Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımHizbullah Militanları İle Suriyeli Muhalifler Çatıştı 15 Ölü

Hizbullah Militanları İle Suriyeli Muhalifler Çatıştı 15 Ölü

Tarih 18 Şubat 2013, 22:31 Editör Bahattin Gülyuva

Suriye'de Esad rejimine destek veren Hizbullah militanları ile muhalifler arasında Lübnan-Suriye sınırındaki bazı köylerde çatışma çıktığı bildirildi. İddiaya göre, çatışmalarda 12 isyancının ve 3 Hizbullah militanının öldüğü kaydedildi.

Lübnanlı bir güvenlik görevlisinin Daily Star'a yaptığı açıklamada Lübnan-Suriye sınırındaki bazı köylerde çıkan çatışmalarda 12 isyancının ve 3 Hizbullah militanın öldüğü iddia edildi.
Sınırın Suriye tarafında bulunan Lübnanlı Şiilerin yaşadığı Kuseyr'de Cuma gününden bu yana çatışmaların şiddetlendiği ifade ediliyor.

Lübnan sınırına yakın 20 Suriye köyünde yaklaşık 30 bin Lübnanlı Şii'nin yaşadığı tahmin edilirken, Hizbullah'ın bu köyleri koruduğu belirtiliyor.
Şii köylerinde çatışmalar yaşandığını doğrulayan Hizbullah'a yakın bir kaynak, çatışmaların Suriyeli silahlı grupların saldırıysa başladığını öne sürdü. Kaynak, Hizbullah'ın koruması altında olduğunu söylediği bu köylerin Suriye'nin merkezinde değil sınırında olduğunu ve burada yaşayanların Lübnanlı olduğunu ifade etti.

Öte yandan, Hizbullah'ın El Kuseyr bölgesinde 3 köyün kontrolünü ele geçirmek için saldırı başlattığını iddia eden, Özgür Suriye Ordusu sözcüsü Louay El Mokdad, çatışma altındaki köylerde bulunan sivillerden, bölgeyi terk etmelerini istedi.
Hizbullah'ın Suriyeli sivillere "ismi konulmamış bir savaş" ilan ettiğini ileri süren Mokdad, Hizbullah'ın operasyonda bulunduğu bölgelerin Esad rejimi tarafından bombalanmadığını söyledi.

Hizbullah militanları ile Suriyeli muhalifler arasındaki çatışmaların, geçtiğimiz Salı günü İran'ın Lübnan'daki İmar Kurumu Başkanı General Hisam Hoşnevis'in Suriye'de öldürülmesi sonrasında hız kazandığı yorumları yapılırken, Hizbullah'ın Suriye'ye 1000 militanını gönderdiği iddia edildi.

Bu haber 414 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Dünya

Ey halkımız tasarruf yapın: Yılın ilk 8 ayında Cumhurbaşkanlığı bütçesinin yüzde 74'ü bitti

Ey halkımız tasarruf yapın: Yılın ilk 8 ayında Cumhurbaşkanlığı bütçesinin yüzde 74'ü bitti Cumhurbaşkanlığı'na ayrılan bütçenin %74'ü yılın ilk 8 ayında bitti. Saray'ın kasasında 4 ay için 213 m...

Suriye için yeni anayasa talebinde bulunan Suudi Arabistan'a tepki: Ülkenizin bir adı bile yok!

Suriye için yeni anayasa talebinde bulunan Suudi Arabistan'a tepki: Ülkenizin bir adı bile yok! Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Suriye'nin anayasasıyla ilgili tartışmada Suriye Temsilcisi...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi