Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSuriye Ordusu İdlib'i vurmaya devam ediyor

Suriye Ordusu İdlib'i vurmaya devam ediyor

Tarih 10 Eylül 2018, 05:34 Editör yorumcahaber.com

Suriye'nin İdlib kenti kırsalı bugün de Rus ve Suriye savaş uçakları tarafından havadan vuruldu. Suriye Ordusu'nun karadan ateş altına aldığı İdlib kırsalındaki köylerde yaşayanlar da evlerini terk etmeye başladı.

Suriye Ordusu'nun Dera’da kontrolü sağlamasının ardından yeni hedef olarak belirlediği Hatay ile sınır komşusu olan İdlib'e yönelik Rus savaş uçaklarının desteğiyle başlattığı saldırı devam ediyor. Son günlerde İdlib ile güneyindeki Hama kırsalında bulunan ilçe, belde, köy ve kasabalara yönelik Rus ve Suriye savaş uçaklarının bombardımanı bugün de devam etti. Bugün düzenlenen hava saldırılarında Telaas, Abdin, Latamine, Habit ve Kefer Zite köyleri hedef alındı. Bölgelerde paniğe yol açan bombardımanlarda 2 kişinin öldüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı öğrenildi. 

Bombardımanlarda hedef alınan Latamine Köyünde bulunan bir sahra hastanesi de saldırının ardından ağır hasar alarak kullanılamaz hale geldi.

İDLİB KIRSALI KARADAN DA VURULUYOR 

Havadan saldırıların yanı sıra Suriye Ordusu askerleri konuşlu bulundukları bölgelerden cihatçıların kontrolündeki köyleri karadan da ateş altına alıyor. Uçak ve helikopterler ile kimi zaman varil bombalarıyla hedef alınan köyler, yakınındaki Suriye Ordusu birlikleri tarafından havan, roket ve tanklarla da vuruluyor. Karadan yapılan saldırılarda da bazı binaların yıkıldığı ve yaralananlar olduğu bildirildi. 

CİHATÇILARIN KONTROL NOKTALARI VURULUYOR

Öte yandan İdlib ile Hama arasındaki Curin bölgesinde konuşlu Suriye Ordusu'na bağlı askerler, birkaç kilometre uzaklıkta bulunan cihatçıların kontrolündeki Sermaniye Köyünü hedef aldı. Suriye Ordusu'na bağlı askerler, cihatçıların kontrol noktalarını havan ve roketlerle peş peşe vurdu. Suriye'nin  birbiri ardına yaptığı saldırıların ardından cihatçıların kontrol noktalarından yükselen dumanlar birçok yerden de çıplak gözle izlendi. 

ASKERLER ÇADIRLARDA KALIYOR

Suriye Ordusu'na bağlı askerlerin birliklerin yanı sıra kontrolü sağladıkları bazı bölgelerdeki yüksek noktalara üslendikleri görüldü. Askerler bazı yerlerde birkaç yüz metre mesafede ele geçirdikleri yüksek noktalara kurdukları üslerde çadırlarda kalarak sık sık muhaliflerin bulundukları alanları ateş altına alıyor. 

İdlib ve Hama kırsalındaki köylerde yaşayanların büyük bölümü ise evlerini son günlerde evlerini terk etti.  

Cumhuriyet.com

Bu haber 255 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Avukat Yaprak Türkmen'in Tutsak Avukatlara Destek Açlık Grevi Açıklaması

Avukat Yaprak Türkmen'in Tutsak Avukatlara Destek Açlık Grevi Açıklaması Avukat Yaprak Türkmen'in Tutsak Avukatlara Destek Açlık Grevi Açıklaması:

ABD'nin PKK'nin Başına Ödül Koymasının Anlamı?

ABD'nin PKK'nin Başına Ödül Koymasının Anlamı? Barzani yanlısı nerina azad sitesinde yayınlanan Yahya Munis'in makalesinden alıntıladığımız aşağıdaki satırlar...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi