Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCanlı bombaya yardım eden IŞİD'li Fadile Cabael'e önce tahliye sonra beraat

Canlı bombaya yardım eden IŞİD'li Fadile Cabael'e önce tahliye sonra beraat

Tarih 14 Mart 2019, 22:55 Editör yorumcahaber.com

Antep katliamının planlayıcısı Mehmet Kadir Cabael'in eşi Fadile Cabael'e canlı bomba yeleği üzerinde parmak izi olmasına rağmen, mahkeme tarafından önce tahliye ardından da beraat verildi.

Antep'ın Şahinbey ilçesine bağlı Beybahçe Mahallesinde 20 Ağustos 2016 tarihinde 40'ı çocuk 56 kişinin katledildiği IŞİD'in canlı bomba saldırısına ilişkin açılan davada karar çıktı. Dava Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 7’inci duruşmada karara bağlandı. Duruşmada tutuklu sanıklar Mehmet Ş.E., Enes Ç., Suriyeli Abdurrahman A., Ali Ç., Mehmet Ç., Ahmet K., Hacı P., Hasan U., Mehmet K., Yunus S. hazır edilirken, çocuk Nuri Çalıkuşu ile hastalığı gerekçesiyle ara duruşmada tahliye edilen Fadile Cabael katılmadı.

BASINA KAPALI GÖRÜLEN DURUŞMADA KARAR ÇIKTI

Mahkeme heyeti, çocuk Hamza Çalıkuşu’nun ve Fadile Cabael’in tüm suçlardan beraatına, Abdurrahman El Naccar’a anayasayı ihlalden müebbet hapis cezası, Enes Karataş’a örgüt üyeliği suçundan 9 yıl hapis cezası, Mehmet Karakurt’a Anayasayı ihlalden müebbet, adam öldürmekten 56 kez ağırlaştırılmış müebbet, adam yaralamadan 44 kez 18 yıl hapis cezası ile 43 kez 18 yıl hapis cezası, silahlı terör örgütüne üye olmaktan 9 yıl ve patlayıcı madde bulundurmak ve kullanmaktan16 yıl 10 ay 15 gün hapis ve 67 bin 500 adli para cezasına, Mehmet Şahin Erğan, Mehmet Çalıkuşu, Hasan Uzan, Hacı Polat, Ahmet Köşgeroğlu ve Ali Çalıkuşu’na anayasayı ihlalden müebbet, adam öldürmekten 56 kez ağırlaştırılmış müebbet, adam yaralamaktan 44 kez 18 yıl ile 43 kez 18 yıl hapis cezası, patlayıcı madde bulundurmak ve kullanmaktan 16 yıl 10 ay 15 gün hapis ve 67 bin 500 lira adli para cezasıyla cezalandırılmalarına karar verdi.

EVDE ÇOK SAYIDA SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Duruşmayı izleyen avukat Eylem Sarıoğlu Artı Gerçek'e değerlendirmelerde bulundu. Fadile Cabael'in durumuna dikkat çeken Sarıoğlu, Cabael'in sıradan biri olmadığını anlattı. Fadile Cabael'in katliamın planlayıcısı olduğunu ve öldürülen Mehmet Kadir Cabael’in eşi olduğunu hatırlatan Sarıoğlu, 10 Ekim davasının da sanığı olan Mehmet Kadir Cabael'in öldürüldüğü gün evinde çok sayıda silah ele geçirildiğini dile getirdi.

CANLI BOMBA YELEĞİNDE CABAEL'İN PARMAK İZİ ÇIKTI

Eylem Sarıoğlu Fadile Cabael'e ilişkin şu bilgileri paylaştı: Katliamı yapan canlı bomba 1 ay boyunca Fadile Cabael’in evinde kaldı. Yine evde yapılan operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi. Bu silahlar üzerinde de Fadile Cabael'in parmak izi çıktı. Yine Fadile Cabael’in parmak izi, 10 Ekim davası sanıklarından Talha Güneş ve Abdulmubtalip Demir’in yakalandığı evde, canlı bomba yeleklerin de bulunduğu poşetten çıktı. Tüm bunlar bile Fadile Cabael'in örgüt ile ilişkisinin olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Cabael eğer örgüt mensubu olmasa bunları polise bildirirdi. İfadesinde eşinin sürekli dışarıda olduğunu vurguluyor. Fadile Cabael’in bu olayı polise bildirebilme koşulları var. Ama bildirmiyor.'' Sarıoğlu, kararı bir üst mahkemeye taşıyacakalarını söyledi. 


Bu haber 79 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi