Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: İSTANBUL ZİRVESİ

Mihrac Ural Yazdı: İSTANBUL ZİRVESİ

Tarih 31 Ekim 2018, 23:08 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 27 Ekim 2018 / Cumartesi - Lazkiye

İstanbul zirvesinde 27 Ekim 2018 / Cumartesi Rus-Alman-Fransız Cumhurbaşkanları ve eli kanlı diktatör Erdoğan yer aldı. Bunlar, dost düşman bir arada biz Suriyelilerin kaderi üzerine konuşuyorlar. Bu toplanda biz Suriyeliler yokuz, eli kanlı diktatörün, sömürgeci emperyalistlerin olduğu masada da olmayacağız. Bu kararlı tutumumuz gereği dostlarımız Ruslar olmasına rağmen, bizler İstanbul'da olmamayı, direnen Suriye halkı, şehitlerimiz ve yaralılarımız adına en onurlu tutum olarak uygun gördük. Ama kim olursa olsun dost ve düşman bilmeli ki Suriye’nin kaderi ve kararları sadece Suriyelilere ait olacaktır.Zaman bu sözlerime de hakem olsun.

Bunu anlatmak üzere yazdığım bir tivt kimi ırkçıları fena bozmuş ki cevap verdiler onlara cevabımı da içeren yazışmayı sizlerle paylaşıyorum.

YAZDIĞIM TVİT

“Biz Suriyeliler asla ve asla kimsenin kararına bağlı değiliz, olmayacağız da.Dışarıdan bakan sanki kararımız dostlarımızın elinde gibi ama öyle değil,birlikte yaşıyor birlikte göreceğiz.7000 yıllık uygarlık merkezi Suriye tarihi direnme tarihidir hep öyle kalacaktır karar bizimdir”

Bu tvitime cevaben bir ırkçı çömez (gundè suredè‏ @lawehmet )şunları yazdı;

“Ağzımı bozacam kendimi zor tutuyorum nerden bakıyorsun biz SURİYELİ ler derken insan biraz ezik olur ülkesinde 72 çeşit istihbarat cirit atiyor kadını kızı dünyanın dört tatafına savrulmuş herifin gururla ndığına bak töbe töbe”

CEVABIMDIR

1-“Sen ağzını bozmadan beynini düzelt önce. 80 alçak devletin başında da eli kanlı diktatörün TC'sinin 300 terör şebekesiyle saldırdığı bir ülkede kurtuluş savaşı verdik. Atatürk 7 düvele biz 80 düvele meydan okuduk. Zafer kazandık dostlarımızla da olsa. Bir de utanmadan yazıyorsun”
2-“Suriye halkı istisnasız bilir ki eli kanlı diktatör Erdoğan akan her Suriyeli kan damlasının sorumlusudur. İnsansanız bırakın Türkiye’deki göçmenler Suriye için sandığa gitsin ve sonuçları görün. Lübnan serbest bıraktı ve sonuçlar tümden Esad lehine çıktı. Utanmanız bile yok sizin”
3-“Terörden ve savaşın vahşetinden kaçanları sen Esad düşmanı mı sanıyorsun cahilliğine yan. İnsandır yaşam kaygısıyla her yere gider hele terörden kaçmak gerekirse. Sallamayı bırak sandıkları koy ortaya,Suriyeli göçmenler Türkiye denetiminde oylama yapsın sonuçlar hepimizi bağlasın”

Irkçı (gundè suredè‏ @lawehmet) döndü bir kez daha yazdı; 
“Krtluş savaşını veriyorsun senle olan suriyeli kaç insan var dışarıya kaçan esada karşı savaşan suriye nufusunu bir arada tutmasını bilseydin 80 düvelin neişi vardı orda hemzafer kazandığını kim söyledi abd %50 üs kurdu değil esad nataşa tüccarı bile kurtrmz”

CEVABIMDIR
“Cevap verilmeye bile değmezsin hemen bel altına geçtin sen orada oyalan. Ülkendeki yüze yakın ABD askeri üssünün kölelik anlaşmalarının utancını bilmezden gel. Fırat’ın doğusunda yer alan ABD asla kalamaz 450 000 askeri Irk'ta iken bir şey yapamadı bize. Şimdi de kaçacak”

Bu insanlar medya ötesi bir bilgileri olmayan ırkçı kin ve nefret dolu insanlardır. Suriye’yi de hiç tanımıyorlar. Binlerce makalede anlattım Suriye halkı Esad’la omuz omza direnerek zafer kazandı. Dostlarımız elbette yardım etti. Yer yüzünde hangi savaş tek bir ordu tarafından kazanılmış gösterecek bir araştırmacı varsa buyursun. İmparatorluklar bile sıradan yerel aşiretlerle ittifaklar kurup savaşlar yapmıştır, yer yüzünde vuku bulan her savaş her iki taraf için geçerli olmak üzere bir cephesel ittifak savaşları olarak gündeme gelmiştir.

Suriye Rusya’yı bugünkü süper güç konumuna getiren verileriyle dost olarak yardımını görmüştür. Çar Büyük Petro’dan (1682 -1725) bu yana, Rusların sıcak sulara inme hayali Suriye’yle gerçek oldu; askeri platform olarak da Himeymim havaalanını kazandı. İranlıları bölgesel güç olma yolunda fiili adımları yine Suriye sayesinde attı. Suriye körfez savaşında İran’la omuz omuza oldu onlar da şimdi bizimle omuz omuza oldular. Bu türden dostu olmayanlar yansın, kölelik anlaşmalarıyla ABD Türkiye’yi askeri fiili işgal etmişken Suriye’nin dostlarına dil uzatanlar cahillerden başka kimse olamaz.

Kim nerede nasıl toplanırsa toplansın ve ne türden karar alırsa alsın sonuçta Suriye Suriyelilerin olarak tek karar sahibi Suriye halkı olacaktır.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Celal Mahmoud dahil, yakın çekim

Bu haber 279 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar!

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar! ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ efsanesi çöktü. İktidarlarını kaybetmemek için önlerine geleni çalıyorlar. 'Hırsı...

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI Mihrac Ural – 15 Mayıs 2019 / Çarşamba – Lazkiye

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi