Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: BİR DÜNYA LİDERİ

Cemil Hayek Yazdı: BİR DÜNYA LİDERİ

Tarih 09 Eylül 2018, 20:30 Editör yorumcahaber.com

Bizim cihan-ı şümul liderimiz kükredi: ‘Trump ile görüşme talebim olmadı’. İşten azledilmeği bekleyen Trump’ı gören Erdoğan, ne kadar cesur olmuş! Aslında bizim cihanı-ı şümul lider, hem Trump’ı, hem Putin’i hem de Ruhani’yi oynatıyor da, onların haberi yok. Sakın gıdıklıyor olmasın, birileri bıyık altından gülüyor da…

AFRİN ASLANI

Bizim Reiz, taraftarlarına ‘Bizi de Afrin’e götür, Reiz!’ dedirttiğinde, önceden hazırlanmış cevabı vermişti: Önce ben gideceğim.

Acaba Şam’da namazı kaçıran Erdoğan, Afrin’de kaza namazına neden gitmedi? Yürek mi ister? İcazetle girdiği Afrin’de nasıl da kükrüyordu! Buna Türkiye’deki yandaşlar dışında kanan kaç avanak var?

Daha önceki yıllarda Şam’a teröristler saldırdıklarına, Şam, devletin son kalesi gibi görünürken, orada aileler var demediniz. Şimdi ise, İdlip için, orada aileler var deyip, sivillerden söz ediyorsunuz, çünkü müttefikleriniz teröristlerdir.

Kaldı ki, ne Suriye devlet askerlerinin, ne Kürtlerin ne de Alevilerin, müttefik teröristleriniz gibi iğrenç bir tecavüz ve ganimet gelenekleri vardı. Acaba teröristlerin tecavüzlerde, vakıflarınız ve imamlarınızla ortak zihniyetleri mi vardı ki, onları savunuyorsunuz?

ŞERİAT DEVLETİ KURDUNUZ

Hangi yüzyılda yaşadığınız belli oluyor; İdlip’te kurduğunuz şeriat devleti, Türkiye için idealinizdeki model mi olacaktı? Vakti ile cesetlerle cinsel ilişkiyi hak kabul eden şeriatçı Mursi için gözyaşı dökenler, şimdi de İdlip’in devşirilmiş canileri için gözyaşı mı dökecek?

Sizin hiçbir şerefsizle sorununuz olmayacak mı?

Sadece Kürtler, Aleviler ve devrimcilerle mi?

Tecavüzcüler ve caniler için içeride af ararken, aynı affı Suriye aslanlarının İdlip’teki caniler için uygulamalarını mı beklerdiniz?

İKİ ORDUNUN KOMUTANI

Sınır dışında terör yuvaları, içeride TSK; Recep efendi hangisinin komutanı acaba? Astana’da savunduğu TSK mıydı, yoksa sınır ötesindeki teröristler mi?

Gerçi her ikisi de sınırın her iki tarafında; Onları birbirinden ayıran reis kim?

BİRİ BİR SATRANÇ ŞAMPİYONU, BİRİ DE BİR CEHALET ŞAMPİYONU

Biri dışarıdan okulsuz iki dil(İngilizce ve Almanca) öğrenen (Putin), diğeri de lise bile bitiremeden hayali üniversite mezunu(reis); İki lideri karşılaştırmağa kalkana, Türk aklı yakıştırması mı yapmak gerekir? Öyle ya, basın yayınınızla aptallaştırdıklarınız dışında, sizi ciddiye alacak kitle veya şahıs kaldı mı?

Reis, sen bir ordudan vaz geç, birini sınırın bu tarafına, birini diğer tarafına taşı, sonra da birini seç veya birinden vazgeç, olmaz mı?

Suriye’de savaşan teröristlerin Türkiye’den aldıkları parayı, bir TSK mensubunun aldığını sanmıyorum.

MUHALEFET VAR MI?

Bizde yakında yerel seçimler var, gerçekte bir muhalefet havası esiyor mu? Erdoğan’ı her skandalda, devlet meselesi diye destekleyen muhalefet, yerel seçimlerde neden muhalefet etsin? Gerek içerde, gerekse dışarıda Erdoğan tek ses olacaksa ve siz buna sessiz kalıp, çaresiz göründünüzse, sizin belediyelere niye oy verilsin?

Gerek milliyetçilikte ve gerekse işçi sınıfına karşı olan tavrınızda, sizinle iktidar arasında ne fark var? Fark yoksa belediyelerinizin AKP ‘den farkı ne?

Hazine bakanı onaylamadan kuruş harcayamayacak olan belediyeleriniz, nasıl çalışacak? Hiç teşhir edip, protesto ettiniz mi? Ben duymadım.

Kürtler, Aleviler ve devrimciler konusunda, AKP’ye karşı aldığınız doğru dürüst bir tavır var mı?

Yoksa onlar da devlet meselesi mi, AKP’yi mi desteklemek gerekir?

İŞÇİLERİ SATTINIZ

Eskiden sendika liderleri CHP eğilimli idi, onları soldan kaptınız; Güya sizi sol partiler olarak tanıdılar. Öyle olunca, onlar da sizin gibi iktidarla işbirliğine gittiler. Sendikalar CHP’ye yakınlaştıkça, işçi liderliği vasıflarını kaybettiler, artık ellerinde milliyetçiler gibi Türk bayrakları ile sahneye çıkmağa başladılar. Bunun işçilere veya işsizlere ne kazanım kazandırdığını bilen varsa, beri gelsin!

CHP belediyelerinin atılan işçilere olan tavırları, AKP belediyelerini aratmıyor. AKP, kadrolaştırma vaatlerinde, onları sizden fazla kandırmadı. Binalarınızda açlık grevinde kaç kişi var?

Mahir Kılıç, zevk için mi açlık grevinde?

SAVAŞ VE EKONOMİ

Savaşın bitmesini en başta bizim reis istemeli idi. Oralara ülke sermayesini havale ederken, içerideki emeklilerin ne maaş aldıkları, açlık sınırı altında asgari ücret alan ve üreten çoğunluk, hiç mi aklına gelmez?

Okul kalmadı bu ülkede, öğretmen kalmadı bu ülkede, talan sonucu artık kitaplar da el yakıyor bu ülkede… Bu zulmü, şimdiye kadar, tarihin hangi cahili bu kasvetle estirdi?

• Aydın düşmanlığı, bu devlet için geleneksel oldu
• İşçi düşmanlığı, bu devlet için iman oldu
• Sömürü ise en büyük ibadet oldu; Diyanet işleri, bir ara hırsızların savunuculuğuna bile soyunmuştu.

Muhalefet, artık devletin bir alt kuruluşu, işte onun için sessiz, işte onun için referandum ve seçim oylarını sattı. Çünkü devlet, artık AKP ve Erdoğan rejimi demektir. Bundan böyle, bu devlete çağdaş anlamda devlet bile denemez.

ŞERİAT SİZE YARAŞIR

• Siz talan kültürünü savunursanız
• Siz kabile hukukunu savunursanız
• Siz kadın düşmanı mütecavizlerseniz
• Siz hırsızlığı ve ganimeti arıyorsanız
• Siz aydın ve farklı düşünenlere düşmansanız
• Siz bizi ortaçağ giyim ve tesettürüne zorluyorsanız

Size şeriat yakışır. Çünkü şeriat, çadır devletlerinin yönetim biçimidir. Orada el etek öpme ve biat kültürü ile yaşanır. El etek öpen ve öptürenler, emir, şeyh ve sultanlarla yönetilir

Bu çağda yaşayamazsınız artık, en azından bizimle değil.

İşte bu nedenle bu devletin mezarını kazıyorsunuz, çünkü parçalanmağa zemin hazırlıyorsunuz.

BİR SINIR VE İKİ DEVLET

Suriye sınırının güneyinde halkını birleştirmek için isim ve sistem değiştiren bir devlet (Suriye), kuzeyde ise, ülkeyi ayrıştırarak, ortaçağ yaşamını dayatan bir rejim (Erdoğan rejimi)

Hangisine devlet denir, hangisi bu çağda yaşama olanağına sahip?

Avrupa veya Amerika’yı arkasına almak, sizi çağdaş yapmaz, sizin için sadece bir düş olur. Çünkü onlar, yılanlar gibi deri değiştirir.

Cemil Hayek
9.09.2018

Bu haber 307 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

AKP-MHP seçimleri Kürtler için ‘plebisit’e dönüştürdü

AKP-MHP seçimleri Kürtler için ‘plebisit’e dönüştürdü Sakarya’da Amedspor’a yapılanlardan anlıyoruz ki, sadece HDP’liler değil, AKP’li olmayan bütün Kürtler Erdoğan ikti...

Cemil Hayek Yazdı: SADECE BİR GAZETECİ...

Cemil Hayek Yazdı: SADECE BİR GAZETECİ... Suudi Arabistan’ın muhalif gazeteciyi öldürmek için Türkiye’yi seçmesi bir tesadüf müdür? Gazetecilerin en çok kayb...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi