Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımMihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI

Mihrac Ural Yazdı: 'AYDINLIK' ADLI KARANLIK GAZETENİN SURİYE YALANLARI

Tarih 15 Mayıs 2019, 20:44 Editör yorumcahaber.com

Mihrac Ural – 15 Mayıs 2019 / Çarşamba – Lazkiye

AYDINLIK (karanlık) gazetesinin yalanlarına cevap, Suriye Cumhur Başkanlığı Siyasi ve Basın Bürosu tarafından verildi. Biz ise anında cevabı vermiştik. Bu yalan kurguların tek amacı diktatör Erdoğan’ı aklamak, barışçıl gösterip Esad’ı karalayarak zaferlerini hiçe sayıp savaşçı olduğu iddiasına yaymak için yapılmaktadır.

AYDINLIK (Karanlık) Gazetesi hep abartılı ve yalan kurgu haberler yaparak bu güne gelmiştir. Tarihi bu açıdan abartmaların tarihi ihbarların derin devlet organize işlerin tarihidir. Tam bir ihanet çetesi tarafından yönlendirilen bu gazete sadece karanlıkların zalim kıyım ve yıkım abesiyle iştigal halindedir. Suriye için de durmadan yalan üretmekte kendini Suriye indinde geçerli bir rakam gibi göstermeye çalışmaktadır. Oysa ilk ziyaretin ardından yapılan küçük bir araştırma bu öbeğin derin devlet organize işlerinin uzantısı halk indinde geçerliliği itibarı olmayan her seçimde de %0,01 oranını geçmeyen marjinal bile sayılmayacak bir gürültü, boş teneke sesi olduğu anlaşılmıştır; Irkçı Turancı milliyetçiliği de keşfedilerek güvenilmez şahsiyetler kategorisine katılmıştır.

Uydurup servisini yaptıkları son haber Esad’ın basına kapalı olarak basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda “Erdoğanla ülkemiz çıkarları gerektiriyorsa buluşabiliriz” dediği yönündedir. Daha önce de Cezayir’de buluşulduğunu yazan bu karanlık gazete Şam’da Tahranda da buluşmalar yapıldığını iddia etti.

Öncelikle dikkat edilmeli ki basın mensuplarıyla basına kapılı bir toplantı olmayacağıdır. Yani haber masa başı üretilmiştir gerçek bir veri yoktur. Bir izleyicimin dediği gibi Türkiye siyasi alanına yeni bir cümle kazandırdılar “basınla basına kapılı toplantı” Bu tam anlamıyla kıptı hikayesini hatırlatıyor adam şecaatini arz ederken sirkatini anlatıyor.

Yüzlerce kez yazdım Esad halkını katleden ülkesini yıkan ve terörün bir numaralı temsilcisi ve destekçisi bu cahil diktatörle bir araya gelmesi mümkün değildir. Suriye’yi tanımayanlar bu ülkenin ne kadar ilkeli olduğunu zor kestirirler. Hafız Esad’dın tüm lider doruk buluşmalarına rağmen asla Amerika’ya gitmediğini, Lübnan’ı ve Türkiye’yi ülke topraklarından kopan parça olması ya da topraklarını ilhak eden ülke olması itibariyle asla ziyaret etmediğini bilmezler. Bu genç başkan işte o aslanın yavrusudur, ilkeler aynıyla sürüyor; güvenerek kurulan dostluklarda ihanet olunca da gereken tavır alınıyor.

Suriye Cumhur Başkanlığı Siyasi ve Basın Bürosu tarafından verilen cevapta bu yalan haberlerin tamamının yalan kurgu olduğu vurgulanarak, gazeteci ahlakına uygun davranılması gerçek kaynaklara dayanmayan haberlerin yapılmaması, kendi okurlarına karşı inandırıcılıkları ve saygıları için de gerekli olduğu belirtildi. Buna uymayanların ise mesleklerini hakkıyla yapamayacakları uyarısı yapıldı.

AYDINLIK adlı (karanlık) gazetenin son yalan kurgu servisi, Suriye’yi küçük düşürmek isteyen, kararsız olduğunu ima ederek, askeri zaferlerini “boş zaferler” diye lanse etmek isteyen Turancı ırkçı milliyetçi şaşkınların masa başı üretimi olan haberlerinde, eli kanlı diktatörle Esad arasında bir buluşmanın yakın olduğu mesajı5nı verdi. Bu yalan kurgulara cevabımı tivterde vermeye çalıştım.

TVİTLERİM

1-Direnen Suriye'yi karalamak için bölgenin tüm milliyetçileri ırkçıları Esad'ın eli kanlı diktatörle buluşacağı yalan ve kurgu haberlerini yayıp duruyorlar. Onlara hep cevap verdim "bu hayaliniz gerçekleşmeyecek" dedim. Suriye CB'lığından da cevap gecikmedi; "Makamı adına tedavül edilen haberler tamamıyla yalandır

رئاسة الجمهورية العربية السورية يؤكد أن ما يتم تداوله نقلا عن سيادته هو عار تماما عن الصحة...
https://www.facebook.com/…/a.53571625313…/2402155783161573/… …

2-AYDINLIK (Karanlık) Adlı gazete her zamanki uydurma haberlerden birini birkaç gün önce masa başında üretti. Esad'ın, Erdoğan'la "görüşebileceği" iddiasını servis etti.Üstelik bunu "Basın mensuplarıyla basına kapalı toplantıda "yapmış, güler misiniz ağlar mısınız? Suriye CB siyasal sözcüsünden cevap gelmekte gecikmedi.

3- AYDINLIK (Karanlık) gazetesi her zaman aynı uydurmayı servis ediyor. Kendini "Suriye'yle üst düzey bağlantılı" göstermeye çalışıyor. Oysa Suriye tecrübeleri ve bilgisiyle bunların çapını her yönüyle biliyor. Son seçimde neyi ne kadar temsil ettiklerin de.Yalancı olduklarını da

4- Bu uydurma ve yalanlar, Suriye’nin direnme eksenindeki, tüm bölge halkları adına oynadığı ilkeli rolünü askeri ve siyasi zaferlerini karalamak, kirletmek ve küçük düşürmek için üretiliyor. MİT'in organize işleri olarak da servis ediliyor. Yalanın ipi kısa Suriye cevabını verdi

DİĞER TİVTLER

-İki gün önce, AYDINLIK (Karanlık) gazetesi,Esad'ın Erdoğan'la "görüşebiliriz" dediğini aktardı.Yalan kurgu ürünü bu haberin sahteliği, bu gün Erdoğan'ın Suriye ordusunun İdlib’e yönelen hamlesine karşı sarf ettiği densiz cümlelerle açığa çıkmıştır. Suriye ordusu ülkesinde özgürdür, diktatörün bu konuda konuşacağı tek bir cümle olamaz o ki mi Suriye’nin iç işlerine karışsın var olan iç durumunu kendi yayılmacı çıkarları için kullanarak müdahale etsin. Bu topraklara kimler tecavüz etmedi ki ama sonunda tarih onları hep çöp tenekesine atmıştır. Bunları da oraya gönderecektir.

-Komedi nerede biliyor musunuz hiç dikkat etmiyorsunuz. "basın mensuplarıyla basına kapalı toplantı" (!) hahahahah. Gerisini söylemeye gerek var mı? Kıptı şecaatini arz ederken sirkatini söyler misali. Değerli dostum Dr. Mehmet Yuva karanlık gazeteyle birlikte karizmasını çok kötü çizdi.

YORUMSUZ ;"Aydınlık gazetesi yazarı Yuva, bugünkü köşesinde 8 Mayıs Çarşamba günü Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın Cumhurbaşkanlığı makamında gazetecilerle 'özel ve basına kapalı' bir toplantı gerçekleştirdiğini belirtti." https://www.nerinaazad.org/…/aydinlik-yazari-esad-erdoganla…

-Hayallerinizi haber diye yaparsanız sizde öyle sanırsınız ve yanılırsınız. AYDINLIK (Karanlık) hep öyle yapıyor zaten bunun için halk indinde yeri sıfır ( 0 ). Güle güle kullanın. Mehmet Yuva yakın arkadaşım bilgi kaynakları iyi ama o da Karanlığın peşinde üretiyor...

4- Bu uydurma ve yalanlar, Suriyenin direnme eksenindeki, tüm bölge halkları adına oynadığı ilkeli rolünü askeri ve siyasi zaferlerini karalamak, kirletmek ve küçük düşürmek için üretiliyor. MİT'in organize işleri olarak da servis ediliyor. Yalanın ipi kısa Suriye cevabını verdi.


Mihrac URAL

Bu haber 1293 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Özel Makaleler

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar!

‘Hırsız var’ diye bağıra bağıra çalıyorlar! ‘Çalıyorlar ama çalışıyorlar’ efsanesi çöktü. İktidarlarını kaybetmemek için önlerine geleni çalıyorlar. 'Hırsı...

Cemil Hayek Yazdı: İMAN MI, YALAN MI?

Cemil Hayek Yazdı: İMAN MI, YALAN MI? Kim demiş iman metreyle ölçülmez diye? Ben ölçerim. Nasıl mı, anlatayım:

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi