Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDEVRİMCİ BİR DESTANDIR SİBEL YALÇIN

DEVRİMCİ BİR DESTANDIR SİBEL YALÇIN

Tarih 06 Eylül 2018, 09:56 Editör yorumcahaber.com

SİBEL YALÇIN
İYİ Kİ DOĞDUN KOMUTAN
6 EYLÜL 1977

Bir yoldaşı anlatıyor: Sibel Sahiplenmedir:

1995 yılının ilk aylarıydı. Sorumlu yoldaş artık bulunduğum birimden ayrılıp başka bir birimde çalışacağımı söylemişti. Sorumlu yoldaşın yanından ayrılıp gitmek üzereydim ki, genç bir kızın gülümseyerek yanıma yaklaştığımı gördüm. “Merhaba ben Özlem, bundan sonra beraber çalışacağız herhalde” dedi. İlk kez bu kadar genç bir yoldaşımla çalışacağımdan dolayı çok şaşırmıştım ve bu şaşkınlığım her hareketimden belli oluyordu. Bir süre beraber yürüdük ve biraz sohbet ettik. Ayrılacağımız zaman bana üzerimde yol paramın olup-olmadığını sordu. Paramın olduğunu söyledim. Yol paramın olup olmadığını merak ederek sorması beni çok mutlu etmişti. Ben paramın olduğunu söylemiştim ama bu para beni ancak gideceğim yere kadar götürecek bir paraydı. O ise benim paramın ne kadar olduğunu görmek istemişti. Ben de az olan paramı ona göstermek zorunda kalmıştım. Paramın az olduğunu görünce kendi parasından çıkartıp bana vermek istedi ve “al, yanında kalsın, gerekebilir” dedi. Parayı almak istemiyordum, çünkü biraz önce tanıştığım “küçük” yoldaşımın benim düşünemediğim şeyleri düşünüp yardımcı olmak istemesi benim gururuma dokunmuştu. Ama o ısrar etti ve parayı elime tutuşturdu. Bu parayı bana borç olarak verdiğini söylemişti, ben de “tamam öyleyse alırım” diyerek parayı aldım.

Ayrıldıktan sonra bu birkaç saat içinde yaşadıklarımız beni etkilemişti. Çünkü daha az önce tanıştığım “küçük” bayan yoldaşımın bana yaklaşımı, duyarlılığı ve yoldaş sevgisi beni kendimle bir iç hesaplaşmaya götürmüştü. Şimdiye kadarki mücadele yaşamımda yoldaşlarımı ne kadar düşünüp ne kadar sahiplendim diye düşünmüştüm.

Sonraki görüşmemizde bana vermiş olduğu parayı ona geri vermeye çalıştım. Sibel ise gülümseyerek yoldaşlık ilişkilerinden, sahiplenmeden söz etti bana. Sonraki görüşmelerimizde seni nasıl kandırdım diye bu olayın esprilerini yapıyordu.

Çocukları çok severdi Sibel Gittiğimiz yerdeki bütün çocukların yanlarına mutlaka gider, onlarla da ilgilenirdi mutlaka.

Sibel’in 9 Haziran sabahı işkenceci katillerden hesap sorduktan sonra yoldaşlarını düşman kuşatmasından çıkararak ve kedisi çatışarak şehit düştüğünü duyduğumda hiç şaşırmamıştım. Çünkü mücadele yaşamındaki sıcak yaklaşımı, sahiplenme bilinci ile yoldaşlarını göndererek kendisi şehit düşmüş, yoldaşlarını sahiplenmeyi, komutanlık misyonunu layıkıyla yerine getirmişti ve ölümü Sibel’ce karşılamıştı tereddüt etmeden. And olsun ki Sibel yoldaş, hesabını soracağız ve seni senin yarattığın değerleri Halk Kurtuluş Savaşımızda yaşatacak.

BİZ HİÇ TESLİM OLMADIK Kİ!

sibel yalçın ile ilgili görsel sonucu

Bu haber 243 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Suriye ordusu İdlib'de büyük ölçekli operasyona hazırlanıyor

Suriye ordusu İdlib'de büyük ölçekli operasyona hazırlanıyor Suriye ordusunun İdlib'de büyük ölçekli bir operasyon için yeniden hazırlığa başladığı bildiriliyor. Bölgede ci...

ABD koalisyonunun saldırısında 40 sivil öldü

ABD koalisyonunun saldırısında 40 sivil öldü Suriye Arap Haber Ajansı (SANA), Deyrezzor kırsalında ABD liderliğindeki koalisyonun bugün düzenlediği hava saldırı...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi