Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYALAN VE DEMAGOJİ ÜZERİNE KURULAN BURJUVA SİYASETİNİN SÜRDÜRÜCÜSÜ OLARAK PKK

YALAN VE DEMAGOJİ ÜZERİNE KURULAN BURJUVA SİYASETİNİN SÜRDÜRÜCÜSÜ OLARAK PKK

Tarih 06 Ağustos 2018, 19:17 Editör yorumcahaber.com

Murat Karayılan ın ANFHABER de 1 Ağustos günü çıkan yazısında ;"...AKP YALTAKLIK YAPTIĞI AMERİKA NIN SİLAHLARIYLA BİZİ YOK ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR..." gibi bolca sözler sarf etmiştir..

Evet, bu sözlerin çok daha fazlası söylenebilir işbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarına dair.

Öyle "Amerika ya yaltaklık", "Amerikan hegemonyasına, silahına boyun eğme" gibi laflar çok hafif kalır işbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarı için.
İlk maddesinden son maddesine kadar emperyalizmin dayatmasını, damgasını taşıyan Sevr antlaşmasını hortlatmak için piyasaya sürülmüştür işbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarı..
Yine, Ortadoğu ve Anadolu topraklarının emperyalizm için dikensiz bir gül bahçesi haline getirilmesi için faşist Tayyip-Akp başa getirilmiştir..

Peki ya Murat Karayılan, peki ya Pkk kendi deyimleriyle "hegemonyacı Amerika" karşısında ne gibi bir tavır içerisinde olmuşlardır???
Elbette ki, hiç bir tavır içerisinde olmadıkları gibi, Yankee emperyalizmine karşı küçücük bir çakıl taşı dahi atmadıkları gibi, aksine Amerikan emperyalizmi ve dinci yamyam çeteleri milyonlarca insanın Ortadoğu da canını aldığı bir anda "AMERİKAN IN ORTADOĞU YA MÜDAHALESİ BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞANSTIR, FIRSATTIR", "AMERİKAN IN ORTADOĞU DA EN YAKIN OLDUĞU GÜÇ BİZİZ" gibi sözleri sarf edenler Karayılanlar, Bayıklar olmuştur..

Diğer yandan, binlerce tır Amerikan silahıyla bir Kürtün dahi yaşamadığı Suriye deki bölgelerde, Amerikan ın ucuz askerliğini yaparak meşru Suriye yönetimine karşı boy gösterenlerde yine kendileri olmuştur..

İşbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarı Amerikan silahlarını kuşandıgında "AMERİKA YA YALTAKLANAN AKP" ama kendileri Amerikan silahlarını kuşandıgında ise "ÖZGÜRLÜK SAVAŞÇISI" oluyor.HA HA HA.

Emperyalizm-faşizm ilişkisini diyalektik bütünlükte kurabilenler, işbirlikçi faşist Tayyip-Akp iktidarının efendisi olan Yankee emperyalizminden almış olduğu silahları mantıken açıklayabilir.

Fakat, "ulusal kurtuluşçu", "özgürlük savaşçısı" olduğu iddiasında bulunan bir gücün, emperyalizm-faşizm, efendi-uşak ilişkilerinde görülen Kullanma-kullandırma ilişkilerine prim vermesi, emperyalizmin silahlarını kuşanması ve emperyalizmin işgal üslerinin ucuz askerliğini yapması hiç anlaşılır bir durum değildir..

BAĞIMSIZ İDEOLOJİK-POLİTİK-ÖRGÜTSEL-ASKERİ HATTINDAN EN UFAK BİR ÖDÜN VERMEYEN BİR GÜÇ ANCAK EMPERYALİZM-FAŞİZM İLİŞKİSİNİ MAHKUM EDEBİLİR..
HEM BİRİLERİNİN EMPERYALİZM SİLAHLARINI KUŞANMASINI "AHLAKSIZLIK", "YALTAKLIK" OLARAK GÖRECEKSİN, HEM DE KENDİN EMPERYALİZMİN SİLAHLARINI KUŞANACAKSIN..
ZANNIMCA EN BÜYÜK AHLAKSIZLIK, YALTAKLIK BUDUR..

HAKAN DENİZ

Görüntünün olası içeriği: yazı
Görüntünün olası içeriği: yazı

Bu haber 1104 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar!

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar! ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ efsanesi çöktü. İktidarlarını kaybetmemek için önlerine geleni çalıyorlar. 'Hırsı...

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI Mihrac Ural – 15 Mayıs 2019 / Çarşamba – Lazkiye

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi