Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA: EMNİYET'İN BÜYÜK OPERASYON DEDİĞİ YALAN VE DEMOGOJİDİR

HALKIN HUKUK BÜROSU AÇIKLAMA: EMNİYET'İN BÜYÜK OPERASYON DEDİĞİ YALAN VE DEMOGOJİDİR

Tarih 02 Mart 2019, 14:32 Editör yorumcahaber.com

BASINA VE HALKIMIZA

BASINA VE HALKIMIZA 

Gözaltı işlemi yapabiliyor, günlerce kişileri gözaltı adı altında kapalı tutabiliyor. Sorgu hâkimleri noter gibi tutuklama kararları verebiliyor. 

İKİ YILDIR AYNI DOSYA ÜZERİNDEN KURUMLAR BASILIYOR, BİLİNEN TANINAN İNSANLAR ARANIR DURUMA DÜŞÜRÜLÜYOR, YAKALANAN KİŞİLER İÇİN BÜYÜK OPERASYON HAVASI VERİLİYOR. 

Terör listelerine eklenebiliyorsunuz. Tutsaklık koşullarında ise yaşananları da saymıyoruz. 

AKP OYUNU KURUYOR SONRA OYNAMAYA BAŞLIYOR. TERÖR LİSTELERİ FAALİYETLERİNİ DURDURMADI EMNİYET'İN BÜYÜK OPERASYONU 2 YILDIR ÇİĞNENE ÇİĞNENE SAKIZ OLMUŞ BERK ERCAN DOSYASINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR 

Grup Yorum üyelerinin "terör listelerine eklendiği 14 Şubat 2018 tarihinden sonra İdil Kültür Merkezi 3 defa basıldı. Düne kadar çalışanlarından 15 Kişi tutuklandı. 

Dün (1 Mart Cuma) adliyeye sevk edilip tutuklanan Sadik Eroğlu, Ümit İlter, Ibrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve Barış Yüksel hakkındaki iddialar ne yeni ne de gerçektir. 

Büyük Operasyon diye allayıp pulladıkları baskında alınan kişiler 12 Eylül 2017 tarihinde hazırlanan gizli tanık ve itirafçı beyanları dışında bir delile dayanmayan soyut gerekçelerle tutuklandılar. Bu süreç içerisinde listelerinize bestelerimizle karşılık veriyoruz diyerek onlarca yeni beste yaptılar. 

İnternet üzerinden 3 tane konser düzenlediler. Belgeseller yaptılar, direnenlerin sesine ses oldular. BASKINLAR HEP AYNI SAATTE, HEP AYNI GEREKÇELERLE YAPILDI idil Kültür Merkezinde örgütsel belge, dijital veri adı altında ele geçen yasadışı hiçbir şey bulunmamıştır. 

Delil olarak gösterilen tek şey bir telefon ve gaz maskeleri olmuştur. 26 Şubat 2019 günü gece saatlerinde bir kez daha baskına geldiler. Yine arananlar varmış. Baskında Halkın avukatlarından Barkin Timtik, Grup Yorum üyeleri İbrahim Gökçek, Sultan Gökçek, Betül Varan, Emel Yeşilırmak, Halkın mühendislerinden Barış Yüksel ile şair Ümit İlter, Sadık Eroglu gözaltına alındılar. 

Gözaltına alınanların isimlerini Süleyman Soylu'nun açıklamasından sonra Valilik açıkladı. Halkın Avukatı Barkin Timtik hakkında yakalama kararı olması nedeniyle yakalanma anından itibaren 12 saat içerisinde adliyeye çıkartılması gerekirken 4 gün gözaltında tutulmuştur. 4 günün sonunda yargılandığı mahkeme daha önce vermiş olduğu tutuklama kararını uygulamıştır. 

Gerçek yerine yalanı delil yerine kurguyu, adil yargılama yerine siyasi yargılamayı, hukuk yerine keyfiyeti yerleştiriyorlar. Bunu da kabul ettirmeye çalışıyorlar. Emniyet Müdürlüğü çok büyük bir operasyon yapmıştı ya, bu nedenle görüntüleri dört gün boyunca haber ekranlarında yayınladılar. Yine çok sayıda örgütsel doküman, dijital veri, suç eşyası elde ettiklerini açıkladılar. Ellerinde tuttukları basın ile yargıladılar, hüküm verdiler. 

Onlar minareyi çalmışlardı, operasyon ile kılıf yaratmaya çalıştılar.

Gözaltına alınan kişiler hakkındaki dosyalar yeni değildi. 

12 Eylül 2017 tarihinde DHKP-C operasyonu adı altında birçok kuruma, kişiye yönelik operasyon yapılmış, operasyon Berk Ercan isimli itirafçı ile gizli tanık beyanları üzerine başlatılmıştı. 

Somut bir bilgiye dayanmayan beyanlarla yüzlerce kişi gözaltına alındı, işkence gördü, aylarca tutsaklık yaşadılar. Hala aynı gerekçelerle tutuklu olarak yargılanan kişiler vardır. 

Bu beyanlara dayanarak tutuklanan Grup Yorum üyesi Bergün Varan bir yil tutuklu kaldıktan sonra beraat etti. Yine bu beyanlara dayanarak tutuklanan onlarca kişi ilk duruşmada tahliye edildiler. Halkın avukatlarına yönelik operasyon da benzer delillere dayandırılmıştı. İçi boş, soyut, siyasi hedeflerle hazırlandığı belli olan bu dosyada da avukatların tümü tahliye edildi. 

Adalet Bakanlığının müdahalesi nedeniyle 8 saat içerisinde avukatlar hakkında tekrar yakalama kararı çıkartılmıştı. 

OLAY YOK, DELİL YOK, Müvekkillerimiz savcılık sorguları boyunca yaptıklarını savunmuşlar ve "Grup Yorum gibi bir müzik grubunu faaliyetlerini gizlilik içinde sürdürmeye mecbur bırakanlar düşünsün" demişlerdir. Sığınaksa Grup Yorum'un sığınadır. Sığınağı kendi işyerlerine yapmışlardır. Gizlenmek ve yakalanmamaya çalışmak diye de bir suç yoktur. 

Saygılarımızla Halkın Hukuk Bürosu

Bu haber 243 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi