Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımLAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ...

LAFLA PEYNİR GEMİSİ YÜRÜMEZ...

Tarih 25 Ağustos 2018, 09:49 Editör yorumcahaber.com

Ülkemizin baş çelişkisi emperyalizm ve işbirlikçi oligarşi ile Türk, Kürt ulusları ve azınlık uluslardan halklarımızın arasında cereyan etmektedir..

Evet, buradanda anlaşıldığı üzere, emperyalizmin açık işgaline kadar savaş sınıfsal yanı ön planda olarak yürütülecektir..

Fakat, halk sınıf ve tabakalarının sömürüye bağlı olarak yaşamış olduğu başka sorunları da vardır.
Uyuşturucu, fuhuş, kumar, taciz, gecekondu yıkımı, karaborsa, faşist arazi mafyası ve faşist çeteler gibi.

Yoksul halkımızın ve çocuklarının bu gibi yaşamış olduğu sorunlar karşısında duyarlı bir pratiğin sahibi değilsek, o zaman nasıl halkımız bizim emek ile sermaye arasındaki çelişkileri teşhir eden soyut propagandalarımızı dikkate alabilir???

Buna hemen :"...Biz komünistlerin işi sınıf bilinci aşılamaktır.Bize ne uyuşturucu, fuhuş, kumar, gecekondu ve cemevi yıkımları gibi sorunlardan..." gibi lafazanlıklarla cevap vermektedir oportünist, revizyonist, reformist unsurlar..

Proleter devrimciler olan Cephelilerin yoksul halk mahallelerindeki uyuşturucu, fuhuş, taciz, kumar, gecekondu yıkımı, faşist arazi mafyası, faşist çeteler karşısında halkla birlikte ama halkın önünde yürütmüş olduğu örgütlü mücadeleyi işte bu şekilde küçümseyip itibarsızlaştırma yoluna giderler..

Örneğin, uyuşturucuya karşı mücadele ile tedavi merkezlerinde psikolojik ve diğer tıbbi yardımlarla binlerce yoksul halk çocuğunu Cepheliler tedavi ederek yeniden yaşama döndürdüğünde hemen "devrimciler psikolog değildir" derler.

Örneğin, içlerinde çocuk yaşlardaki kendi kız yeğeni de olmak üzere, çocuklara fuhuş yaptırarak "kirli" ekmek kazanan bir kadın bu onursuz mesleği yapmaması için defalarca uyarılmasına rağmen bu onursuz mesleği bırakmaması nedeniyle Cepheliler tarafından dövülünce hemen "bu ahlak zabıtalığıdır.seks işçileri onurumuzdur" derler ve o "kirli" ekmek satan kadını sahiplenirler..

Örneğin, binlerce ırkçı ve dinci faşist 15 Temmuz darbesini bahane ederek yoksul halk mahallelerine saldırmak için elleri satırlı, silahlı yeni Maraş, Sivas katliamları için yöneldiğinde Cephe milisleri halkımızın ve cemevlerinin güvenliklerini sağlamak için devrimci şiddeti işlettiklerinde hemen "Alevi mezhepçisi" derler..

Örneğin, Akp, Mhp gibi dinci ve ırkçı faşist partilerin "komünistler halkın dini inançlarına, bayramlarına, geleneklerine karşıdırlar" gibi kara propagandaları karşısında, Cepheliler bu dinci ve ırkçı faşist yobazlara karşı oldukları gibi, halkımızın inançlarına, geleneklerine, bayramlarına SAMİMİ bir şekilde saygılı olduklarında ise hemen bu malum çevreler "vay halkın geri yanlarını okşayanlar, şeriatçılara prim verenler" derler..

Fakat, bu gibi pratik duyarlılıklarla halklarımızla bağımsızlık ve sosyalizm şiarlarıyla meydanlarda bütünleşmenin, bir araya gelmenin, omuz omuza mücadele etmenin tohumlarını atmaktadır Cepheliler..

İŞTE BÖYLE ÇELİGE SU VERİLMEKTEDİR..

HALKLA BİRLİKTE AMA HALKIN ÖNÜNDE MÜCADELE EDEN CEPHELİLER VE DEVRİMCİ ŞİDDETLERİ FAŞİST ABLUKAYI DAĞITACAK YEGANE SİYASİ GÜÇTÜR..

GERİSİ HAYAT BUNU BİLİYORUZ..

HAKAN DENİZ

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Bu haber 219 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: BEBEKLERE BIRAKTIĞIMIZ DÜNYA

Cemil Hayek Yazdı: BEBEKLERE BIRAKTIĞIMIZ DÜNYA Yeni doğan bir bebeğin gözlerinde dünyanın bütün güzelliklerini görebilirsiniz. O bebeğe dünyanın bütün güzellikler...

Gezi İsyanı Erdoğan’a da lazım oldu!

Gezi İsyanı Erdoğan’a da lazım oldu! Gezi; seçimler öncesi tekrarlanmasını engellemek için hem baskı aracı Erdoğan’ın, hem de yitirdiği kitlesini oya dö...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi