Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşım‘Adalet Nöbeti’ Ankara’da

‘Adalet Nöbeti’ Ankara’da

Tarih 20 Nisan 2019, 08:30 Editör yorumcahaber.com

Türkiye’nin birçok yerinden gelen onlarca avukat, Ankara Adliyesi önünde “Adalet Nöbeti” tuttu. Kendilerini “hukuk muhafızları” olarak tanımlayan Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan, “Hep birlikte, yılmadan daha da büyüyerek kazanacağız ve adaleti de umudumuzu ve kararlılığımızı harç yaparak ellerimizle yeniden bizzat inşa edeceğiz” dedi.

Daha önce İstanbul’da Çağlayan Adliyesi önünde yapılan Adalet Nöbeti, dün ilk kez Ankara Adliyesi önünde düzenlendi. Nöbete Ankara, İstanbul, Antalya, Adana, İzmir ve Diyarbakır’ın arasında bulunduğu 30 baro başkanı katıldı. Avukatlar, “tutuklu avukatlar serbest bırakılsın” şeklinde slogan atarken, ellerinde “adalet” talebini içeren dövizler taşıdı.

Hepsi adalet arıyor

Avukatlar adına açıklama yapan Erinç Sağkan, “Biliniz ki, bu ülkenin adaletinden alacağı olan herkes bugün burada. Rabia Naz burada, adalet arıyor. Şule Çet burada. Çorlu tren kazasında ölen 7 yaşındaki Arda Sel bizimle. Soma burada, iş cinayetleriyle öldürülen isimsiz işçiler, Türkan Saylan annemiz, Gezi’de ağzına biber gazı sıkıldığı için dil kanserinden ölen ve son sözü ‘Beni unutmayınız’ olan Mehmet İstif, kumpas davalarında ölüme terk edilen Kuddusi Okkır, hâlâ inatla failleri bulunamayan Diyarbakır Baro Başkanımız Tahir Elçi, ‘Sadece adil yargılanmak istiyoruz’ diyen Selçuk ve arkadaşları, Ensar’da tecavüze uğrayan onlarca çocuk, soğuktan donarak ölen minik Ayaz, 26 kişinin tecavüz ettiği 13 yaşındaki N.Ç., Yarbay Ali Tatar, kocası tarafından öldürülen Remziye Eripek burada. Ve öldürülen köpekler, kesilen Atatürk Orman Çiftliği ağaçları ve nicesi bugün burada, adalet arıyor. Bizler, adaletten alacaklı herkes için vardık, varız ve hep var olacağız” dedi. Nöbete; CHP milletvekilleri Utku Çakırözer, Murat Emir, HDP milletvekilleri Ahmet Şık, Filiz Keresteçioğlu ve Oya Ersoy da destek verdi.

Cumhuriyet

Bu haber 64 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama

Yunanistan Özgür Tutsaklarından Açıklama Halkımıza; Bizler Yunanistan hapishanelerindeki, 1,5 yıldır tutuklu bulunan devrimci tutsaklarız.

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız!

ONURSUZLUK ZİRVE YAPTI! Çorlu'da çocuklarını kaybeden ailelere inanılmaz sözler: Gençsiniz bir daha yaparsınız! Çorlu tren kazasında yakınlarını kaybeden aileler Sirkeci Tren Garı'nda basın açıklaması yaptı. Anne ve babasın...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi