Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDandik Gandi Kemal'in, İnce Muharrem'in, sarayın Bahçelisinin, 'sıkı' abla Meral'in, Selo'nun, Temelli  'dindar' Karamollaoğlu'nun 'müritleri' bu haberi okuyun bakalım!

Dandik Gandi Kemal'in, İnce Muharrem'in, sarayın Bahçelisinin, 'sıkı' abla Meral'in, Selo'nun, Temelli 'dindar' Karamollaoğlu'nun 'müritleri' bu haberi okuyun bakalım!

Tarih 09 Temmuz 2018, 13:57 Editör yorumcahaber.com

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Meclis’te edeceği yemi töreninin ardından yapılacak ‘kutlamalar’ için özel 1 lira basıldı, süvari birliği ve mehteran hazırlandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün TBMM'deki yemin töreninin ardından Saray'da ‘başkanlık’ kutlaması yapılacak.

Saray’ın hummalı bir hazırlık içerisinde olduğu görülen törene tarikat liderleri katılacak, Erdoğan’a mehter marşlarıyla süvari birliği eşlik edecek.

Saray'da, hava, kara ve deniz komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarda 101'er pare top atışı yapılacak. Ayrıca konuklara özel yapılan 1 liralardan hediye edilecek, bu özel paraların bir kısmı da tedavüle sokulacak.

Görevli ve davetlilerle yaklaşık 10 bin kişinin davet edildiği törene, çeşitli meslek gruplarından isimler de yer alacak.

ÖZEL PUL BASTIRILACAK

Misafirlere, darphane tarafından özel bastırılan ve arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve törene ilişkin enstantanelerin bulunduğu 1 liralardan hediye edilecek. Bu özel paraların bir kısmı da tedavüle sokulacak. Ayrıca, tören gününe özel pul bastırılacak.

En son Sayıştay'ın 150.yılı, ‘FETÖ'nün Türkçe Olimpiyatları, daha sonra da 15 Temmuz darbe girişimi için hatıra para çıkarılmıştı.

TÖRENE 22 DEVLET BAŞKANI KATILACAK

Verilecek akşam yemeğinde, eski Almanya Şansölyesi Gerhard Schröder ve Tunus Nahda Hareketi Lideri Raşid Gannuşi gibi Erdoğan'ın özel dostları da yer alacak. Törene ayrıca Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya'dan da siyasi ve dini temsilciler katılacak.
Törene 22 devlet başkanı, 28 başbakan ve parlamento başkanı ile 6 uluslararası örgütün genel sekreteri de yer alacak.

6 ULUSLARARASI ÖRGÜT TEMSİLCİSİ

Öte yandan 6 uluslararası örgütün temsilcisi Agit Genel Sekreteri Thomas Gremınger, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Halil İbrahim Akça, D-8 Genel Sekreteri Ku Jaafar Ku Shaarı, Türk Konseyi Genel Sekreteri Ramil Hasanov, Türksoy Genel Sekreteri Düsen Kaseınov ve AB Göç İşleri Komiseri Dımıtrıs Avramopoulos’ın da törene katılacağı kaydedildi. 

10 BİN POLİS GÖREV ALACAK

Ankara Emniyet Müdürlüğünce tören dolayısıyla başkent genelinde alınan güvenlik tedbirleri artırılırken, yabancı konukların güvenliği için de üst düzey özel önlemler alındı. Bu doğrultuda Özel Harekat, Terör, İstihbarat, Güvenlik, Asayiş, KOM, Çevik Kuvvet, Bomba İmha, Trafik şubeleri ve ilçe emniyet müdürlüklerinden toplam 10 bin polis görevli olacak.

DİKKAT ÇEKEN İLK MESAİ: NATO İLEGÖRÜŞECEK

Erdoğan’ın göreve gelmesinin ardından, katılacağı ilk yurtdışı uluslararası zirve ise ‘NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı’ olacak. Belçika’nın başkenti Brüksel’de, 11-12 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek toplantı kapsamında Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve İngiltere Başbakanı Theresa May başta olmak üzere birçok NATO ülkesinin liderleriyle bir araya gelecek ve ikili görüşmeler yapacak.

yorumcahaber'in notu: Açık faşizm hazırlanırken, müridi olduğunuz bütün parti liderleriniz ve yöneticileriniz o sofradaydı!!!

Bu haber 517 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Dünyanın Her Yanında Faşizme Direneceğiz: Almanya-Cemaat Ocak Direniş Günlüğü 13. Gün

Dünyanın Her Yanında Faşizme Direneceğiz: Almanya-Cemaat Ocak Direniş Günlüğü 13. Gün Cemaat Ocak Direniş Günlüğü

Şaşırdık: AKP Yardakçısı Murat Belge Tayyip'i eleştirdi

Şaşırdık: AKP Yardakçısı Murat Belge Tayyip'i eleştirdi Yetmez Ama Evetçilerin bayrak tutanı, AKP’nin uzun yıllar “soldan” destekçisi, Tayyip için atılan gazlarla katledil...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi