Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKESK Tarihin Çöplüğünde Yerini Şimdiden Almıştır

KESK Tarihin Çöplüğünde Yerini Şimdiden Almıştır

Tarih 17 Ekim 2018, 22:20 Editör yorumcahaber.com

Kamu Emekçileri Cephesi 1 yıldan fazladır, ihraç edilen üyelerine sahip çıkması için KESK genel merkezinde oturma eylemi yapıyordu. Ancak KESK’li sendikacılar bırakın üyelerine sahip çıkmayı direnişleri görmemek için 3 maymunu oynuyordu.

Öyle ki sendikanın kapılarını kapatarak Yüksel Direnişçilerinden Acun hocanın yaptığı Yüksel Okuluna dahi engel olmaya çalışmışlardı.

700 günü aşkın süredir devam eden Yüksel Direnişi dün yeni bir saldırıya tanık oldu. Bu sefer saldıran ne AKP’nin polisi, ne de sivil faşistler. Saldıranlar KESK’li sendikacılardı.

Sendikacılar, Yüksel Direnişçilerinin yokluğunu fırsat bilip eşyalarını kapının önüne koydu. Bunun üzerine kapının önünde oturma eylemine başlayan 3 kadına içeriden çıkan 50 kişilik grup tekme ve yumruklarla saldırdı. Sonra da polisi çağırdılar. Bu yaşananlar KESK’in geldiği noktayı özetliyor.

KEC’in örgütlediği, Yüksel Direnişi çok şey anlatır. Bununla birlikte direniş ile direniş kaçkınlığının çarpıştığı bir mevzidir yaşananlar. Bu direnişte ara yol yok. Ya icazet ederek işçi, emekçi düşmanlığı yapılarak iktidara ‘’biz onlardan değiliz’’ mesajı verilerek yaranılacak, direnilecek.

Anlaşılan o ki KESK tercihini çoktan yapmış. Öyle ya; DİSK önünde direnirken DİSK’li sendikacılar tarafından linç edilen Oya Baydak’a ve devrimcilere sırt çevirip, linçi meşrulaştıran, ya da TMMOB önünde işini geri istediği için direnen Cansel Malatyalı’yı kınayan KESK’in geldiği nokta kaçınılmaz olarak bu olacaktı. Hayat akıcıdır ve sürekli bir dönüşüm halindedir. Hiçbir gün, hatta saniye, ne doğa, nede onun içinde yer alan biz tüm canlılar olduğumuz yerde durmayız. Bu dönüşüm ya devrimci olan ileri yönde, ya da karşı devrimci olan çürüme yönünde olur. Ve bu çürüme, sadece KESK’li sendikacıları o bataklığa götürmez.  O günlerden bu günlere işçilerin, emekçilerin yürüttüğü mücadelelere sırtını dönen, işçi ve emekçilere ihanet eden sarı, uzlaşmacı ve patron sendikacılarının işbirlikçilerini gizlemeye çalışan tüm sola, basına ve demokratik kurumlara da yansır, onları da bu bataklığın içine çeker.

Bugün bu saldırıya ses çıkartmayanlar dönüp KESK’in dönüşüme bakmalıdırlar. Herkes, KESK’in bir sınıf sendikası olarak emekçilerin direnişlerine sahip çıkmak, halkın tüm kesimlerini kucaklayarak mücadele etmek yerine bu hale nasıl geldiğini oturup düşünmek, ders çıkartmak zorunluluğundadır. Ve dahası KESK’in bu tavrını mahkûm etmek durumundadır.

Tüm emek düşmanları, uzlaşmacı patron sendikacıları ve sarı sendikacılar ihanetlerinin bedelini bir gün mutlaka emekçilere vereceklerdir. Yarınları, tarihin çöplüğünde kendilerine yer edindiler, asalaklar değil, direnen, emekçiler yazacak. Bu mevzide yol açan direnişçilere bin selam olsun.

Yaşasın Yüksel Direnişi!

Yaşasın Kamu Emekçileri Cephesi!

Kahrolsun İcazetçi, Devletçi Sendikacılık!

Bu haber 217 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi