Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımSavunmasını beğenmediği avukata 'Akıl hastanesine yatırılması' kararı veren mahkeme heyeti hakkındaki reddi hâkim talebi kabul edildi

Savunmasını beğenmediği avukata 'Akıl hastanesine yatırılması' kararı veren mahkeme heyeti hakkındaki reddi hâkim talebi kabul edildi

Tarih 10 Ocak 2019, 07:38 Editör yorumcahaber.com

"Muhittin Köylüoğlu nezdinde bütün avukatlara yapılmaya çalışılan baskıya karşı itirazlarımız kabul edilmiş bu ayıptan dönülmüştür"

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nin savunmasını beğenmediği avukat Muhittin Köylüoğlu hakkında verdiği "Zorla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılması" kararı üst mahkeme tarafından bozuldu. Köylüoğlu’nun reddi hâkim talebi de kabul edildi.

İstanbul Adliyesi girişinde arama yapmak isteyen özel güvenlik görevlileriyle tartıştığı için avukat Muhittin Köylüoğlu hakkında “Hakaret” ve “Özel güvenlik görevlilerine mukavemet” suçlamasıyla dava açıldı.

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada savunma yapan Köylüoğlu, “Yargılanmamın esas nedeni benim mesleki anlayışım. Hâkim ve savcıların odaları arandı. Ketıllarına el konuldu. Hâkim kararı olmadan arama ve el koyma kararına tek bir hâkim tepki vermedi. Kendi mesleki onurlarını korumadılar” diye konuştu. Mahkeme heyeti, savunması kesilen ve duruşma salonundan atılan Köylüoğlu’nun “Meslektaşlarını aşağılayarak kendi mesleki konumunu ve rüçhaniyetini ortaya koymaya çalıştığını bu yaklaşımın sağlıklı bir ruh halini yansıtmadığını” öne sürdü. "Avukatlık hakları konusunda takıntı seviyesinde hassasiyet" gösterdiği iddia edilen Köylüoğlu’nun savunmasında “paranoid ve şizofreni rahatsızlığını çağrıştıran durumlar olduğu” öne sürülerek "Zorla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılmasına" karar verildi.

Reddi hâkim kararı

Karara itiraz eden avukatlar, reddi hâkim talebinde bulundu. Dosya incelenmek üzere İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Dosyayı inceleyen 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, reddi hâkim talebini kabul ederek, Köylüoğlu hakkındaki “3 hafta süre ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde müşahede altına alınmasını ve cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespit edilmesi” kararını kaldırdı.

Konuya ilişkin Twitter üzerinden bir mesaj paylaşan İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi “Meslektaşımız Av. Muhittin Köylüoğlu nezdinde bütün avukatlara yapılmaya çalışılan baskıya karşı İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi olarak yaptığımız reddi hakim talebimiz ve itirazlarımız kabul edilmiş bu ayıptan dönülmüştür” açıklamasında bulundu.

T24

Bu haber 155 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım...

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım... Hulusi Akar kalabalığa, "Değerli arkadaşlarım şu ana kadar mesajlarını verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz." şeklin...

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti!

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıda polisin kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullanmaması dik...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi