Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımKırıkkale F Tipi Hapishanesinde Yine Saldırı Yine İşkence...

Kırıkkale F Tipi Hapishanesinde Yine Saldırı Yine İşkence...

Tarih 08 Aralık 2018, 21:21 Editör yorumcahaber.com

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi'nde kelepçeli muayene dayatmasını reddeden mahpus Baki Can Işık'a gardiyanlar saldırdı; saldırılara tepki gösteren mahpuslara da gardiyanlar tarafından işkence uygulandı.

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde işkence ve hak ihlalleri sürüyor. Hapishane görevlileri tarafından mahpuslara uygulanan işkence; bu kez de, sağlık hakkını kullanmak isteyen mahpuslara yöneldi.

Geçtiğimiz hafta, kelepçe ile tedaviye götürülmek istenen tutuklu Baki Can Işık; kelepçeli tedavinin bir insan hakkı ihlali olduğunu ifade ederek bu duruma tepki gösterdi. Işık’ın tepkisi üzerine gardiyanlar, kelepçeli muayeneyi reddeden Baki Can Işık’ın kolunu bükerek Işık’a işkence uyguladı.

‘Saldırılar sürdüğü sürece, direniş de sürecek!’

Baki Can Işık’a yapılan işkenceye karşı oturma eylemi yapan mahpuslara da saldıran gardiyanlar, aralarında “Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak” gerekçesiyle 11 aydır tutuklu bulanan Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Berkay Ustabaş’ın da bulunduğu diğer tutsaklara da aynı işkenceyi uyguladı.

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde yaşananları açık görüş sırasında ailesiyle paylaşan Ustabaş, “İşkence ve saldırılar sürdüğü sürece, direniş de sürecek!” diyerek saldırılara tepki gösterdi.

Ne olmuştu?

Kırıkkale F Tipi Hapishanesi’nde mahpusların sağlık hakkına yönelik ihlaller daha önce de yaşanmış, mahpuslara tekli ring ve kelepçeli muayene dayatıldığı öğrenilmişti.

“Berkin Elvan’ın cenazesine katılmak” gerekçesiyle 11 aydır tutuklu bulunan ve 4 duruşmadır tahliye edilmeyen Berkay Ustabaş ise, göz muayenesi için gittiği hastanede hapishane görevlilerinin kelepçeli muayene dayatmasına maruz kalmıştı. Görevlilerin dayatmasına tepki gösteren Devrimci Gençlik Dernekleri Genel Sekreteri Berkay Ustabaş’a işkence uygulanmış, hekim ile görüşmesi engellenerek tedavi hakkı gasp edilmişti. Yaşanan işkencenin ardından hapishane yönetimi tarafından Ustabaş’a soruşturma açılmıştı.

GAZETE YOLCULUK

Bu haber 166 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Açlık grevindeki tutuklular günde 2 defa darp ediliyor

Açlık grevindeki tutuklular günde 2 defa darp ediliyor Maraş Cezaevi’nde açlık grevinde olan 7 tutuklunun günde 2 defa gardiyanlar tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

18 Mart Siyasi Mahkumların Günü! Emperyalizmin Bu Suçlamaları Geçersizdir!

18 Mart Siyasi Mahkumların Günü! Emperyalizmin Bu Suçlamaları Geçersizdir! Şu anda, TÜRK DHKP-C ' de sözde üyelik iddiası nedeniyle beş mahkum var. Musa Asoglu, Latife Cenan-Adıgüzel, ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi