Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımŞırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!..

Şırnak'ta düşürülen bomba yüklü Drone'lar aynı 15 Temmuz bombaları gibi!..

Tarih 14 Kasım 2018, 09:31 Editör yorumcahaber.com

A Haber'de de videosu var, Drone'un inişini yakalamış etraftaki kameralar, anlayamadığım tek şey, alanda onlarca insan ve kimsenin umru değil.

Seçimler yaklaşıyor, zamanlama her zamanki gibi, hem Türk polisi hem de istihbaratı yine çok hızlı çalışıyor, bugüne değin bulamadığı belgeleri arka arkaya buluyor, 15 Temmuz darbe gecesi köprüdeki konuşmalar daha yeni deşifre edildi, bomba yüklü insansız Drone'ları bile yakalıyorlar. Bu tip haberler gülerek yazılır mı, sonuçta bomba haberi ve patladığında yaşamını yitirecek insan sayısını tahmin bile etmek istemiyorum, çünkü söylenene göre Drone'larda C-4 yüklü ve normal bir C-4 ortalama bir binayı tuzla buz eder ama öyle bir haber yapmışlar ki ya da yakalamışlar da, kasteciler haber yapmış, gülmeden edemiyorum. Esasında buna benzer komik olaylar 15 Temmuz darbe girişimine karşı darbe yapılan gece de olmuştu, sonrasında da ve ben bir kısmını gülerek yazmıştım. Ne tesadüf ki, Ergenekon darbe duruşmasında da aynısını yaşadım, ilk dosyada Fatih Ürek işkenceciydi, bir savcının arabasına da suikast için kene konmuştu.

Haberi, Sabah Gazetesi'nden aldım, belki haberi daha sonra kaldırırlar da yalancı çıkarım diye yazının sonunda linkini de vereceğim. Sıkı durun, Drone'lar çok tehlikeli çünkü onların ağırlığı tamı tamına 3 kilometre ağırlığındaydı. Çek ya da senet değil ama ben yine de bir kez yazıyla yazayım, üç kilometre ağırlığındaydılar. Sizce de ağır değil mi, yoksa 100 metre olsa Drone, onu çocuk bile yakalar ama 3 kilometre, kolay mı yakalamak, yakalasan ne olacak, taşıyamazsın ki, hadi diyelim 500 metre olsun, bu öyle değil ki, git git ağırlaşıyor, biraz sonra bir de bakmışsın 1 kilometre olmuş 100 metre diye yakaladığın Drone, biraz daha, oldu mu sana 2 kilometre, tam patlayacak, 3 kilometre. Düşünsenize, 3 kilometre ağırlığında Drone kaç kişiyle taşınır ki?

Ne yalan söyleyeyim, bu seçimler yaklaştığında teröristler iyice kurnazlaşıyorlar, bunlarla başa çıkılmaz. Haberin devamını okuyalım, "Ayrıca Şırnak Valilik bahçesindeki model uçağın TALON modeline benzerlik gösterdiği, tekerleksiz ve tek kullanımlık olduğu, el yordamı ile bırakıldıktan sonra uçuşun otomatik olarak hedefe yönlenebildiği, SD-Kart ve USB üzerinden koordinat yüklenmek suretiyle kullanılabildiğinin anlaşıldığı açıklandı. Bununla birlikte model uçakların bazılarının oto pilot özelliğinin bulunduğu, model uçağın hedeften geri dönmemesi için elektronik bir düzeneği olduğu söylendi." Buradan ne anlıyoruz, Drone'lar uzaktan kumandayla patlatılıyor, Valiliğe de o amaçla gönderilmiş. Ama dedim ya bu teröristler cin gibi, pardon emniyet ya da valilik dedi, ben dediysem ne olim, öyle bir düzenek yapmışlar ki patlatıyorlar ama geri uçurmuyorlar. Patlamış uçak geri uçarsa ne olur, patlattığı uçakla yakalanabilir terörist, hem de inkâr da edemez gari, yandı gülüm keten helva. Ya da istihbarat öyle güçlü ki, terörist patlattığı uçağa dönüş düzeneği koymuş olsa, MİT onu takip eder ve teröristlere baskın yapar. Yalnız benim burada kafam fena karıştı, tek kullanımlık TALON modeline de geri dönme düzeneği koymayacaksan sen ne işe yararsın ki terörist.

Bitti sanıyorsunuz değil mi, hayır bitmedi, haber devam ediyor, "Şırnak Kayatepe Üs Bölgesi yakınlarında 1 adet model uçak ise Türk askeri tarafından fark edilerek düşürüldü." Ne yalan söyleyeyim, benim teröristliğim zamanında Drone mrone yoktu, o yüzden nasıl düşürüldüğünü bilmiyorum. Buradaki Türk askerinden 1 kişi mi kastediliyor, yoksa genel bir ifade mi kullanılmış bilmiyorum ama Drone denilen meret herhalde uçaksavarla düşürülmedi. Tek uçumluk olduğuna göre uçaksavar ıskalar diyeceğim ama 3 kilometre ağırlığında olunca da kafam karışıyor. Ya da tek asker düşürdüyse bunu yakından tabanca ya da tüfekle yapmak zorunda, yoksa Teksas ya da Tom Miks değilseniz vuramazsınız. Yakından vurulup düşürüldüyse o askerin ne durumda olduğunu merak ediyorum, çünkü yakınında C-4 patlayan birisinin parçası zor bulunur. Şaka değil, bir C-4 –genellikle bilye ve çivi takviyelidir- bir binayı yerle bir eder.

Son olarak da polis-asker ve istihbarat 8 Drone'dan 7'sine ulaşmış durumda. Esasında Şırnak Valiliği'nin giriş kapısına yönlendirileni asker düşürmemiş, kendisi bir askerin ayağına çarpınca patlamaktan vazgeçip teslim olmuş Drone. Bana kalırsa bu askerin ayağına çarpan drone ayrıca sanırım itirafçı oldu ve konuşup diğer Drone'ların yakalanmasına sebep oldu.

Yazının başlığında da demiştim ya, aynı 15 Temmuz gecesi gibi, Başbakanlık odası bombalanmış F 16'yla ama camlar odanın dışına gitmiş, Meclis'te tavandan bomba atılmış, demirler havaya kalkmış, burada da Drone'la C-4 yüklü ama polis ya da asker görünce kendiliğinden yere iniş yapıp teslim oluyor. Ne mi oluyor, terörist teröristliğine devam ediyor devlete göre, seçime yakın emniyet ve MİT en uyanık döneminde ve hemen yakalıyor, benim kafam karışıyor.

Bu arada A Haber'de de videosu var, Drone'un inişini yakalamış etraftaki kameralar, anlayamadığım tek şey, alanda onlarca insan ve kimsenin umru değil.

Sabah Gazetesi'nin haber linki:

https://www.sabah.com.tr/gundem/2018/11/11/iste-sirnaktaki-hain-saldiri-girisiminin-o-anlari-teroristler-drone-ile

Ahmet Nesin

Bu haber 286 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Cemil Hayek Yazdı: GERME POLİTİKASI BÖLMEKTİR!

Cemil Hayek Yazdı: GERME POLİTİKASI BÖLMEKTİR! Yeni Zelanda’da bir katliam yaşandı ve başbakanları göçmenlere sahip çıkarak, bağırdı: Burası onların da vatanı. Bi...

Ömer Ödemiş Yazdı: Yerel seçimlerde Ankara’yı kazanan İstanbul’u da kazanmış

Ömer Ödemiş Yazdı: Yerel seçimlerde Ankara’yı kazanan İstanbul’u da kazanmış Yerel seçimler Türkiye tarihinde hep önemli olmuş. Özellikle de metropol kentlerde alınan yerel seçim sonuçları ikt...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi