Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımDevletin Erciş’te HDP mesaisi: 2 ayda 200 ev basıldı, 22 günde 47 kişi tutuklandı

Devletin Erciş’te HDP mesaisi: 2 ayda 200 ev basıldı, 22 günde 47 kişi tutuklandı

Tarih 11 Şubat 2019, 13:25 Editör yorumcahaber.com

İlçede son 22 gün içinde 90 kişi gözaltına alınırken, 47 kişi de tutuklandı. Bu tutuklamalarla birlikte Erciş’te son 2 ayda 200’ün üzerinde eve baskın düzenledi.

Yerel seçimlere az bir süre kala Van Erçiş’te son 22 gün içinde 47 kişi tutuklandı. 2 ay içerisinde ise 200 eve polis baskını düzenlendi. Baskın düzenlenen evlerin HDP üyelerine ait olması dikkat çekici bir ayrıntı.

İlçede son 22 gün içinde 90 kişi gözaltına alınırken, 47 kişi de tutuklandı. Bu tutuklamalarla birlikte Erciş’te son 2 ayda 200’ün üzerinde eve baskın düzenledi.

Yapılan baskınlar sonucu gözaltına alınanlardan 93 kişi tutuklandı. Erciş yapılan ev baskınları, gözaltılar ve tutuklamalarla HDP’nin ve halkın seçim çalışmalarının önünü kesmek istiyor. Erciş’te hemen hemen her gün jandarma ve polis tarafından ilçe merkezinde, mahallelerde ve köylerde ev baskınları düzenleniyor. 5 ve 7 Şubat günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 29 kişiden 23’ü “Örgüte yardım ve yataklık” ve ” Örgüt üyeliği” iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

GÖZALTINA ALINANLARIN ARASINDA 86 YAŞINDAKİ KADIN DA VAR

Yaklaşık 22 gün içerisinde Erciş ilçe merkez, mahalleleri ve köylerinde farklı tarihlerde jandarma ve polis tarafından yapılan ev baskınlarında aralarında avukatların ve 86 yaşında tansiyon ve şeker hastası yaşlı bir kadının da olduğu en az 90 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 90 kişiden 47 kişi ise “Örgüte yardım ve yataklık” ve ” Örgüt üyeliği” iddiasıyla tutuklandı.

Erciş’te son dönemde yapılan ev baskınları:

* 15 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 20 kişiden 13’ü tutuklanırken, 7 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

* 19 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 10 kişiden 4’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 6 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

* 22 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 8 kişiden 3’ü tutuklanırken, 5 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

* 28 Ocak günü yapılan ev baskınlarında 2 avukat gözaltına alındı. Gözaltına alınan avukatlar savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

* 30 Ocak günü yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 9 kişiden 4’ü çıkarıldıkları tutuklandı, 5 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

* 31 Ocak günü yapılan ev baskınlarında 13 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

* 5 Şubat günü yapılan ev baskınlarında 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 15 kişiden 13’ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

* 7 Şubat günü de ev baskınlarında 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 14 kişiden 10’u tutuklanırken, 4 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Gazete Fersude

Bu haber 119 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi