Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAhmet Nesin: Seçimi kaç cinayete kazanırsın Erdoğan!...

Ahmet Nesin: Seçimi kaç cinayete kazanırsın Erdoğan!...

Tarih 15 Aralık 2018, 09:36 Editör yorumcahaber.com

Perde tekrar açıldığında herkes sahneye sırtını dönmüş, kımıldamadan duruyordu. Damat herşeyin farkındaydı ve fısıldayarak 'Bıbıcım, bu seçimi kaç cinayete alırız' dedi.

Evde, pardon sarayda herkes tedirgindi, yine yaklaşan bir seçim vardı ve artık hiçbişey eskisi gibi değildi. Evin babası, Türkiye'nin kahramanı, Ortadoğu'nun başı ve dünyanın tir-tir korktuğu adamın karizması artık yavaş yavaş siliniyordu. Çocuklar evin bir kenarına pısmış gibiydiler. Bakan damat en endişelileriydi, çünkü artık sadece damat değil, her kuruşta imzası olan birisiydi. Yani, ileride olası bir yargılanmada ilk hapı yutacaklardan birisiydi. Hatta "Beraber hapı yuttuk biz bu yollarda" tekerlemesi diline pelesenk olmuş, o da Devlet Bahçeli'nin seçim sonrası plesibit olma olasılığını çözmeye çalışıyordu. Bir fırsatını buldu ve eşinin kulağına "Plesibit olacak diye bu tekerleme dilime pelesenk oldu" diye mırıldandı. Eşi içinden "Madem pelesenk oldu, plesibit de iyi bişeydir" diye geçirdi.

Herşey esasında iyi gidiyordu, İsrail Başbakanı Netenyahu o demeci vermeseydi, yaşamlarına güle oynaya devam edeceklerdi ama Netenyahu, Türkiye'yle aralarında iyi gelişmeler olduğunu söyleyerek "Erdoğan artık iki günde bir yerine sadece altı günde bir bana 'Hitler' diyor" dedi. İşte aile bu açıklamadan sonra iyice tedirgin oldu, babalarının, dünyanın titrediği adamın demokratlaşmasından korkuyorlardı. Oysa Macron, Fransa Cumhurbaşkanı olduğunun ikinci ayında ne güzel söylemişti "Cumhurbaşkanlığı o kadar da güzel bişey değil, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile haftada bir konuşmak zorunda kalıyorsunuz" diye.

Evet, babada plesibit ve pelesenkden sonra performans düşüklüğü başlamıştı ve bunun bir ilacı olmalıydı. Kolay değildi işleri artık, cumhuriyet kurulduğundan beri (Ki bence hâlâ kurulamadı) siyaset tarihinin en büyük partisi olan AKP iktidarda kalabilmek uğruna kimi illerde aday çıkartmayacaktı. Bu esasında yenir yutulur bir yenilgi değildi, çünkü "HAYIR" dediğinde eldeki bütün illerin de gitme olasılığı vardı. Oysa ne kadar da güvenmişti hem Ergenekon'a hem de basın sözcüsü MHP'ye.

İsmet İnönü artık yoktu, kendisini sevmese de O'nun beyninde dolaşan ve kuyrukları birbirine değmeyen tilkileri ödünç almıştı. Ama yine işler istediği gibi gitmiyordu be kimi tilkilerin kuyrukları birbirine karışmış ve çözüm bekliyorlardı. Kolay değil, kuyrukları birbirine dolanan tilkiler yavaş yavaş önce birbirine hırlayıp ısırmaya başladılar, sonra da yemeğe. Yerine koyacak tilki bulmak kolay değildi artık, Netenyahu dünyaya önemli bir bilgi vermiş ve Erdoğan'ın yavaş yavaş çaresizleştiğini söylemişti.

Sıkkın bir şekilde banyoya gitti, küveti doldurdu, sıcak su dolu küvet iyi gelebilir diye düşündü. Tam soyunup küvete uzanacakken Devlet Bahçeli'nin "Sarı yelek giyenler çıplak yatmayı göze alsınlar" vecizesini anımsadı ve tüyleri diken diken oldu. Oysa ne zaman Devlet Bahçeli'yle görüşse içten içe gülümsüyordu, Bahçeli'nin sesi ona şarap içmekten sesi ve hançeri çatallaşmış dolmuş ve minibüs kahyalarını anımsatıyordu, konuşmanın sonuna doğru, "Sayın başgan, Aksıray, aksıray" diye bağıracak sanıyordu.

Korkusunu yendi ve suya daldı, sıcak suyun içinde titreyen tek adamdı, korkuyordu, tam o sırada fırladı ve "Evrak, evrak" diye bağırarak salona daldı. Amerika'da yetişen bilgili çocuklar evrekayla evrak arasında bağlantı kurmaya çalışırken adam "Savaşşşşşşşşş" diye bağırdı ve sahne indi. Perde tekrar açıldığında herkes sahneye sırtını dönmüş, kımıldamadan duruyordu. Damat herşeyin farkındaydı ve fısıldayarak "Bıbıcım, bu seçimi kaç cinayete alırız" dedi.

AHMET NESİN

Bu haber 228 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

Suzan Yılmaz Yazdı: Çığlıkların Ortasında Bir Ana

Suzan Yılmaz Yazdı: Çığlıkların Ortasında Bir Ana Saat 22.00 ye geliyordu Zoze ana hala eve gelmemişti. Ağabeyi de ortada yoktu. Zaman ağır ağır akıyordu. Bir an kul...

Selçuk Kozağaçlı Yazdı: 'Yedinci ve otuz yedinci'

Selçuk Kozağaçlı Yazdı: 'Yedinci ve otuz yedinci' Biz, yani ”en genel anlamda” avukatlar. Her halde o 5 Nisan gününü aklıma kazıyan bu soruydu; nasıl yeniden halkın ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi