Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAKP Faşizminin Dayattığı 3. Havalimanı Davası Görüldü, Halkın Avukatları Oradaydı!

AKP Faşizminin Dayattığı 3. Havalimanı Davası Görüldü, Halkın Avukatları Oradaydı!

Tarih 05 Aralık 2018, 18:46 Editör yorumcahaber.com

İŞTE GELİŞMELER...

Solanda, Jandarma silahlı olarak bulunuyor. Jandarmaların biri Özkan Ozkanlı'yı tehdit etti. Hakim de Özkan Ozkanlı ya seni salondan atarım diye uyarıda bulundu..  

Sanıkların ifadesi başladı. Teyip Kırgın: 3. Havalimanına Siverek ten geldim. 14 ağustos 2018 de m3 tasarım taseronunda başladım. 2500 maaş vaadiyle getirdiler 5 gün çalıştıktan sonra 1800 olduğunu öğrendim 15 günde bir izin hakkın var dediler onu da kullandırmadılar. İşi bırakmak istedim 31 ekime kadar devam etmen gerekiyor dediler. Zorunlu mesai yaptım sana bir elektrik odası veriyor bunu bitirmek zorundasın. Biz çalışırken bi arkadaşımı elektrik çarptı ölümden döndü tutanak tutulmadı. Bindiğimiz servislerin kapıları tutmuyordu. Eylemlere katıldım suç olduğunu düşünmüyorum, Gözaltına alındığımda jandarma ensemle kulagımla oynuyordu. ziyarete gelen kadın vekillerden orospular kancıklar diye bahsetti, Bize verilen yemeklerin son kullanma tarihlerinin geçmiş olduğunu gördük hep.. 

İşçi Teyip Kırgın :Zorunlu mesaide 7 kat merdivenlerde aydınlatma yok ben elimde 20 kiloluk panelle inip çıkıyorum ben orada kaza geçirdim işverene dilekçe verdim aydınlatma saglanmadı..Bir elimde 20 kiloluk panel bi elimde telefon aydınlatmaya çalışıyorum düştüm parmağımı ezdiydim. 3. Havalimanı davası, İşçi Ramazan Gozel: Saat 17.15 civarında otobüse binmeye çalışıyordum.Slogan sesleri duyduk grup bize doğru geldi. kalkın inin aşağı dediler, biz sizin hakkınızı savunuyoruz diye. biz de hak verdik eyleme katıldık.Kuzenim 3.5 metre yüksekten düştü.

3.Havalimanı işçisi Cihan Saribulak:Ben 3. Havalimanına aileme destek için gittim, ben oradan çıkıp Arnavutköyde ayakkabı boyacılığı yapıyordum
Bizim rüzgardan eskiyen sinekliklerin parasını bizden kesiyorlardı..Cihan Sarıbulak :Tutuklandığım gün beni götürdüler jandarmaya bana tanımadığım insanların fotolarını gösterip tanımıyorum deyince vuruyorlardı.

Ben bir suç işlemedim sadece yürüyüşte bulundum.
İşçi Deniz Aslantaş : 2017 yılının 11. Ayda ise başladım.IGA da ana firmada
Çalışma koşulları hakkında beyanda bulunmaya gerek yok
Ben tutulurken bir İGA güvenliği geldi bize vatan haini dedi.  

İşçi İlker Kurt: Cuma sabah insanların toplanmasının nedenleri vardı. Tahta kurularından kurtulmak için insanlar sadece odalarının ışıklarını açmak değil yataklarını dışarı çıkardılar buna sahidim.Bizim o gün eylem kararımız yoktu. Jandarmanın müdahalesi nedeniyle faz plastik mermi atması ve bizim kaçışmamız eylem olarak gösterildi. Tanımadığımız sivil kişiler tarafından alındık. 
Elimize klips takıp bizi dövdüler..IGA 'nın yetkilileri gelip jandarmadan izin alıp bizi dövdüler, İşçi Rıdvan Gönül :Atılı suçları kabul etmiyorum. Yürüyüşlere katılmadım toplantılara katıldım, ogün yeni şirkete giriş yapacaktım. Çalışmıyordum
Bize taleplerimizin karşılanmayacağını söylediklerinde, taşkınlık yapmadan koğuşlar bölgesine gittim. 

 İşçi Ahmet Faruk Şengül: Sabah saat 7.30 da servis alanına gittiğinde binlerce işçi arkadaşımız oradaydı. Servis , öğle arasında yemek sırası ve tahtakurusu sorununun çözülmesi, alacaklarımız ve iş cinayetlerinin önlenmesi için oradaydı. Ben de elbette eyleme katıldım. 3.Havalimanı işçisi Ziya Bozkurt: Biz çalıştığımız yerde revire gittik yanlış iğne vurdular revirden hastalık kaptım tahta kurusu için amirliğe gittik ilaçlama yapmadılar. Benim yanımda 7 metreden bir arkadaşım düştü olayın üstünü kapadılar.

3.Havalimanı işçisi Ziya Bozkurt: Biz çalıştığımız yerde revire gittik yanlış iğne vurdular revirden hastalık kaptım tahta kurusu için amirliğe gittik ilaçlama yapmadılar. Benim yanımda 7 metreden bir arkadaşım düştü olayın üstünü kapadılar. 

Sendikacı Özkan Oskanlı : Olaydan iki gün önce servis kazası olduğunu 10 kişinin yaralandığını hatta ölü olduğunu söylediler. İşçilerin ilk eylemi değil, IGA oyalama taktiği ile işçilerin eylemlerini bastırdı, Olayların sebebi öfke birikimidir.

Sendikacı Özkan Oskanlı, IGA 'nın daha önce verdiği sözleri tutmaması koşulları düzeltmemesi öfkeyi büyüttü.Cep kadri samsunlu bizimle görüşmesini bir lütuf gibi gösterdi.Yanında kaymakam ve il jandarma komutanı da vardı. Bizi tehdit etti. 

Bu haber 253 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım...

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım... Hulusi Akar kalabalığa, "Değerli arkadaşlarım şu ana kadar mesajlarını verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz." şeklin...

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti!

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıda polisin kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullanmaması dik...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi