OLARAK ;
Kürt milliyetci hareket,teslimiyet ve tasfiyeciliği düzenin parlementosund sürdürmeye çalışmaktadır.
30 yıllık mücadelenin,30 bi. şehidin,kendi açıklamalarına göre '17 bin faili meçhul'ün karşılığı oligarşini ahırındaki koltuklar ve ABD tarafından verilen silahtır,zırhlılardır.
Bu ülkede devrimciler var.Bu ülkede Marksist-Leninist ideolojiyle donanmış Cepheliler var.Biz varken teslimiyet meşrulaştırılamayacak.Biz varmen,hiç kimse halkların silahlı mücadelesini karalayamayacak.
Hiç bir düzen partisi,biz varken halklarımızın direnme dinamiklerini öldüremeyecek !Halklarımızın kandırılmasının ,katillerle barışın önünde biz varız !
Demirtaş ve HDP yaptığı ideolojik tercihin sonucu olarak çözümü de düzen sınırları içerisinde aramaktadır.HDP vaad ettiği 1000 TL zamla mı çözecek Kürt sorununu?Demokrasiyi,asgari ücreti 3000 TL yaparak mı getirecek?Komik olmayın !Anti-emperyalist,anti-faşist olunmadan en ufak bir hak kırıntısı bile elde edilemez.
Fasizmin seçim sandığı Kürt halkının kurtuluşu olamaz.
TEK YOL DEVRİM,TEK ÇÖZÜM SOSYALİZMDİR.HALKLARIMIZIN ORTAK KURTULUŞU İÇİN SİLAHLARIMIZA DAHA SIKI SARILMAKTAN,ŞEHİTLERİMİZİN HESABINI SORMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ !
#Yürüyüs67

Bu haber 875 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

HÜSNÜ MAHALLİ KÖŞE YAZILARINDA SOL VE MARKSİST-LENİNİST DEĞERLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇMELİDİR

HÜSNÜ MAHALLİ KÖŞE YAZILARINDA SOL VE MARKSİST-LENİNİST DEĞERLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇMELİDİR Marksizm-Leninizm Kavramlarının Karalanmasına İzin Vermeyeceğiz.

DHKC: Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı

DHKC: Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı Milis Dergisi 10. Sayısı Çıktı Adalet Cephe Milislerinin Elinde sloganıyla selamlayan Milis Dergisi, 14 Şubat 2019...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi