Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDevrimci İşçi Hareketi’nin Çorlu’daki Tren Kazası İle İlgili Açıklaması

Devrimci İşçi Hareketi’nin Çorlu’daki Tren Kazası İle İlgili Açıklaması

Tarih 11 Temmuz 2018, 08:10 Editör yorumcahaber.com

Çorlu’da Yaşanan ‘’Tren Kazası’’ Değil, Katliamdır!

Çorlu’da Yaşanan ‘’Tren Kazası’’ Değil, Katliamdır! Ölen 24 İnsanımızın ve Yaralıların Sorumlusu İse AKP’dir. Dün akşam saatlerinde Tekirdağ Çorlu 'da raydan çıkan trende 24 kişi yaşamını yitirdi, 318 kişi ise yaralandı. Öncelikle tüm halkımızın başı sağ olsun. Yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz… Pek çok basın tabi ki bu haberi yayınladı. Ancak yine o bilindik ‘’raylar taşıyamadı, facia, kaza’’ yalanlarıyla, haberciliğin, aklın ve mantığın, vicdanın, tüm insani değerlerin üzerinde tepinerek. Açıklamalara bakın yağmur yağmış, toprak kaymış, tren raydan çıkmış… Hangi yüz yılda yaşıyoruz? Bu nasıl olur? Ya da gazetecilik bu mudur? Önüne koyulan şeyi yazmak mıdır? ‘’Ray altının yağış nedeniyle boşalması ve rayların yükü taşıyamaması’’ neden değil sonuçtur. Neden ise; İhmal, denetimsizlik, maliyet olarak görülüp insan hayatının hiçe sayılmasıdır. Ve çok geçmeden bazı basında 11 Haziran'da hattın bakımı için ihaleye çıkıldığı ancak ihalenin seçimden 3 gün önce ödenek olmaması nedeniyle iptal edildiği yazdı. Ortada ölen, yaralanan, yakınlarından haber alamayan insanlar varken her zaman olduğu gibi yayın yasağı getirildi. Öyle ya Erdoğan’ın bugün sarayda töreni var. Başka bir gündem olmamalı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki yemin töreninin ardından Saray'da gerçekleştirilecek olan dini cemaatlerin liderlerinin de katılacağı törende mehter marşlarıyla karşılanacak. Törene 22 devlet başkanı ile 28 ülkeden üst düzey isimler katılacak… Erdoğan'ın süvari birliğiyle girişi sırasında Saray'da, hava, kara ve deniz komutanlıklarına bağlı ordu karargâhlarında 101'er pare top atışı yapılacak. Ayrıca konuklara özel yapılan 1 liralardan hediye edilecek, bu özel paraların bir kısmı da tedavüle sokulacak. Ne egemenlerin nede basınının umurunda değil insanlar ölmüş, yaralanmış, yakınlarında haber alamamış… Katliamın sorumluları ise zafer sarhoşluğu içinde saraylarında lüks, şatafat içinde kutlamalar yapacak. Tüm katliamlarınız gibi bunun hesabını da yazdık alacak defterimize. Zulmünüzü, saltanatınızı saraylarınızla birlikte başınıza yıkacağız. Devrimci İşçi Hareketi 09.07.2018 Bu haber 227 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi