Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYavuz Bingöl yine parayı kaptı!

Yavuz Bingöl yine parayı kaptı!

Tarih 08 Aralık 2018, 10:16 Editör yorumcahaber.com

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde ilki düzenlenen Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nde Yavuz Bingöl ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın birlikte sahne aldı! Bir ay süren festival Yavuz Bingöl’e ihale edilmişti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhurbaşkanlığı himayesinde ilki düzenlenen Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nde Yavuz Bingöl ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın birlikte sahne aldı! Bir ay süren festival Yavuz Bingöl’e ihale edilmişti!

Okullara saz-bağlama ihalesinden sonra, Yavuz Bingöl’ün bir “mali başarı”sı daha böylelikle ortaya çıkmış oldu. Festivalin açılışında konuşan 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Müdürü Kemal Kaptaner, “Sanatçımız Yavuz Bingöl’ün bu hayalini, vizyonunu gerçekleştirmekte başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Mevlüt Uysal Bey çok yoğun destek gösterdiler. Bizde Kültür A.Ş. olarak tüm ekibimizle bu hayallerin, planlamanın gerçekleşmesi için elimizden gelen bütün çabayı sarf ettik” diye konuşmuş, festivalin Yavuz Bingöl Kültür Merkezi’ne ihale edildiğini söylemişti.

İktidarla giderek daha yakın ilişkiler kuran Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanlığı personeliyle de samimiyeti sık sık sahneye taşıyor. İbrahim Kalın’la her fırsatta saz çalıp türkü söyleyen Yavuz Bingöl, bir müzisyen olarak da vasatın altında olan İbrahim Kalın’ın müzik heveslerini tatmin konusunda her türlü yardımı sunarak iktidara yağcılıkta sınır tanımıyor.

Yavuz Bingöl, hizmeti karşılığında cebini dolduruyor. Bir ay süren festivalin “fikir babası” ve tertipçisi olarak ciddi bir parayı cebe indirdiği öne sürülen Yavuz Bingöl’ün festivalden toplam kaç lira kazandığı açıklanmadı.

5 Kasım’da başlayan ve toplam 35 konserin gerçekleştiği festivalde son konser Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleştirildi. ‘İrfani Türküler’ başlığını taşıyan konserde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray, Mete Artun, Ümit Yılmaz, Ertan Tekin ve Erdinç Aksaç birlikte sahne aldı.

Uluslararası Halk Müzikleri Festivali’nin kapanış programı olan ‘İrfani Türküler’ konserinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Yavuz Bingöl’le beraber bağlama çalıp türkü söyledi. 

Öte yandan, festivalin adı Uluslararası Halk Müzikleri Festivali ama, anlaşılan Yavuz Bingöl sadece cebine giren paraya bakmış, organizasyonu pek önemsememiş; “uluslararası” denen festivale sadece beş ülkeden katılım oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, festivale sadece beş ülkenin katılmasına mazeret olarak İbrahim Kalın-Yavuz Bingöl konseri öncesinde şunları söyledi:

“İlk olduğu için katılım 5-6 ülkede kaldı ama inanıyoruz ki 40-50 ülkeyi bulacak. Başlamak önemliydi. Büyükşehir Belediyesi olarak biz burada imkan sunuyorduk ama asıl bu işe emek veren, kafa yoran Yavuz Bingöl. Onun düşüncesiyle yola çıkıldı. Ben başta sevgili Yavuz Bey’e, ilgilenen arkadaşlarımıza, yurtdışından gelenlere, halkımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.”

GAZETE RED

Bu haber 200 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi