Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'Yeni Türkiye': Tek kelime savunma yaptırmadan 3 yıl hapis cezası

'Yeni Türkiye': Tek kelime savunma yaptırmadan 3 yıl hapis cezası

Tarih 13 Temmuz 2018, 11:23 Editör yorumcahaber.com

Silivri Cezaevi’nde tutuklu Grup Yorum üyesi Dilan Ekin, duruşması için adliyeye götürülmesine rağmen duruşmaya çıkarılmadı.

Savunması için tek kelime bile söyleyemeyen Ekin’e 3 yıl hapis cezası verildi. Ekin adliyede olmasına rağmen duruşmaya çıkarılmaması üzerine mahkemenin mübaşiri hakkında suç duyurusunda bulundu. Cezaevi yetkilisinin ‘Ekin’i adliyeye gönderdik’ yazısına; mübaşirlerin çelişkili ifadelerine karşın kovuşturmaya yer yok kararı verildi. Kovuşturmaya yer yok kararında ifadesi yer alan İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi mübaşiri Y.Ş., “Ben 23. ACM’de görevliyim aynı zamanda 15 Temmuz gazisiyim. O gün duruşmada ben görevliydim. Ancak M.S.T. de ara ara gelip yardımcı oluyordu. Müştekinin şikâyet etmiş olduğu tarihte çok sayıda tutuklunun bulunduğu dosyalarımız vardı. Zannediyorum kalemdekiler, cezaevini aramışlar. Cezaevinde müştekinin hastanede olduğu söylenmiş. Ben bu kişinin hastanede olduğu bilgisini diğer mübaşirimiz M.S.T’den öğrendim. Ben müştekinin nezarethanede olduğunu bilsem bunu mahkeme heyetine söylerim” dedi. M.S.T. ise “23 ACM’de iki heyet vardır, ben ikinci heyette görevliyim. O gün adliyede değildim. Babamın tedavisiyle ilgili hastanedeydim. Buna ilişkin tıbbi belgeleri de yazılı ifademe ekledim. Y.Ş’nin neden böyle ifade verdiğini bilmiyorum. Olay tarihine ait bir bilgi ve görgüm yoktur” ifadelerini kullandı.

‘İtiraz edeceğim’
Silivri Cezaevi’nden gazetemize mektup gönderen Dilan Ekin, mübaşirlerin ifadesini okurken şaşkınlığını gizleyemediğini belirterek “İnsanlar artık 15 Temmuz üzerinden aklanmaya çabalıyor. İki ifadeden de anlaşılacağı üzere ortada yalan beyanlar var. Buna rağmen böyle bir karar verilebiliyor. Şimdi Sulh Ceza’ya itiraz yolu açıldı. Ona da itirazda bulunacağım. Tüm yolları deneyeceğim. Tek kelime etmesine izin vermeden 3 yıl insanların hayatlarından alınıyor ve bu, bu kadar kolay olmamalı. ‘Verdim cezayı gitti’ mantığının hukuk sistemine yerleşmesini engellemeliyiz. Bu yüzden direnmeliyiz” ifadelerine yer verdi.


Cumhuriyet.com.tr

Bu haber 158 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Barış Akademisyenleri’nden çete lideri Peker'in beraatına dair açıklama

Barış Akademisyenleri’nden çete lideri Peker'in beraatına dair açıklama Barış imzacısı akademisyenlerini “Oluk oluk kanlarını akıtacağız” diyerek tehdit eden çete lideri Sedat Peker hakkı...

Almanya Mannheim Halk Meclisi Girişimi HFG Bildiri Dağıtımı Yaptı

Almanya Mannheim Halk Meclisi Girişimi HFG Bildiri Dağıtımı Yaptı Mannheim Halk Meclisi Girişimi Uyuşturucu ve Kumara Karşı Mücadele Merkezi - HFG'nin tanıtım bildirilerini Mann...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi