Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım'İnceci' gazete patronuna yanıt: 'Durdu, sen adam mısın?!'

'İnceci' gazete patronuna yanıt: 'Durdu, sen adam mısın?!'

Tarih 14 Temmuz 2018, 09:51 Editör yorumcahaber.com

Yurt Gazetesi’ne gelen cezaların gazete patronu Durdu Özbolat tarafından ödenmemesi üzerine bir dönem gazetenin sorumlu yazıişleri müdürlüğünü yürüten Hakan Gülseven hapis cezasıyla yüz yüze kaldı. Bunun pek çok yayın organında haberleştirilmesinin ardından, sermayedar Durdu Özbolat kendi gazetesinde yalanlarla dolu bir “açıklama” yayınlattı. Yazarımız Hakan Gülseven ise, bu açıklama üzerine Durdu Özbolat’a bir açık mektup kaleme aldı. Yayınlıyoruz:

Durdu Özbolat!

Gazetenin on binlerce liralık borcunu üzerime yıkarak hapis cezasıyla yüz yüze kalmama neden oldun. Sanırım bu rezilliğin duyulmayacağını zannettin. Duyuldu. Şimdi tutmuş, kendi gazetende bir “açıklama” yazdırmışsın. Baştan sona yalan, baştan sona şarlatanlık!.. Her dediğinin cevabını alacaksın. Ve daha dur bakalım Durdu Özbolat, yeni başladık! Sadece bu rezillik değil, diğerleri de duyulacak. Kimsenin ettiği yanına kâr kalmayacak. Hesaplaşacağız!

Durdu Özbolat, sen yalancısın!

Benim için demişsin ki, “sorumlu yazı işleri müdürlüğü yapması nedeniyle asgari özen göstermesi gereken gazetecilik ilkelerini yok sayarak açıkça ihlal ettiği ve yasada suç sayılan eylemleri işlemesinden kaynaklı aldığı cezaları da sanki şahsım veya gazete yüzünden ceza almış gibi lanse etme çabasındadır.” Ben gazetenin sorumlu yazıişleri müdürlüğünü üstlenirken, gazetede sadece köşe yazıyordum, gazeteye gelmiyordum. Gazete senin ve kızının yönetimi altında, senin belirlediğin yayın yönetmenlerince, editörlerce çıkarılıyordu. Ne gazeteye geldim, ne yayın içeriğine karıştım. 2 bin lira maaş karşılığında gazeteyi yasal olarak temsil edip haftada üç gün köşe yazdım. Ve üstelik, şimdi yalanlarla sıyırmaya çalışan sen ve gazeteyi bir dönem yöneten kızın, sorumlu yazıişleri müdürlüğünü teklif ettiğinizde, gelmesi muhtemel cezaların ödeneceğini de taahhüt ettiniz. Bunun şahitleri ortada. Bizde söz şereftir Durdu Özbolat. Lakin sen söz nedir, şeref nedir bilmeyen bir unsursun.

Parayla sosyal medyacı tutmuşsun, internet ortamlarında, gazeteye gelen cezaların “tecavüze uğrayan kadınları, mağdur çocukları açık ismi ve resmi ile deşifre eden” haberlerden kaynaklandığını yazdırıyorsun. Sende hiç mi arlanma yok? Gelen cezalar, Berkin Elvan hâlâ yaşıyorken, daha doğrusu o ölümcül komadayken isminin açık yazılmasından, kafasına gaz fişeği atılan liseli Dilan’ın isminin açık yazılmasından, 18 yaşından küçük oldukları gerekçesiyle kesilen cezalardır. Benim bu haberlerin hazırlanmasına hiç dahlim olmasa bile, gittim mahkemede bu haberleri savundum. Sen ise “gazetecilik ilkelerini yok saydılar” diye yaygara yapıyorsun!

Sen şarlatansın Durdu Özbolat!

Gazetenin borçlarını üzerime yıktın, hapis cezasıyla yüz yüzeyim diyorum, sen “Gerçek isimleriyle sigortalı yaptıkları sevgililerini sahte isimlerle gazeteye ve televizyona çalışan olarak aldılar, iki yerden maaş ödenmesini sağladılar” diye topu taca atıyorsun. Velev ki, senin gazeteye idareci diye getirdiğin birileri böyle işler yaptı. Bana ne?! Emeklerini gasp ettiğin, haklarını ödemediğin, cezaları üzerlerine yıktığın onca çalışana ne?! Kiminle ne hesabın varsa git gör. İstersen çık televizyona, Selçuk Ural’ın dedikoducu oğluyla karşılıklı magazin programı yap, orada anlat. Benimle ve emeğini gasp ettiğin diğer çalışanlarla hesabını laf cambazlığı, şarlatanlık yaparak kapatamazsın!

Benim üzerimden CHP içindeki hesaplarını ise hiç göremezsin. Bana bir destek mesajı attı diye, utanmadan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu diline dolamışsın. Ben ne CHP’liyim, ne de CHP ile bir işim var. Ama Sevgili Canan bir can dosttur ki, senin dilini bırak, feriştahı gelip diline dolamaya kalksa o dili düğüm ederler. Tayyip’in ve bilcümle gericinin hedef gösterdiği birine saldırıp bir de kendine “solcu” diyeceksin ha?! İşte orada duracaksın!

Utanmadan, “Ben solculuğumun zekatını versem, onlara ağır gelir” diye cümleler kuruyorsun. Sana kim solculuk belletmişse yanlış belletmiş. Solculuğun, devrimciliğin fitresi, zekatı olmaz. Hindi gibi kabarıp palavra atanlardan ise siyanürle bile solculuk çıkmaz.

Solculuk şöyle dursun, sen emek hırsızısın Durdu Özbolat!

Ben dahil onlarca çalışanın maaşlarını, elde edilmiş haklarını gasp ettin. Emekçinin hakkını ödememek için şirket değişiklikleri yaptın, bir sürü dalavereye başvurdun. Sen sendikaya üye oldular diye çalışanlarını işten çıkardın be adam! Sen misin solcu?!

Yahu, Durdu Özbolat, bırak solculuğu falan, sahiden, sen adam mısın?..

Hayred.net

Bu haber 255 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Erdoğan, 'işsizliğin sebebi işsizler' dedi, işsiz yurttaş böyle isyan etti: Yeter artık

Erdoğan, 'işsizliğin sebebi işsizler' dedi, işsiz yurttaş böyle isyan etti: Yeter artık Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) kuyruğunda bekleyen bir yurttaş, işsizliğe "Yeter artık" diyerek isyan etti.

KTܒye gelen Ulaştırma Bakanı Turan’a protesto: 'Üniversitemizde yalan söylemenize izin vermeyeceğiz'

KTܒye gelen Ulaştırma Bakanı Turan’a protesto: 'Üniversitemizde yalan söylemenize izin vermeyeceğiz' KTÜ Öğrenci Kolektifleri, üniversiteye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı protesto ederek “Müh...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi