Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımEmperyalizmi ve oligarşiyi  yıkmayı hedeflemeyen reformist silahlı-kitlesel ittifaklar şaibelidir!

Emperyalizmi ve oligarşiyi yıkmayı hedeflemeyen reformist silahlı-kitlesel ittifaklar şaibelidir!

Tarih 03 Ağustos 2018, 22:26 Editör yorumcahaber.com

EMPERYALİZMİ, İŞBİRLİKÇİ OLİGARŞİYİ VE BUNLARIN FAŞİST BÜYÜK KELLE HAYVANLARINI YIKMAYI HEDEFLEMEYEN İŞBİRLİKÇİ REFORMİST SİLAHLI VE DEMOKRATİK İTTİFAKLAR ŞAİBELİDİR, SAKATTIR.

Sovyetler Birliği karşısında Afganistan da Talibanı yaratan, savaştıran ve iktidara getiren Yankee emperyalizmidir.
Taliban lideri Hikmetyar ın dizine çöken Tayyip Erdoğan ın Amerikan itliği çok eskilere dayanır.
Ki, Irak, Libya, Suriye gibi ülkelerin işgallerinin, işgal girişimlerinin en stratejik uşağı olarak Amerikan itliğinde artı bir ivme kazanmıştır.

Binlerce satılık yazarıyla, çizeriyle, programcısıyla manipüle ederek ülkemizi işgalini gözlerden ırak tutmaya çalışmaktadır Yankee emperyalizmi..
Öyle ya; açıktan işgalini ayan beyan ettiğinde "yerli" ve "milli" işbirlikçi kuklaları teşhir olacak ve halklarımız isyan edecektir.
Bu nedenle göreceli "bağımsız" bir iktidar işine gelmektedir..

Diğer yandan ise, Perinçek çetesi "TAYYİP BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN AMERİKA YA KARŞI MÜCADELE EDİYOR" ve yine Pkk "AMERİKA DEMOKRATİK TÜRKİYE İÇİN TAYYİP-AKP İKTİDARINA KARŞI MÜCADELE EDİYOR" gibi hiç bir maddi temeli olmayan deli saçmalıklarıyla hem Amerikan emperyalizminin işgalini gizlemek ve hem de Tayyip-Akp iktidarını bağımsızlıkçı göstermek gibi gafletlerde bulunarak manipülasyonu katmerlileştiriyorlar.

Evet, gerek ezen ve gerekse de ezilen ulusların küçük-burjuva milliyetçilerinin tarihsel bir momentte anti-emperyalist, ulusal kurtuluşçu, radikal bağımsızlıkçı bir tavırları söz konusu olmuştur ve ancak bilimsel namus kavramına sadık olan proleter devrimcileri bu gerçeği mertçe dillendirebilir..

Diğer yandan ise, hiç şüphesiz ki, İslamcı kökenli olan ve Yankee emperyalizminin yeşil kuşak projesinin günümüz versiyonu olan işbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarı gibi ılımlı İslamcı çetelerin ne tarihsel bir momentte ve ne günümüzde asla emperyalizm karşıtlığı söz konusu olmamıştır ve de ileride olması da mümkün değildir..
Çünkü, emperyalizm, siyonizm patentli "ılımlı İslamcı" çetelerin en büyük görevi, halklarımızın emperyalizme ve siyonizme olan kinlerini nötralize-pasifize etmektir.

Emperyalizmin yeni-sömürgesi olan ülkemizde artı-değer sömürüsü katmerlidir.
Çarpık ve montaja dayalı sanayimiz; patentiyle, isim hakkıyla, motor aksamıyla, kredisiyle, teknolojisiyle, teknik elemanıyla tamamen emperyalizme göbekten bağımlı bir durumdadır.
Bu anlamda, emperyalizmin izni olmadan bir adet metanın üretilmesi imkansızdır.

Ülkemiz üretici güçlerine emperyalist üretim ilişkilerinin tali değil, tam olarak hakim olduğu gerçekliği, aynı zamanda da, ülkemiz üst yapısına, devlet aygıtına emperyalizmin tali değil, tam olarak hakim olduğu anlamına gelmektedir.İşbirlikçi oligarşinin ve faşist Tayyip-Akp iktidarının ekonomik, politik güçleri emperyalizmin izlerini bağrında taşır.Yani, ekonomik, politik dayanakları yoktur; hakimiyet kayıtsız şartsız emperyalizmindir..

Demek ki, emperyalizm gerçekliğinden bağımsız bir işbirlikçi oligarşi ile faşist Tayyip-Akp iktidarı söz konusu olamaz..
O zaman, faşizme karşı demokratik bir ülke ve ya tersinden emperyalizme karşı bağımsız bir ülke mücadeleleleri diyalektik bütünlükte bir pota içerisinde ele alınmalıdır değil mi???

Fakat, anda kendilerine "ulusal kurtuluşçu", "tam bağımsızlıkçı", "özgürlük hareketi", "sosyalist", "sol" ve benzeri sıfatları layık görenlerin böyle bir anti-emperyalist, anti-oligarşik ve anti-faşist bir radikal politik tutumları yoktur.Tam da bu nedenlerle ne "ulusal kurtuluşçu", ne "tam bağımsızlıkçı", ne "özgürlük hareketi", ne "sosyalist" ve ne de "sol" olarak adlandırılmaları mümkün değildir..

Değil yalnızca Kürkçü, Perinçek gibi hainlerin, aynı zamanda da, Oruçoğlu, Altınoğlu, Müftüoğlu gibi Mahirlerin, İbrahimlerin "yoldaşlarının" da böyle bir radikal politik bir tutumları yoktur..

Aksine, kimi emperyalizmin yeni dünya düzenine tamamen ram olarak, kimi ise İşbirlikçi oligarşinin seçimlerle, sandıkla ve meclisle oynamış olduğu demokrasicilik oyununa tamamen teslim olarak, halklarımızın ortak kurtuluş mücadelelerine stratejik planda ihanet etmişlerdir..

Tek devrimci çizgiyi proleter devrimcileri temsil etmektedirler.
Hem de her türlü TASFİYE-TESLİMİYET politikalarına rağmen..

HAKAN DENİZ

Otomatik alternatif metin yok.
Otomatik alternatif metin yok.
Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Görüntünün olası içeriği: yiyecek

Bu haber 201 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Gezi ya da kurgulanmış gerçeğe karşı hakikatin direnişi

Gezi ya da kurgulanmış gerçeğe karşı hakikatin direnişi AKP ve ideologları ilk şoku atlattıkları günden beri Gezi'yi başka bir şekle sokmaya gayret ettiler. Hâlâ da ed...

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR CHP, kırpıla kırpıla, yetmedi; İçeriden ihraçlarla da devam var. Maşallah, CHP’yi demir yumrukla yöneten Sakar Kema...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi