Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımYanan Çocuk İçin Hakimden İlginç Yorum: Olur Böyle Şeyler Çocuklar Yaramazlaşıyor!

Yanan Çocuk İçin Hakimden İlginç Yorum: Olur Böyle Şeyler Çocuklar Yaramazlaşıyor!

Tarih 03 Mayıs 2013, 09:22 Editör Bahattin Gülyuva

Özel okulda yemekhaneden yemek alırken sabitlenmemiş tezgâhın devrilerek iki çocuğu yaktığı olayla ilgili davada hâkimin Olur böyle şeyler, çocuklar yaramazlaşıyor sözleri aileyi isyan ettirdi.

Hürriyet'ten Nurettin Kurt'un haberine göre, Ankara’da 24 Eylül 2012’de özel bir okulda Melisa Altınten (6) ile Selim İdris Akyüz (7) yemek alırken yanarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrasında savcılık, kazanın sabitlenmeyen yemek tezgâhının devrilmesi sonucu meydana geldiğini belirterek okul müdürü, yemek firması sahibi ve öğretmenlerinin bulunduğu 11 kişi hakkında, “taksirle yaralamaya sebebiyet vermek” suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. İlk duruşma geçen hafta Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

"Olay'dan sonra kazanlar kaldırıldı"
Suçlamaları kabul etmeyen bir numaralı sanık okul müdürü Davut Yılmaz, kazadan 5 dakika önce yemekhaneyi kontrol ettiğini, her şeyin normal olduğunu anlattı. Yılmaz, kazadan sonra olay yerine gittiğinde ise yemek kazanlarının bulunduğu tezgahın hiçbir yere sabitlenmediğini gördüğünü bildirdi. Yılmaz, “Olaydan sonra sıcak su kazanları kaldırıldı, tezgahın yeri değiştirildi, çocukların tezgâha yaklaşması engellendi, suçsuzum beraatımı istiyorum” dedi.

Avukattan reddi hakim talebi
Kaza sırasında yanan mağdur Melisa Altınten’in avukatı Seçil Özdikmenli ile mahkeme hâkimi arasında sık sık tarafsızlık ve bazı iddiaların tutanağa geçirilmemesi yüzünden tartışma oldu. Mahkeme hâkimi Tahir Babaoğlu’nun, “Olur böyle şeyler, herkes ders alsın, çocuklar okulda yaramazlaşıyorlar” sözlerine sert tepki geldi. Avukat Özdikmenli, hâkimin tarafsızlığı konusunda şüpheye düştüklerini belirterek “reddi hâkim” talebinde bulundu.

Yemek şirketi: “Hiç tahmin etmedik”
Yemek şirketi sahibi sanık Çetin Gür savunmasında, “3 ayrı okul ile yemek anlaşmamız var. Ancak hiçbirinde benmarilerin bulunduğu (sıcak su kazanları ve yemeklerin bulunduğu tezgâh) yerlere sabitlenme yapılmadı. Böyle bir olayın olacağını hiç tahmin etmedik. Olaydan sonra ana sınıfı ve birinci sınıflarda sıcak su kazanları kaldırıldı” dedi.

Bu haber 941 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Gündem

Yalan ve talan içlerine işlemiş: Bakın AKP'nin 'İmar Barışı' dediği nedir ve kime yarar?

Yalan ve talan içlerine işlemiş: Bakın AKP'nin 'İmar Barışı' dediği nedir ve kime yarar? 'İmar Barışı' yasası, erken seçim kararının ardından yürürlüğe girdi. Peki bu yasa ne anlama geliyor?

Armutlu Halk Cephesi: Süleyman Soysuzu Ellerini Çek Mahallelerimizin Üzerinden!

Armutlu Halk Cephesi: Süleyman Soysuzu Ellerini Çek Mahallelerimizin Üzerinden! Dün (19 Haziran) AKP’nin Soysuzu Fırıldak Süleyman Küçük Armutlu girişinde miting düzenledi. Bir yanda yüzlerce tet...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi