Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDev-Genç’ten İşkencelerle İlgili Açıklama

Dev-Genç’ten İşkencelerle İlgili Açıklama

Tarih 11 Haziran 2018, 17:02 Editör yorumcahaber.com

İşkence Yapmak Şerefsizliktir! İşkencecilerden Hesap Sorduk,
Soracağız!

8 Haziran 2018 Cuma günü Kadıköy’de DEV-LİS, DLB, LAF, LÖB ve Özgür Lise’nin çağrı yaptığı “Karneler Sizin, Gelecek Bizim!” eylemine AKP’nin katil polisleri saldırdılar. Saldırıda 30’a yakın öğrenci işkencelerle gözaltına alındı. Aynı şekilde AKP’nin katil polislerinin işkence hanelerinde de işkence devam et. Gözaltılar gece saat 3 ve 4 civarı serbest bırakıldı. AKP’nin katil polislerinin gözaltısı keyfi gözaltıdır. Sokak ortasında yaptığı işkenceyse AKP’nin yönetememe krizini ve liseli gençlikten korkusunu göstermektedir.9 Haziran 2018 Cumartesi günü Ankara Yüksel caddesindeki Yüksel Direnişçileri ’ne AKP’nin katil polisleri her gün olduğu gibi işkencelerle saldırmış, gözaltına almışlardır. Yapılan saldırılarda direnişçilerde birçok işkence izi oluşmuştur. Gözaltı ve yasaklar keyfidir. İşkence, AKP’nin acizliğidir. AKP, teslim alamadığı Kamu emekçilerini, işçileri, liseli ve üniversiteli gençliğini; tüm halkı işkencelerle, sokak ortasında, meydanlarda, yerlerde sürükleyerek gözaltına alıyor, işkencelerden geçiriyor ve tutukluyor. Bu şekilde halkı sindirmeye, korkutmaya çalışıyor. Bunun nedeni AKP’nin yönetememe krizidir. Seçimlerin halka çare olarak gösterildiği, 30 cm’lik bir sandığın ve 5 cm’lik bir zarfın halka “demokrasi” olarak tanıtıldığı bir süreçte sokaklara, meydanlara çıkan direnişçiler; AKP’nin korkusudur. Oligarşinin korkusudur. AKP’ye faşist terörünü uygulatan bu korkudur.
Faşizmin en büyük özelliği, faşizmi faşizm yapan en etkin şey HALK KORKUSUDUR! GENÇLİK KORKUSUDUR! Bu korkuyu örgütlü halkla birlikte büyüteceğiz! Kadıköy’de faşizmin saldırılarına sloganlarla karşılık veren gençler, 1 yılı aşkındır Yüksel’de direnen, zaferler kazanan, gün gün eriyen ama teslim olmayan irade faşizmin sonunu hazırlayacak olan iradedir. Faşizmin saldırılarına direnişle yanıt veren herkesi sahipleniyoruz! Sokaklara, meydanlara çıkan, direnişler örgütleyen, faşizme karşı demokratik mücadeleyi yükselten herkesle dayanışmamızı büyütüyoruz! İşkence bir insanlık suçudur. İşkence yapmak şerefsizliktir. İşkencenin her gün sokak ortasında yapıldığı bir süreçte yaşıyoruz. Bakmayın “işkence eskide kaldı” diyenlere. Yüzünüzü, her gün insanların sokak ortasında işkenceden geçirildiği Yüksel Caddesine çevirin. Bu insanlığa karşı, insanlık onuruna karşı bir saldırıdır. İnsanlık onurunu korumak, onu savunmak; bırakın devrimciliği, kendine “insanım” diyen herkese düşen bir görevdir.
Biz Dev-Gençliler olarak ilan ediyoruz ki; Adaletsizliklerin hesabını sorduk, soracağız! İşkencelerin hesabını sorduk, soracağız! Katliamların hesabını sorduk, soracağız! Sanmayın ki işkenceleriniz tarihte karşılıksız kalacak, sanmayın ki akıttığınız kanlar yerde kalacak. AKP Faşizminden, işkencecilerden hesap sorduk, soracağız!
İşkence Yapmak Şerefsizliktir!
İşkencecilerden Hesap Sorduk, Soracağız!
Kahrolsun Faşizm, Yaşasın Mücadelemiz!
Yaşasın Dev-Genç, Yaşasın Dev-Gençliler!
Dev-Genç

Bu haber 137 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Halk Cephesi: Turgut Kaya Türkiye Faşizmine Teslim Edilemez!

Halk Cephesi: Turgut Kaya Türkiye Faşizmine Teslim Edilemez! Yunanistan’ın başkenti Atina’da 20 Haziran günü Adalet bakanlığının önünde Türkiyeli devrimci Turgut Kaya’nın iades...

Suruç’ta AKP’lilerin esnaf tarafından kovulduktan sonra yaptığı katliamın video görüntüleri yayınlandı

Suruç’ta AKP’lilerin esnaf tarafından kovulduktan sonra yaptığı katliamın video görüntüleri yayınlandı Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Urfa Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyi ve yakınlarının silahlı saldır...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi