Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHALK DEVRİMİNE STRATEJİK İHANETİN ADI : KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ!

HALK DEVRİMİNE STRATEJİK İHANETİN ADI : KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ!

Tarih 07 Eylül 2018, 08:50 Editör yorumcahaber.com

ANTİ-EMPERYALİST, ANTİ-OLİGARŞİK, ANTİ-FAŞİST DEMOKRATİK HALK DEVRİMİNE STRATEJİK İHANETİN ADI : KÜRT MİLLİYETÇİLİĞİ!.

Evet, çok uluslu ülkelerde proleter enternasyonalizminin olmazsa olmaz ön şartı ortak sömürücü egemen sınıflara karşı değişik milliyetlerden ve inançlardan sömürülenlerin sınıfsal temelde ortak örgütlü mücadelelerini temel almaktır.

Emperyalizmin bir yeni-sömürgesi olan ülkemizde Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Gürcü ve diğer milliyetlerden ailelere mensup olan proleter devrimcileri, halklarımızın kurtuluşunun PASS(Politikleşmiş Askeri Savaş Stratejisi) ile gerçekleşeğine inanırlar.

Çünkü, ülkemizin yaşamış olduğu baş çelişkinin emperyalizm ve işbirlikçi oligarşi ile Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Gürcü ve diğer sömürülen halklar arasında cereyan ettiğini ve tüm halklarımızın sınıfsal temelde ortak örgütlü mücadelesinin zafer kazanmasıyla birlikte, yani süreci karakterize eden baş çelişkinin çözülmesiyle birlikte ancak tam bağımsız, gerçekten demokratik ve sosyalist bir yönetime geçilebileceğini ve de böylelikle oligarşi ile Kürt halkı arasındaki ulusal baskıdan kaynaklı çelişkinin ortadan kalkabileceğini düşünürler. 
Fakat, başta Kürt milliyetçiliği olmak üzere kimi küçük-burjuva sınıf karakterli ulusal bağımsızlık yanlısı hareketler buna itiraz ederler ve de "...HAYIR BİZ ULUS-MİLLET TEMELLİ AYRI BİR ÖRGÜTLÜ MÜCADELENİN ULUSAL SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN TEK YOL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ..." diyerek stratejik anlayışlarını açıktan beyan ederler..

Elbette ki, çok uluslu bir ülkede, sınıfsal temelde ortak örgütlü mücadele yerine, tek ulus üzerinde ayrı mücadele yürütmeyi temel almak, başlı başına bir milliyetçilik olduğundan, Türk, Kürt ve diğer milliyetlerden proleter devrimcileri bu milliyetçi çizgiye karşı ideolojik olarak mücadele verirler. 
Ve her ne kadar milliyetçi çizginin çıkmazını ideolojik olarak mahkum edip, biricik devrimci çizgiyi net olarak sergileselerde, milliyetçi hareket-ler karşısında düşmanca bir tutum takınmazlar. 
Aksine, radikal politik ulusal kurtuluşçu anti-emperyalist ilerici ve olumlu yanını herkesten çok desteklerler, sahiplenirler. AKSİ, SOSYAL-ŞOVENİZM OLURDU ZATEN..

Ki, Kürt küçük-burjuva milliyetçiliğinin geçmişteki radikal politik ulusal kurtuluşçu anti-emperyalist çizgisini herkesten çok destekleyen proleter devrimcilerinin olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir.

Kürt halk çocuklarını helikopterlerden aşağıya atan, Kürt halkımıza insan pisliği yediren "Kürdistan kasabı" lakaplı Hulusi Sayın gibi faşist generalleri, Hiram Abbas ve Teoman Koman gibi mit müşteşarlarını ve de daha nicelerini bu suçları nedeniyle ölümle cezalandıran Cepheli proleter devrimcileri olmuştur..

Fakat, emperyalizmin atına binip kılıcını sallayan ve de "AMERİKA YA KARŞI TARİHİMİZDE EN UFAK BİR EYLEM GİRİŞİMİMİZ OLMAMIŞTIR" diyen Kürt milliyetçiliğinin, aynı zamanda, emperyalist işbirlikçişi Türkiye oligarşisinin büyük kelle hayvanlarına karşı da en ufak bir eylem girişimleri olmamıştır. 
Keza, emperyalist işbirlikçisi Türkiye oligarşisinin faşist yönetimi proleter devrimcilerine karşı katliamlar tertiplediğinde de, bu katliamlar karşısında en ufak bir tepki dahi göstermemiş ve aksine katilleri desteklemiş ve de Akp nin faşist polisinin ağzıyla da katil Abd yi ve işbirlikçi Akp yi fedalarla vurarak sarsan Halk Kurtuluş Savaşçıları için "TERÖRİSTLER" gibi tanımlamalarda bulunmuştur. 
O süreçte Hdp den milletvekili olan ve faşist Demirel e olan sevgisini, saygısını her fırsatta dile getiren Dengir Mir Mehmet Fırat gibi düşkünlerin, şaibelilerin katledilen proleter devrimcilerinin daha kanları bile kurumadan sarfetmiş olduğu "... DIŞ GÜÇLERİN MAŞALARI OLAN TERÖRİSTLER..." gibi onursuz ve kahpe sözlerini unutmadık.. Keza yine, biz hapishanelerde katliamlara karşı direnirken, direnişimize omuz vermek yerine aynen ellerindeki beyaz bayraklarla katliamcılara "BİZ TESLİM OLUYORUZ KOMUTANIM" diyen koğuş temsilcilerini de unutmadık..

Bu kısa örnekler dahi, kimin kendisi dışındaki katledilenlere karşı enternasyonal dayanışma içerisinde olduğunu ve kimin kendisi dışındaki katledilenlere karşı üç maymunu oynadığını net olarak göstermektedir..

Bir de Kürt milliyetçiliğinin; "... BİZ KÜRTLER, ŞEYTANA KARŞI SAVAŞSAK, ŞEYTANLA BİR OLUP BİZE KARŞI SAVAŞIRLAR..." demagojisine değinmekte fayda vardır..

İlk olarak, proleter devrimcileri içerisinde Türk, Çerkes, Arap, Laz, Gürcü ve diğer milliyetlerden insanlar olduğu gibi, aynı zamanda da, Kürtler de vardır. 
Hem de en ileri düzeyde.Kürt milliyetinden proleter devrimcilerinin kimliğini yok saymak, Kürt milliyetçiliğin sağlıksız, hastalıklı ve düşmana benzeyen kafa yapısını yansıtmaktadır..

İkinci olarak, Kürt milliyetçiliğinin anda karşında olmamız "ŞEYTANA KARŞI SAVAŞTIĞI" için değil, tam tersine "EN BÜYÜK ŞEYTANIN SAFINDA SAVAŞTIĞI" içindir. 
Ki, işbirlikçi reformist teslimiyet strateji öncesindeki, bir tarihsel momentteki radikal politik ulusal kurtuluşçu tutumunu, bir anlamda "ŞEYTANA KARŞI SAVAŞINI" herkesten çok sahiplenenler proleter devrimcileri olmuştur. 
Öyle ya ; birileri en büyük şeytanlar, vampirler olan Obamalarla, Trumplarla, Erdoğanlarla barışıyor diye, proleter devrimcileri de barışacak değildir.

Üçüncü olarak, Kürt proleter devrimcileri, Kürt halkının ulusal sorununun, diğer sömürülen-ezilen halklarla sınıfsal temelde ortak örgütlü mücadele vererek çözülebileceğini savunur ve bu doğrultuda savaşır. BU ANLAMDA, KÜRT HALKININ SINIFSAL OLDUĞU GİBİ, ULUSAL MÜCADELESİNİNDE FİİLİ GÜCÜDÜR.

Sonuç olarak, proleter devrimcileri, Kürt milliyetçiliği ile oportünist kuyrukçuları gibi, Kürt halkımızı emperyalizm ve faşizm karşısında örgütsüz, silahsız, dost ve düşman perspektifinden yoksun bırakmazlar. 
Buna yürekleri asla dayanamaz.

VE TÜM AŞAĞILIK İFTİRALARA, SOYSUZ YAKIŞTIRMALARA RAĞMEN, GERÇEKLERİ HAYKIRMAYA DEVAM EDERLER!

EMPERYALİZM İLE DOST OLUNMAZ.

FAŞİZM İLE BARIŞILMAZ.

HALK DÜŞMANLARINA GÜVENİLMEZ.

HALKLARIN TEK DOSTU HALKLARDIR. 
EMPERYALİZMİN VE İŞBİRLİKÇİ KÖPEKLERİNİN ANLAMIŞ OLDUĞU TEK DİL, HALKLA BÜTÜNLEŞMİŞ DEVRİMCİ ŞİDDETTİR..

HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ..

HAKAN DENİZ

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, yazı ve açık hava
Görüntünün olası içeriği: yazı

Bu haber 406 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Gezi ya da kurgulanmış gerçeğe karşı hakikatin direnişi

Gezi ya da kurgulanmış gerçeğe karşı hakikatin direnişi AKP ve ideologları ilk şoku atlattıkları günden beri Gezi'yi başka bir şekle sokmaya gayret ettiler. Hâlâ da ed...

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR

Cemil Hayek Yazdı: SON KIRPMALAR CHP, kırpıla kırpıla, yetmedi; İçeriden ihraçlarla da devam var. Maşallah, CHP’yi demir yumrukla yöneten Sakar Kema...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi