Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımNöbette 78. hafta: Adalet yok ama adalet isteyenler var

Nöbette 78. hafta: Adalet yok ama adalet isteyenler var

Tarih 10 Kasım 2018, 08:26 Editör yorumcahaber.com

Adalet Nöbeti’nin 78. haftasında HDP Milletvekili Züleyha Gülüm ve Av. Didem Baydar Ünsal, tüm baskı ve adaletsizliklere karşın adalet mücadelesinin her alanda sürdüğünü söyledi.

Avukatların, tutuklu meslektaşlarının serbest bırakılması için İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde tuttukları Adalet Nöbeti, 78. haftasında devam etti.

Adliyenin Atrium alanındaki Themis Heykeli önünde başlayan nöbet, C kapsındaki açıklamayla devam etti. Açıklamaya HDP milletvekilleri Oya Ersoy ve Züleyha Gülüm de katıldı.

Açıklamada ilk sözü alan Gülüm, adalete olan ihtiyaçtan dolayı nöbete destek verdiklerini, toplumsal muhalefete dönük baskı ve zulüm politikalarına karşı bir araya geldiklerini söyledi. OHAL dönemindeki uygulamaların Meclis’te yasalaştırıldığını ve bu baskının yerel seçim sürecinde de kayyum tehdidi olarak yansıdığını ifade eden Gülüm, “Hiçbir baskı, hiçbir gözaltı, hiçbir tutuklama bizlerin direnme gücünü yok etmez. Gerçekler bir gün mutlaka açığa çıkacak. Haklı olan kendi kazanımını mutlaka gerçekleştirecek” dedi.

Avukat Didem Baydar Ünsal tarafından yapılan açıklamada ise adaletin dev saray yapılarının içinde olmadığının altı çizildi. Görevini yapmaya çalışan avukatların işyerlerinden, bürolarından, mahkeme salonlarından, adliyelerden kovulduğunu, hakim ve savcı odalarına avukatların alınmadığını, savunma hakkının hiçe sayıldığını aktaran Ünsal, buna karşın mücadeleden asla vazgeçmediklerini dile getirdi.

Ünsal sözlerini şöyle noktaladı:

Bu ülkede adalet yok, ama adalet isteyenler var. Bu ülkede hukuk yok, ama hukuk için direnenler var. Bu ülkenin gerçek sahibi bu halkın gerçek savunucusu adalet nöbetçileri var. Bir gün bir şeyler değişecekse bu ülkede, kollarını kavuşturup  ‘elimizden ne gelir ki ‘ diye veryansın edenlerle değil, mücadele etmeyi bir onur sayanlar sayesinde değişecek. Hak ve özgürlük alanlarımızı daha da büyüttüğümüz, daha özgür, daha umutlu, daha mutlu bir ülke yaratma umuduyla hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Sendika.Org

Bu haber 72 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Arat'ın öldürüldüğü olaya ilişkin valilikten açıklama: Polisler lastiklere ateş açtı

Arat'ın öldürüldüğü olaya ilişkin valilikten açıklama: Polisler lastiklere ateş açtı Diyarbakır Valiliği, Ergani’de taranan ve Abdullah Arat'ın yaşamını yitirdiği olayla ilgili yaptığı açıklamada,...

Hollanda Halk Cephesi'nden Musa Aşoğlu Yargılanamaz Mitingine Çağrı

Hollanda Halk Cephesi'nden Musa Aşoğlu Yargılanamaz Mitingine Çağrı Hollanda Halk Cephesi'nden Musa Aşoğlu Yargılanamaz Mitingine Çağrı.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi