Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCüppeli ve sarıklılar, ‘Cihat’ için AKP’ye oy istediler, esnaftan dayak yediler!

Cüppeli ve sarıklılar, ‘Cihat’ için AKP’ye oy istediler, esnaftan dayak yediler!

Tarih 09 Şubat 2019, 15:51 Editör yorumcahaber.com

Diyarbakır’da sarıklı cübbeli şekilde sokağa çıkan Pakistan, Afganistan ve İran uyruklu bazı kişiler, ‘cihad’ adı altında gençlerin beyinlerini yıkamaya çalışıp, AKP’ye oy isteyince esnaflardan dayak yedi.

Diyarbakır’da Pakistan, Afganistan, İran uyruklu kişiler cihat için AKP’ye oy isteyince esnaftan dayak yedi.

Diyarbakır’da sarıklı cübbeli şekilde sokağa çıkan Pakistan, Afganistan ve İran uyruklu bazı kişiler, ‘cihad’ adı altında gençlerin beyinlerini yıkamaya çalışıp, AKP’ye oy isteyince esnaflardan dayak yedi.

MA’dan Özgür Paksoy’un haberine göre Diyarbakır’da son aylarda Pakistan, Afganistan ve İran uyruklu kimi kişiler sarıklı cübbeli şekilde sokağa çıkıp, ‘cihad’ adı altında gençlerin beyinlerini yıkamaya başladı. Özelllikle kentin en yoksul kesimlerinin yaşadığı merkez Bağlar ilçesine bağlı 5 Nisan, Kaynartepe ve Mevlana Halit mahallelerini mesken tutan bu kişilerin, buralarda örgütleme çalışması yaptıkları öğrenildi. 

CAMİ VE MESCİTLERİ MESKEN TUTMUŞLAR

Örgütleme çalışmalarının yapıldığı yerler ise, bu her üç mahalledeki kimi cami ve mescitler. Sokağa çıkıp konuştukları çocuk ve gençleri, “sohbet” adı altında mesken tuttukları cami ve mescitlere toplayan bu kişilerin, buralarda ‘cihad’ adı altında onların beyinlerini yıkadıkları belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, bu yerlerden biri Mevlana Halit Mahallesi’nde bulunan Errahman Mescidi. 

Sürekli kapalı halde olmasıyla dikkat çeken mescitte toplandıkları belirtilen gruplar, belirli saatlerde ise sarıklı cübbeli şekilde sokağa çıkıp, sokaklardaki çocuk ve  gençleri mescide davet ediyor. Bu yönlü yürütülen çalışmalara dair bir görüntü kaydına da ulaşıldı. 

Cep telefonu ile çekim yapılmış bu görüntü kaydında, yanında sarıklı ve cübbeli halde yabancı uyruklu kişiler bulunan biri, sokaktaki gençlere yaklaşıp, dini  propaganda yapmaya başlıyor. Gençler arasında yer alan biri ise o anları cep telefonu ile kayıt altına alıyor. Kayıt yapılan o anlarda “Dünyanın, siyasetin, futbolun her şeyin reklamını yapıyorlar. Beni yoktan var eden Allah, bana Müslümanlığı yaratan, veren Allah’ın ben ne kadar reklamını yapıyorum. Vaktiniz varsa gelin, size gösterelim” diyen kişi, ardından da gençleri Errahman Mescidi’ne davet ediyor. 

MÜDAHALE EDEN YOK

Emniyet birimlerinin hiçbir müdahalesi olmadan cami ve mescitlerde, sokak ortasında dini kullanarak örgütleme çalışması yapan bu kişilerin, Hür Dava Partisi ve bağlı Muztazaflar Cemiyeti ile ilişkili oldukları ve yine Urfa’daki bir merkez tarafından yönlendirildikleri iddiaları sözkonusu.

Çocuk ve gençleri örgütlemeye çalışan bu grupların, yine zaman zaman esnafları da gezdikleri öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, Emek Caddesi’nde gerçekleşen bu ziyaretlerden birinde girdikleri bir işyerinde bulunan başı açık olduğu için tepki gösterdikleri kadınla tartışma yaşanan bu kişiler, çevredeki esnaflarca darp edildi. 

AKP’YE OY İSTİYORLAR

Görüştüğümüz esnaflar, Hür Dava Partisi ve bağlı Mustazaflar Cemiyeti üyesi olduklarını belirttikleri bu grupların yerel seçimler kapsamında AKP’ye oy verilmesi için çalışma yürüttüklerini de ileri sürdü. 

Fotoğraf: Arşiv

Bu haber 536 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım...

Hulusi Akar, saldırganlara böyle seslendi: Değerli arkadaşlarım... Hulusi Akar kalabalığa, "Değerli arkadaşlarım şu ana kadar mesajlarını verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz." şeklin...

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti!

Polis, Kılıçdaroğlu'na saldıran gruba karşı biber gazı kullanmayı reddetti! CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıda polisin kalabalığı dağıtmak için biber gazı kullanmaması dik...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi