Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım76 yaşındaki Pulat'ı darp eden polis kendini savundu: Düşmüş olabilir

76 yaşındaki Pulat'ı darp eden polis kendini savundu: Düşmüş olabilir

Tarih 10 Şubat 2019, 18:59 Editör yorumcahaber.com

76 yaşındaki Perihan Pulat'ı darp eden polis savunmasında, 'Bu tür raporların ideolojik saiklerle ısmarlama olarak hazırlandığını düşünmekteyim' dedi.

Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi, Yüksel Caddesi'nde 76 yaşındaki Perihan Pulat'ı darp eden Ankara Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Ekrem Gönül'e 15 ay taksitle verdiği 3 bin TL adli para cezasının gerekçesini açıkladı.

MAHKEME: BİR DAHA SUÇ İŞLEMEYCEĞİ KANAATİ OLUŞTU

Cezayı ertelemeyi, 'Bir daha suç işlemeyeceği kanaati oluştu' diye açıklayan mahkemede savunma yapan polis Ekrem Gönül’ün ise "Uzaklaştırmak için ittim. TOMA ile müdahale olduğu için yerler ıslaktı. Bundan dolayı da ayağı kaymış olabilir” dediği ortaya çıktı. Gönül, Pulat'ın aldığı darp raporu için de "Bu tür raporlar ideolojik saiklerle hazırlanıyor" dedi.

Cumhuriyet'ten Alican Uludağ’ın haberine göre Yüksel Caddesi'nde 1 Mayıs 2018 günü 'işimizi geri istiyoruz' talebiyle yapılan basın açıklaması sonrasında Mimarlar Odası Ankara Şubesi önünde beklediği sırada Perihan Pulat'ı darp eden Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdür Yardımcısı Ekrem Gönül, Ankara 14. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gelerek savunma yaptı.

Gönül, "Müşteki, çevik kuvvet personeli ile ileri geri konuştuğu için onu uzaklaştırmak kastıyla müdahalede bulunarak 'git buradan' dedim. Zarar göreceğini öngörmeyerek arkasından müdahale ettim, sonra müşteki yere düştü. TOMA ile müdahale olduğu için yerler ıslaktı. Bundan dolayı da ayağı kaymış olabilir" dedi.

TİHV'İN VERDİĞİ DARP RAPORU İÇİN 'ISMARLAMA' DEDİ

Gönül, Türkiye İnsan Hakları Vakfı'na (TİHV) ait raporu da kabul etmediğini ifade ederek, "Bu tür raporların ideolojik saiklerle ısmarlama olarak hazırlandığını düşünmekteyim" dedi.

6 Şubat'taki duruşmada ifade veren Perihan Pulat, "Mimarlar Odası'nın önünde beklerken arkamda bulunan bir şahıs tarafından havaya fırlatıldım. Havada uçtum ve betonun üzerine baş üstü yere düştüm" dedi. Mahkeme Gönül'e 3 bin TL para cezası verdi daha sonra hükmün açıklanmasını geri bıraktı. 

Bu haber 101 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Açlık grevindeki tutuklular günde 2 defa darp ediliyor

Açlık grevindeki tutuklular günde 2 defa darp ediliyor Maraş Cezaevi’nde açlık grevinde olan 7 tutuklunun günde 2 defa gardiyanlar tarafından darp edildiği ortaya çıktı.

18 Mart Siyasi Mahkumların Günü! Emperyalizmin Bu Suçlamaları Geçersizdir!

18 Mart Siyasi Mahkumların Günü! Emperyalizmin Bu Suçlamaları Geçersizdir! Şu anda, TÜRK DHKP-C ' de sözde üyelik iddiası nedeniyle beş mahkum var. Musa Asoglu, Latife Cenan-Adıgüzel, ...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi