Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSuriye’de cihatçılar arası infazlar sürüyor: Kafranbel’deki iki yüzlü propagandayla tanınan ÖSO’cu öldürüldü

Suriye’de cihatçılar arası infazlar sürüyor: Kafranbel’deki iki yüzlü propagandayla tanınan ÖSO’cu öldürüldü

Tarih 24 Kasım 2018, 11:22 Editör yorumcahaber.com

Kafranbel kentindeki iki yüzlü cihatçı pankart şovlarıyla hatırlanan 'aktivist', cihatçılar arası faili meçhul infaza kurban gitti.

Cihatçıların işgali altındaki son büyük sığınak olan İdlib’de, mutabakata rağmen dizginlenemeyen ve muhtemelen yakın bir vakitte Suriye ordusunun taarruzuna neden olacak olan cihatçı gruplar arasında yaşanan infaz ve katliamlara bir yenisi eklendi.

Emperyalist medya aracılığıyla ‘Suriye muhalefeti’ adıyla pazarlanmaya çalışılan ve cihatçıların esas yüzünü değil gösterilmek istenen yüzünü yansıtması açısından kullanılan ÖSO’cu medya mensuplarından Raed Fares, kimliği bilinmeyen kişilerce infaz edildi.

Savaşın başından bu yana emperyalist saldırılara zemin hazırlamak için kullanılan medya mensuplarının ölümünün ardından emperyalist medya organları anında Kafranbel’i ve söz konusu ‘aktivistleri’ aklama kampanyalarını başlattı. Fares, özellikle İdlib’in Kafranbel kentinde imzalı pankartlarla verilen mesajların oluşturulması ve yayınlanması süreciyle hatırlanıyor

ÖSO’nun barışçıl iliştirilmiş aktivistleri kimlerdir?

Haber görselindeki pankartta, “Yanlış ata oynuyorsunuz; hiçbir şey Esad’ı kafasının kesilmesinden alıkoyamayacak” yazılı. Tarih ise 2012 bahar dönemi.

Suudi kuklası katliamcı İslam Ordusu’na övgüler

ÖSO’cu Raed Fares, Şam’ın banliyö kenti Doğu Guta’da kent merkezine rastgele fırlattıkları roketler ve hapsettikleri Alevi kadınları canlı kalkan olarak kafeslerde gezdirmesiyle hatırlanan İslam Ordusu’nun lideri Zehran Alluş’dan “IŞİD’in bir numaralı düşmanı” olarak bahsedip onu yüceltiyor. Zehran Alluş, Suudi Arabistan’dan alınan finansman ve destekle Şam üzerinde caydırıcılık için kullanılan cihatçıların başıydı, ve şehir merkezini hedef alan saldırılarında onlarca Suriyeli yaşamını yitirdi.

https://twitter.com/Souria4Syrians/status/1065982646830927872

İki yüzlülüğün bu kadarı: Mütevazi düşler ve katliamları temsil eden ‘bekaret zarı’!

Yine Kafranbel’den servis edilen pankartlı görüntülerden birinde, Suriyeli ‘muhaliflerin’ iki yüzlülüğünün en net örneklerinden biri sergileniyor ve İngilizce pankartta “Düşlerimiz mütevazi. Yaşam, barış ve Esadsız bir ülke” derken uluslararası medyaya servis edilmeyen ve cihatçıların gerçek yüzünü göstermemek için dünyaya yansıtılmayan Arapça pankartta hem savaşın erken dönemlerinde hem de 2015’te Fetih Ordusu adlı cihatçı koalisyon tarafından ele geçirildiğinde açık katliamların düzenlendiği Cisr el Şuğur kentine atıfta bulunularak “Bekaret zarınız Cisr el Şuğur hastanesinde. Paramparça edilecek ve Nasrallah’ın suratının dibine atılacak” yazıyor.

https://twitter.com/Navsteva/status/1065978105607655424

Batı’nın ‘barışçıl aktivistleri’

Bir diğer pankart şovunda, 2015 yılı itibariyle Suriye devletinin çağrısı kapsamında ülkedeki savaşa müdahale etmeye başlayan Rusya’ya yönelik olarak “Putin, ya askerlerini güvenli şekilde çek. Ya da onları tabutlarda geri göndereceğiz” yazıyor. Bilhassa Kafranbel’deki pankart şovlarını gerçekleştirenleri ve ÖSO’cu kimi medya unsurlarını ‘barışçıl muhalefet’ biçiminde pazarlamaya çalışan emperyalist medyanın aksine, söz konusu pankartı tutan herkes askeri kamuflaj içinde ve ‘Rus askerlerini tabutla geri göndermek için’ savaşacaklarını ilan ediyor.

https://twitter.com/Navsteva/status/1065975547182940160

Gazete Yolculuk

Bu haber 207 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Suriye'den Avrupa ülkelerinin ortak bildirisine yanıt: Yalanların ve sahteciliğin tarihsel kanıtı

Suriye'den Avrupa ülkelerinin ortak bildirisine yanıt: Yalanların ve sahteciliğin tarihsel kanıtı Suriye Dışişleri Bakanlığı, ABD, Fransa, Almanya ve İngiltere'nin ortak bildirisine yanıt olarak kimsenin, Suri...

Cezayir Halkının Direnişi Sonuç Verdi

Cezayir Halkının Direnişi Sonuç Verdi Buteflika adaylığını geri çekti.

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi