Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAtina’da İbrahim Devrim Top’un Katledilmesi Protesto Edildi

Atina’da İbrahim Devrim Top’un Katledilmesi Protesto Edildi

Tarih 15 Eylül 2018, 07:41 Editör yorumcahaber.com

Halk Cephesi ve Politik Tutsaklarla Dayanışma Komitesi 14 Eylül 2018 Cuma günü saat 18.00’de Atina Türkiye Başkonsolosluğu önünde İbrahim Devrim Top’un AKP’nin katil polisleri tarafından katledilmesini protesto etmek için toplandılar.

AKP faşizmi ve katil polisleri halka saldırılarını her geçen gün artırarak sürdürüyor. Genelde tüm halka ve özel de ise Halk Cephesini karşı sürekli bir saldırı gözaltına alma kaybetme ve katletme yöntemlerine başvuruyor. Çünkü AKP faşizmi yönetememe krizindedir. Halka söyleyecek ve halka verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Tek yapacağı ve de yaptığı faşizmi uygulayarak ömrünü uzatmaktır. Onu da fazlasıyla yapıyor. AKP faşizmi şimdiye kadar yaptığı katliamlarla sonuç almadı. İbrahim Devrim Top’u da katlederek hiçbir sonuç alamayacak.

Türkiye konsolosluğunun önüne giden Halk Cepheliler polis barikatıyla karşılaştılar. Konsolosluğa giden bütün yollar tutulmuştu. Eylemde Halk Cepheliler İbrahim Devrim Top resimli “İbrahim Devrim Top Ölümsüzdür, Katil Polisler Bir Devrimciyi Daha Katletti, Faşizme Karşı Mücadele Görevdir” yazılı ve Cephe yıldızlı pankart açılıp kırmızı flamalar taşındı. Eylemde AKP faşizmini teşhir eden ve katliamı protesto eden basın açıklaması belli aralıklarla okundu. Sık sık sloganlar atıldı. Atılan sloganlar ve söylenen marşlarla bir saat sürdü. Atılan sloganlar: “DEVRİM ŞEHİTLER ÖLÜMSÜZ, KATİL AKP HALKA HESAP VERECEK, ANALARIN ÖFKESİ KATİLLERİ BOĞACAK, KAHROLSUN EMPERYALİZM YAŞASIN MÜCADELEMİZ, HALKIZ HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ, KATİL AKP KATİL ERDOĞAN.” Söylenen marşlar ise: “BİZE ÖLÜM YOK, HAKLIYIZ KAZANACAĞIZ, ÇAVBELLA, GÜNDOĞDU” marşları söylendi. En son “KURTULUŞ KAVGADA ZAFER CEPHEDE, MAHİR HÜSEYİN ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ” sloganlarıyla eylem bitirildi. Eyleme 22 kişi katıldı.

http://https://www.youtube.com/watch?v=s02be4ro0Gk&feature=youtu.be

Bu haber 458 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Sosyalistler skandal bir gerekçe ile tutuklandı! 'Ülkenin içinde bulunduğu zor koşullar...'

Sosyalistler skandal bir gerekçe ile tutuklandı! 'Ülkenin içinde bulunduğu zor koşullar...' 16 Şubat 2019 günü gözaltına alınan Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) üyeleri çıkartıldıkları mahkemece tutukla...

Halkın Tutsak Avukatı Selçuk Kozağaçlı Yazdı: Yarın Tıraş Bedava!

Halkın Tutsak Avukatı Selçuk Kozağaçlı Yazdı: Yarın Tıraş Bedava! Faşizmi hayatınıza, hayatımıza sokup normalleştirmeyin. Eğer “Bakan seviyorum; vali, başsavcı seviyorum; duramıyoru...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi