Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHalkın Tutsak Avukatı Selçuk Kozağaçlı Mahkemede Bir Kez Daha Faşizmi Yargıladı

Halkın Tutsak Avukatı Selçuk Kozağaçlı Mahkemede Bir Kez Daha Faşizmi Yargıladı

Tarih 06 Mart 2019, 14:56 Editör yorumcahaber.com

Duruşma başladı, Avukat Selçuk KOZAĞAÇLI duruşma salonunda, ancak duruşma salonuna getirilmesi gereken Avukat Barkın TİMTİK hapishaneden getirilmemiş.

ÇHD genel başkanı ve büromuz avukatı Selçuk Kozağaçlı söz aldı. Segbis kaydının açılmasının ardından beyanlarına başlayacak. Duruşmayı Hollanda ve Fransa barolarından 10 meslektaşımız da takip ediyor. Selçuk Kozağaçlı: Şunu öğrenmek zorunda kaldık: Artık eski yargı düzeni yok. Ağır Ceza Mahkemenizin artık tutuk durumuna ilişkin bir yetkisi yok. Tutuklama konusunda yetki artık sizden bir sonraki Ağır Ceza Mahkemesindedir. 

Kozağaçlı: Bunun son örneğini Ankara'da gördük. Ard arda 3 celse tahliye kararı veren heyet, 3 kez itiraz ile tutuklamaya devam kararı karşılaştı. Bu ne ülkemizde, ne de uluslararası hukuk külliyatında yok. Beraatten, ağırlaştırılmış müebbete kadar cezalandırmaya yetki verilen mahkeme, tahliye kararı veremiyor. Nedeni, Fethullah Gülen Cemaati güdümünde yargıdan olan geçmiş deneyimlerinden korkularının bir yansıması. Bu nedenle siyasi iktidar bir açmazla karşı karşıya. Bu davada savcısından, polis şefinden, tutanak tanığına, şöförüne kadar eli değmiş herkes Cemaat üyesidir, haklarında örgüt üyeliğinden sahte delil üretmeye kadar davalar derdesttir. Bu bir cemaat yargılamasıdır, siz de devamcısınız.

Kozağaçlı: 37 Ağır Ceza Mahkemesi, sizin yargı yetkinizi elinizden aldı. Sizin delillerinizi o da kullandı, sözde itirafçı İsmet Özdemir'i dinledi. İhsas-ı reyde bulundu. 3 kere mütalaa istedi. Dosyadan habersiz bir savcıdan mütalaa aldı. 37. Ağır Ceza Mahkemesi'nde olan dosya %75 oranında sizin dosyanızdan müteşekkil. İsmet Özdemir o dosyada dinlendi, bunun tek sebebi İsmet Özdemir'in aynı mahkemede başka bir dosyası bulunması. Aleyhe verdiği beyanların kendini kurtaracağını biliyor. 

Kozağaçlı: 21 Martta bu hakkımızda kurulmuş ceza kararı ile sizin mahkemenize geleceğiz. Ceza mı vereceksiniz? Beraat mi ettireceksiniz? Elinizde bir ilk derece kararı var. Siz bu davayı düşürmek zorunda kalacaksınız. İtirafçı Berk Ercan da böyledir. Berk Ercan'ı tutuklayan sulh ceza hakimi, 37. Ağır Ceza Mahkemesi başkanı Akın Gürlek. Berk Ercan'ı yargılayan başkan Akın Gürlek. Berk Ercan'ı tanık olarak dinleyen, Akın Gürlek. Artık onlar ahbap ilişkisindeler. Bu adaletsizliği, bu terbiyesizliği biz asla kabul etmeyeceğiz. Bugün dosyanın tutuklu sanıkları olarak 42 gündür açlık grevindeyiz. Bu yargıçlar muhakkak bu adaletsizlikle yargılanacaklardır. Belki 10 yıl sonra, belki 1. Ama asla boyun eğmeyeceğiz.

HALKIN HUKUK BÜROSU

Bu haber 241 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi