Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımCemil Hayek Yazdı: İMAN MI, YALAN MI?

Cemil Hayek Yazdı: İMAN MI, YALAN MI?

Tarih 12 Mayıs 2019, 15:18 Editör yorumcahaber.com

Kim demiş iman metreyle ölçülmez diye? Ben ölçerim. Nasıl mı, anlatayım:

Kim demiş iman metreyle ölçülmez diye? Ben ölçerim. Nasıl mı, anlatayım:

Erdoğan namazda niyaz ederken, ne der?

El hak!

Sonra camiden çıkar, na hak, yani yalan siyasetine devam eder; içerde iman, dışarıda yalan.

Yalan kapıdan sonra başlıyorsa, imanın uzunluğu, seccade ile kapı arasındaki mesafe kadar eder. Kıldığı seccade ile kapı arasındaki mesafeyi ölçersek, Erdoğan’ın imanının uzunluğu ortaya çıkar. Yani, buradan size onun imanının uzunluğunu ölçerim ama yalanını ölçemem; metre değil, kilometre ile de ölçemem, zinhar ölçemem.

Erdoğan’ı ilk yalanlayan, Hz. Muhammet’tir.

Erdoğan: Amacımız, dinci ve kinci gençlik yetiştirmektir.

Muhammet: Kin ile iman, aynı yürekte barınamaz!

İMANOMETRE

Yeni icattır, benim icadımdır, benden habersiz kullanılamaz. Mühendislerle imamlara çağrımdır. Bu yol ile yani Tayyip’in seccadesi ile kapı arasındaki mesafeyi ölçüp, kişilerin imanını ölçecek bir alet bulabiliriz. Yani imandan mesafe, mesafeden iman, tespiti yaparız. Bir çeşit integral ve türev. Türevden integral, integralden türev çıkarırız. Sonra, bu alet ile kapı ve seccade arasındaki mesafeyi hesap edelim. Alet imanı ölçtükten sonra, imandan yola çıkarak, her din tüccarının namaz kıldığı veya kirlettiği seccadeyi, kapıdan mesafesine göre tespit edip, camileri bu seccadelerden temizleyelim. Böylece camileri arındıralım. Biraz pahalı patlar, ama imanometreden değil, çok seccade değişecek de ondan. 
İmanometrenin kullanımı için, sadece cami tuvaletinde işeyecek her iki mümin vatandaştan birinden tuvalet parası almayın, yeter derim. Böylece elektrik ve imam parasını bizden aldığınız gibi, sizde bunun bir kısmını tuvalet parasından muaf tutarak, hizmet verir, benim imanometremi bedava kullanırsınız. Camiye giden de, gitmeyen de, size vergilerinden, müsaadesi istenmeden ödüyor. Alıştığınız için, haram olsun demek bir şey getirmiyor, beri tuvalet parasından garibanlar tasarruf etsinler; bir lira çay parası, bir lira tuvalet parası yerine, iki lire ile, iki çay içsinler.

YSK’NIN YEMİNİ

YSK için imanometre çalışır mı? Elbet çalışmaz; onlar şerefleri üzerine yemin ederler. Şerefometre icat etmek daha zor, çünkü şeref çok azaldı, çok daha hassas olması gerekeceğinden, çok yüksek bir teknoloji kullanmak gerekir, çünkü o şeref bazılarında, altın terazisinde ölçülemeyecek kadar çok azaldı.

Kimilerine göre de, ramazanda, iftarda kul hakkı yememek gerekirmiş; acaba yılın 11 ayında kul hakkı yiyenler, ramazanda kul hakkı yemeyip, Allah’ı aldatmaya kalksalardı, daha az günah mı işlerlerdi?

KÜRTLERİ UNUTTUNUZ MU?

Olmadık suçlamalar yapıldı, Kürtler Erdoğan’a oy verecek dendi ama Kürtler yiğit ve antifaşist, antiemperyalist duruşlarını sergilediler, dik durdular. Demirtaş’ın zindana gitmesi için onay veren ve verdiren Kılıçdaroğlu, hiç utandı mı? Aynı terörist yaftasını yiyen ve Kürt oyları yerine, utanmadan daha az olan Türkçü oyları tercih edenler, sonunda imdatlarına gelenin yine de Kürt oyları olduğunu görecekler mi?

Eğer dokunulmazlığı meclise gelirse ve Kürtler onun lehine oy kullanırlarsa, utanıp, Demirtaş’tan ve diğer Kürt vekillerden özür diler mi?

Türkiye’nin kuruluşunda, :Çanakkale’deki Kürtleri unuttunuz, yıkılışında imdada koşan Kürtleri de unutacak mısınız? Seçilen yeni başkanlar, TC harflerini tekrar yerleştirirken, bunları koydurtan Kürt oyları da hatırlanıyor mu?

Gün gelir, evlatlarınız size bu soruları sorar. Çünkü TC’nin sonu ne olursa olsun, Kürtler hep bu topraklarda bulunmaya devam edecekler, tıpkı diğer kadim toplumlar gibi, Türkler ve Ermeniler gibi. Gün gelir, arkadaşı Kürt olan evladınız, size bu soruyu sorar, kızınız evlenmeden önce sorar.

Evet, her halk gibi, Kürdün de sağcısı, solcusu, faşisti ve devrimcisi olacaktır, her halk gibi; hatta Erdoğan’ın başyardımcıları olarak. Hangi halkta olmadı ki? Beşşar Esad’a en büyük düşman, Arap Alevi olan amcası Rıfat Esad değil miydi?

Engizisyon mahkemelerinde bile, Yahudileri katlettiren Siyonist yargıçlar veya devlet adamları yok muydu?

Hepsini eleştireceğiz, ama en başta kendimizi.

SAĞA YELKEN AÇ, SOL DALGALARA ÇARP

Düzen partileri bizim için elbet çözüm değildir. Her şey istediğimiz kadar güzel olmayabilir, ama her şey bu kadar çürümüşken, her şey, ancak daha iyi olabilir, daha kötü olamaz artık.

Burada ilginç olan, iktidarı yalnızca sağcı oylarla alabileceği bahanesi ile partiyi olabildiğince sağa kaydırarak ve orta sağı, hatta radikal sağı toparlamaya çalışan ve onu tek çare gösteren Kılıçdaroğlu, burnunun ucundaki çözümü, ancak solda, sol oylarda buluyor. CHP’nin demirbaşları, Bu dersi tarihe mi bırakırsınız, yoksa şimdi mi ders alırsınız?

Her halkın devrimcileri, onurlu insanları, devrimci, vatanseverleri vardır ve insanlık, insan onuru hepsinin varlığı ile yücelecektir. Şimdi tarih bize soruyor: Sen neredesin ve nesin?

Doğa ve insanlık, bilim, hepsi aynı soruyu soruyor.

DURUŞ

Korkunun ecele faydası olmadığını biliyorsak, fişlemelerden korkmayalım! Hukukçular, hesap soran dosyaları hazırlamalı ki, demokrasi kurulabilsin. Sağcı iktidarlar hiç hesap vermiyor. Bir sonraki her sağcı iktidar, bir önceki faşist iktidarın kaldığı yerden cumhuriyeti daha da faşistleştirdi, İslam faşistlerini daha da palazlandırdı, hukukun daha da ırzına geçti, laikliği daha da zayıflattı.

Hatırlayalım:

• Tansu Çiller Kürt işadamları için, ‘listeleri elimizde’, demişti; cezalandırılmadı.
• Gezi’de, fişlemeği itiraf edercesine, katılanlar yüzde seksen Alevi idi, dendi, fişleme inkâr edildi, yapanlar cezalandırılmadı
• Şimdi de sanatçılar fişleme ile tehdit ediliyorlar. Ama halkın sanatçıları yılmaz, hesap gününde, yine inkâr etseler de ama yine hesap sormayacak mıyız?

Elbet nihai çözüm değil ama diktatörlüğe karşı her araç kullanılmalıdır, İmamoğlu veya bir başkası; diktatörlüğe karşı hep beraber olmak zorundayız.

İslam’da da tefekkür varmış, birileri haram sofrasında iftara otururken, biz ramazanda, orucu düşünmeden fikir yürütelim ve dik duruşla bir karar alıyoruz.

Din ile kafayı bulduk, sarhoş halimizle enflasyon bizi yakalamış, ümüğümüzü sokuyor.

Hep beraber: Suphanallah!

Neyse ki, herkes bizi kıskanıyor. Biraz silkinip uyanalım da, bizi bu kadar kıskanmasın!ar.. Hep beraber: Maşallah!

Cemil Hayek
12. 05. 2019

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, yakın çekim

Bu haber 1002 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar!

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar! ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ efsanesi çöktü. İktidarlarını kaybetmemek için önlerine geleni çalıyorlar. 'Hırsı...

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI Mihrac Ural – 15 Mayıs 2019 / Çarşamba – Lazkiye

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi