Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSonnur Demiray üzerindeki tecride son verilsin!

Sonnur Demiray üzerindeki tecride son verilsin!

Tarih 08 Ağustos 2018, 21:51 Editör yorumcahaber.com

Almanya’da tutuklu bulunan devrimci tutsak Sonnur Demiray için Düsseldorf Adalet Bakanlığı önünde 8 Ağustos günü saat 11.00’de basın açıklaması yapılacak. Köln Halk Meclisi; Sonnur Demiray’ın yalnız olmadığını vurgulayarak, tüm duyarlı kamuoyunu yapacakları basın açıklamasına katılmaya davet etti.

Köln Halk Meclisi yaptığı çağrı ile devrimci tutsakların yalnız olmadığını, Sonnur Demiray üzerindeki tecride derhal son verilmesini ve tedavisine başlanmasını vurgulayarak yapacakları eyleme ilişkin çağrıda şöyle denildi; “8 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’da Adalet Bakanlığı Önünde Sonnur Demiray için gösteri yapacağız. Her hafta çarşamba günleri Adalet Bakanlığı önündeyiz. Tüm dostlarımızı bu gösteriye bekleriz.”

Sonnur Demiray Kimdir?

Sonnur Demiray Anadolu Federasyonu davası kapsamında 26 Haziran 2013 tarihinde 4 kişi ile birlikte gözaltına alınarak tutuklandı. Almanya'da Türkiyelilerin örgütlenmesi, yabancı düşmanlığına karşı yürütülen çalışmalar, Grup Yorum biletlerini satıp konserlerini düzenlemek, toplantı ile panel düzenlemekten dolayı Stammheim Davası olarak bilinen Anadolu Federasyonu davası kapsamında yargılandı ve 129b maddesinden beş buçuk yıl hapis verildi. Sonnur Demiray; Alman Devleti tarafından tutuklu bulunduğundan bu yana tecrit altında tutularak, ıslah edilmeye çalışılıyor. Gelinen noktada ise ağır tecrit koşullarında tutulan Sonnur'un ilerleyen sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kaldığı görülmekte. Alman devleti tecride son verip Demiray'ı tedavi edeceğine ağır tecride devam ederek, devrimci tutsakları teslim almaya çalışıyor. Aslında hapishanelerde tutsakların tecrit edilmesi yasaktır. Beyaz işkence adı verilen bu uygulama sonucunda rahatsız olan her hangi bir tutsağın yasalara göre derhal salıverilmesi öngörülmektedir. Ancak Sonnur'un düşüncelerinden dolayı tutuklu bulunduğunu göz önünde bulundurursak, Alman devleti kendi yasalarını da hiçe sayarak tecrit işkencesine devam ederek, Aydemir'in tedavisini de engellemektedir!

Yani Alman Devleti devrimci bir tutsağı düşüncelerinden arındırmak ve tamamen teslim almak için ağır tecridi sürdürmektedir.

Oysa Alman Devleti; hiçe saydığı ve çiğnediği kendi yasalarına göre dahi, devrimci düşüncelerinden dolayı verdiği cezanın üçte ikisini tamamladığından dolayı Sonnur'un salıverilmesi veya dışarıda tedavisinin yapılması yönünde karar verebilecek bir duruma gelmiştir. Ancak söz konusu devrimci düşünceler olunca zaten hukuksuzluğun diz boyu olduğu Stammheim Davası’nda yargılanan tutsakların hiçbir hakkı kullandırılmamakta ve yasalarca öngörülen şartlar yerine getirilmemektedir.

Sonnur Demiray’ın eşi, ailesi ve yol arkadaşları Sonnur'un tecridine son verilip bir an önce serbest bırakılmasını ve tedavisine dışarıda devam edilmesini istiyor. Sizler de her Çarşamba Düsseldorf Adalet Bakanlığı önündeki eylemlere katılarak insanlık onuru işkenceye karşı kazanacak diyerek dayanışmada bulunabilirsiniz.

Dogan Presse Agence

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

Bu haber 197 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Avusturya’da Ayten Öztürk İçin Eylem

Avusturya’da Ayten Öztürk İçin Eylem AYTEN ÖZTÜRK ONURUMUZDUR!

Okmeydanı Halkı İdil Kültür Merkezi Baskınını Protesto Etti

Okmeydanı Halkı İdil Kültür Merkezi Baskınını Protesto Etti Okmeydanı halkı İdil Kültür Merkezi baskınında gözaltına alınan Grup Yorum üyeleri ve kültür merkezi çalışanlarının...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi