Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımTIMARHANE CUMHURİYETİ: AKP'li vekil: Dedem matematiği icat etmeseydi Batılılar bakkal hesabı yapamazdı

TIMARHANE CUMHURİYETİ: AKP'li vekil: Dedem matematiği icat etmeseydi Batılılar bakkal hesabı yapamazdı

Tarih 04 Temmuz 2018, 10:36 Editör yorumcahaber.com

Erdoğan'ın şoförüyken AKP'den milletvekili seçilen ve geçen dönem TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi yapılan Ahmet Hamdi Çamlı, matematik ve uzay bilimlerini İslam medeniyeti tarafından icat edildiğini, bu bilimler olmasa Batılıların bakkal hesabı bile yapamayacaklarını söyledi. Roma rakamlarına 'kazık', Avrupalılara 'sarhoş' diyen Çamlı, 'Hırsızlık istemiyoruz' dedi.

Tayyip Erdoğan'ın şoförüyken AKP'den İstanbul milletvekili yapılan ve bir dönem önce TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi de olan Ahmet Hamdi Çamlı, Perpa ziyareti sırasında basına açıklama yaptı.

soL Haber Portalı'nın aktardığı habere göre, Çamlı konuşmasının bir kısmında, matematik ve uzay bilimlerini İslam medeniyeti tarafından icat ettiğini ve bu bilimlerin olmaması halinde Batılıların bakkal hesabı dahi yapılamayacağını ifade etti.

'BENİM DEDEM MATEMATİĞİ, MÜHENDİSLİĞİ İCAT ETMESEYDİ...'

Çamlı konuşması sırasında şu ifadeleri kullandı:

“Benim dedem matematiği, mühendisliği icat etmemiş olsaydı, bugün bu Alman, bu Amerikan, bu Trump’a New York’ta oturduğu yerden bakkaldan bir torba kahvaltılık al gel ve o kahvaltılığın hesabını çıkar deseydin, benim dedem matematiği, ilmi, bilimi, teknolojiyi icat etmemiş olsaydı Trump Efendi, Macron git şuradan bir kahvaltılık al kahvaltı yapalım sonra da bana hesabını çıkar deseydik, vallahi billahi hesabı çıkarmak için duvar kadar tahtaya ihtiyaç duyardı."

'ROMA RAKAMLARI VAR YA, BİR KAZIK, İKİ KAZIK…'

Çamlı konuşmasının devamında Roma rakamlarını "kazık" olarak ifade ederek şöyle devam etti:

“Roma rakamları var ya bildiğimiz bir kazık iki kazık, v, çarpı yanına bir kazık koy bunlarla uğraşacaktık. Benim dedem ona dedi ki ‘geri zekalı, bak bu iş böyle olmaz. Al şu sıfırı, çarpmayı bölmeyi de hesap yapmayı öğren dedi’ ve dedemi öldürdü. Bütün bu ilimi, bilimi, teknolojiyi, dedemin kütüphanesinden çaldı ve bir tane adam kalmayacasına hepsini katletti."

Çamlı'nın konuşmaları Twitter'daki "Az Önce Oldu" adlı hesaptan şöyle yayınlandı: 


AVRUPALILARA: SARHOŞ

Endülüs Emevileri döneminden bahseden Çamlı, Avrupalıları kastederek “Teknolojiyi üretecek, icat edecek kafa yok sarhoş adam yani adam öldürmeye endeksli” dedi. Çamlı Avrupa insanlarının kökeni için “Adam öldürmeye endeksli, sarhoş” nitelemesinde bulundu.

'KÜRESEL HIRSIZLAR, ZALİMLER…'

Konuşmasında “küresel hırsızlar, zalimler” diye tanımladığı grupların, Türkiye'ye saldırılarda bulunduğunu söyleyen Çamlı, “Adalet istiyoruz, hırsızlık istemiyoruz” dedi.

Siyasi, ideolojik ve mezhep olarak ayrıştığımızı ifade eden Çamlı devam eden konuşmasında öz eleştiride bulundu.

'ŞU KUMAŞI DİKECEK MAKİNEMİZ YOK'

Üzerindeki ceketi göstererek, “Şu kumaşı dikecek bir dikiş makinemiz yok ama solculukta bizden ilerde kimse yok. Sağcılıkta bizden ilerde kimse yok” ifadelerinde bulunarak “Ha bu gavurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta” diye belirtti.

MİLLİ EĞİTİM KOMİSYONU'NDA GÖREV ALDI

Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğu günlerden bu yana gönüllü şoförlüğünü yapmıştı. 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul'dan AKP milletvekili seçilen Çamlı, TBMM’de Milli Eğitim Komisyonu’ndan görev almıştı.

Basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın 'Ha bu gâvurun makinesi olmasa çırılçıplak gezeceğiz sokakta' sözleri

Bu haber 708 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Haber değeri yok ama gülümseyin: Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu!

Haber değeri yok ama gülümseyin: Bahçeli'den Erdoğan'a tebrik telefonu! MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeniden AKP Genel Başkanı seçilen Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak tebrik ...

Osmanlı' Çavuşoğlu Cem Yılmaz etkisinde kalmış: ABD’nin, bu işlerin bir kovboy filmi olmadığını görmesi lazım

Osmanlı' Çavuşoğlu Cem Yılmaz etkisinde kalmış: ABD’nin, bu işlerin bir kovboy filmi olmadığını görmesi lazım Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı toplantıda ABD'ye yönelik açıklamalarda bulundu

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi