Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: WANTED: BİR TANRI ARANIYOR!

Cemil Hayek Yazdı: WANTED: BİR TANRI ARANIYOR!

Tarih 16 Eylül 2018, 21:47 Editör yorumcahaber.com

Dinin bu denli moda, bu kadar imtiyaz sahibi yarattığı bir dönemde ‘Allah kavramı’, en anlaşılmaz kavram haline geliyor. Kimsenin inancına karıştığım yok, sadece bize dini güzel diye tanıtan güzel insanları anımsayıp, dini garip hale getiren soysuz insanlara bakıyorum. Bu nedenle, kimseyi incitmeden sormak istiyorum: Sizin tanrınız ne marka?

Bütün hırsızlar namaz kılarsa, bütün üçkâğıtçılar hacca giderse, bütün sömürücüler oruç tutarsa, biz garibanlar ne yapmalı?

Tanrı istediği zaman darbe yaptırıp, nimetini gösteriyordu ya; Şimdi de, katliam yapmak üzere MİT’in senaryosunu yazdığı Reyhanlı katliamına bir kahraman yaratılmasını, arzu edildiği anda sağladı.

Konuya yabancı olanlar bu MİT senaryosuna inanabilir ama oradaki halk buna kanmadığı için, bir Alevi Sünni kavgasını, yani bir Maraş katliamını tekrar yaratamadılar. Kendi ajanınızı kendiniz yakaladınız ve Suriye devleti ile kapanan diyalog kapınız için bir mazeret yarattınız. Ama bununla bir gerçek yakaladınız ki, o da Mihrac Ural’ın korkulu rüyalarınızda mekân tuttuğudur.

Hırsızlık konusunda, ‘Yüce Mevla’m verdikçe, veriyor’ söylemi, sanırım eski meclis başkanı Bülent Arınç’a aitti. Diyorum ya, Suriye’de, Filistin’de, Yemen’de çocukları görmeyen tanrı, bu hırsızlara verdikçe veriyor ya! Darbe veriyor, gizli tanık veriyor; Acaba halkın avukatları ile Kürt çocuklarına ne veriyor?

Ermeniler katledilirken, bir imam bir Ermeni kadına soruyormuş: Neden biz sizi katledebiliyoruz da, siz bizi değil?

Ardından da, kendisi cevaplıyor: Çünkü sizin dininiz nakıs(eksik), nakıs, nakıs!...

Yani yine din ticareti vardı.

Şimdi bir dahi diktatör geldi ve dini kamil kıldı. Vallahi biz bu dini başka biliyorduk. Öğretenler, kendi söylediklerini önce kendileri uyguluyorlardı. ‘Çalma!’ dedikten sonra, hırsızlık yapmıyorlardı.

DİNİN KULLANIM MİADI SONSUZ MU?

Bence Müslümanlar artık kurban bayramlarını kurbansız geçirsinler, coğrafyalarında yeterince kurban gidiyor; Tanrı İbrahim peygambere koçunu boşuna yollamış.

Suriye’de Kürtler bahane edilerek bir şeriat devleti kuruluyor da, bunun bizi tehdit ettiğinden söz edilmiyor. Kürtler belirli kentlerde bir Kürdistan’la tehdit oluşturuyorlarsa, şeriatçılar hem Türklerin hem de Kürtlerin hayatını tehdit ediyor. Mevcut İslami yönetim, şeriatçı, ırkçı ve mezhepçi bakışları ile bir şeriat yönetimine kendini yakın görürken, gerçek kimliğini de ifşa ediyor.

EN BÜYÜK TERÖR, DİN TERÖRDÜR

Kürtler devlet kurarlarsa, böylelikle benim sosyal yaşamımı tehdit etmiyor, oysa şeriatçılar, çağdaş yaşamımızı doğrudan doğruya tehdit ediyor.

Güya Türkiye, Amerika ile Kürdistan konusunda çatışıyor ama aslında bu sözde çatışma sayesinde Suriye’nin kuzeyi, biri Kürtlere karşı, diğeri de Kürtler’den yana görünerek, Türkiye ile Amerika arasında bölüşülmüş oluyor. IŞİD’i bahane eden Amerika, IŞİD’i koruyan ve kurduran Amerika’dır. Türkiye’nin Erdoğan rejimi ise, Kürt ve Alevi Esad söylemleri ile Türkiye’de henüz kuramadığı şeriat devletine İdlip’te kavuşmuş oluyor.

SİZ KAŞINDINIZ

Suriye 1939’da Hatay’ı kaptırdıktan sonra, Türkiye’nin talepleri bitmedi, arttı; Üstüne üstlük, bir de Halep istendi. Halep alınamayınca, Suriye düşmanlığı yaratılarak, o zamanlar kurtuluş savaşı veren Suriye’yi, gümrük koyma yolu açlığa mahkûm etmişti. Bu kin, sonunda Suriye’nin Halep kentini de, Türkiye beslemesi teröristlere kaptırmasına kadar ulaşmıştır. Suriye’nin aldığı mesaj şu: Ne Süleyman Şah, ne de Hatay tavizi bize barış getirmedi. O halde tehditten kurtulma, ancak hiçbir taviz vermeden, tüm kaybedilmiş topraklara tekrar kavuşma yolu ile mümkün göründüğünden, kaçınılmaz olarak Hatay davası tekrar gündeme gelmiş oldu.

Aynı durum, Golan tepeleri için geçerlidir. İsrail Golan’ı işgal ve ilhak ettikten sonra, Suriye her gün tehdit altında kaldı. Bunu durdurmanın tek yolu, tekrar Golan’ı almaktan geçer. Golan alınırsa, tüm İsrail’in bekası tehlike altına girer. İsrail karşısında her zaman muzaffer olan İran güçleri harekete geçerse, Yahudi lobisi, İsrail’in bekası için, Suriye’ye her türlü tavizi verecektir ki, buna en azından Hatay dâhil olacaktır; Hatta belki Lübnan bile.

BİR DEVLET BİTİRİLİYOR

Türkiye’nin Erdoğan rejimi, ya hep, ya hiç üzerine kartları oynuyor. Hep ile başlayan savaş, bir hiçe doğru yol alıyor.

Türkiye’nin çıkarlarını savunan stratejistler, Erdoğan’ın Esad ile görüşmesini, Esad’ın bunu kabul edip etmeyeceğini düşünmeden şiddetle savunuyorlar. Göremedikleri nokta ise, bir diktatörlük veya bir monarşide ve özelikle Erdoğan rejiminde, diktatörün çıkarları ile halkın çıkarlarının birbirine taban tabana zıt düştüğü ve tek adam rejiminin kendinden yana tavır takınacağıdır.

KİMİ KAZIKLIYORSUN RECEP?

Kerhen Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana söz eden Erdoğan rejimi, daha sonra, şeriatçı teröristleri kastederek, bu toprakları Suriye devletine vermeyeceğini ilan etmişti, teröristleri o vatanın evlatları diye niteleyerek, onara teslim edip yasadışı bir korsan devlet kurdurtmuştu. Suriye topraklarını parçalayıp, bu toprakları teröristlere teslim etmesi, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı diye ifade edilmekle kalmamış, kurdukları şeriatçı rejim de, dünyaya ‘istikrar’ olarak servis edilmişti. Böylelikle, Rusya ve İran ile anlaşırken, Amerika ve İsrail ile ortak paydada buluşmuştu

Güler misiniz, ağlar mısınız? Putin ve Ruhani bunu yutar mı?

Teröristleri beslemek için ülkenin her şeyini sattınız. Sonunda adeta Türkiye’deki emeklilik kavramını ve SGK’yı yok ettiniz, asgari ücretlerle halkı açlığa boğdunuz.

Hala Erdoğan’ın neden savaştan vaz geçmediğini, teröristleri neden desteklediğini anlamayanlara ne demeli?

Bir kez dahi İsrail veya ABD için çalışan, her zaman onlar için çalışmak zorundadır, bundan kurtulamaz. Erdoğan ve ortağı Fetö, ömürleri boyunca boyunlarına takılan boyunduruktan kurtulamazlar ve halkları için, vatan için çalışamazlar, yoksulluğu yok edemezler, boşuna ümitlenmeyin!

Ülkeyi batırdıkça, siyasi gücü arttırılıyor. Bu süreç, yıkıma kadar sürer.

HER ŞEY TANRISAL

Hepsi hak için, kimi huri, kimi de adalet peşinde imiş. Her ikisi için din bahane edildiğine göre ve kafalarda ona göre bir tanrı yaratıldığına göre, şöyle bir ilan verilse yeridir:

Wanted! Bir tanrı aranıyor, markası bizden olsun!

Belki de yeni alınan jet, bu arayış içindir. Yukarıda ne bulacak bakalım.

Yerde mehdiler çokta, sıra yukarda; Pişman olup, kaçmış gibi.

HER DİNDE TÜCCARLAR VAR

Din ticareti ve ahlaksızlık, bir din veya mezheple münhasır değildir. Buna rağmen, cellatlarına aşık din adamları yetiştirmek, herkesin harcı değildir.

Alevi şeyhleri! Ülkü ocaklarına ve iktidara yaltaklanarak para ve güce ulaşabilirsiniz ama ahlak ve onur sahibi olamazsınız.

Onurlu ve inananları tenzih ediyorum!

Cemil Hayek
16. 09. 2018

Bu haber 198 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Suzan Yılmaz Yazdı: Çığlıkların Ortasında Bir Ana

Suzan Yılmaz Yazdı: Çığlıkların Ortasında Bir Ana Saat 22.00 ye geliyordu Zoze ana hala eve gelmemişti. Ağabeyi de ortada yoktu. Zaman ağır ağır akıyordu. Bir an kul...

Selçuk Kozağaçlı Yazdı: 'Yedinci ve otuz yedinci'

Selçuk Kozağaçlı Yazdı: 'Yedinci ve otuz yedinci' Biz, yani ”en genel anlamda” avukatlar. Her halde o 5 Nisan gününü aklıma kazıyan bu soruydu; nasıl yeniden halkın ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi