Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAKP'yi Şok Eden Sorular, Çocuklara Neler Oluyor?

AKP'yi Şok Eden Sorular, Çocuklara Neler Oluyor?

Tarih 23 Mayıs 2013, 17:14 Editör Bahattin Gülyuva

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun 'Çocuklara yönelik tecavüz ve taciz' konulu soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtı şoke etti.

Türkiye'nin 81 ilinin tamamında çocuklara tecavüz vakası yaşanmış.

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkululu'nun Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in yanıtlaması istemiyle verdiği 'Türkiye'de çocuklara yönelik cinsel suçlar, tecavüz ve taciz olayları' konulu soru önergesine yanıt geldi. Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından yanıtlanan soru önergesi inanılmaz bir tabloyu ortaya çıkardı. 2011 yılını kapsayan yanıtlara göre ülkenin 81 ilinde de bu utanç suçu işlenmiş.

İSTANBUL İLK SIRADA
Bakanlığın verilerine göre İstanbul’da 2011 yılında bin 486 tecavüz, 2 bin 488 çocuk istismarı, 2 bin 223 taciz davası açıldı. Açılan davalar baz alındığında İstanbul’u tecavüzde İzmir (568) çocuk istismarında Ankara (1162) izledi.

ADANA’DA 461 UTANÇ, KONYA İLK BEŞTE
Adana’da 461 tecavüz, 656 çocuk istismarı ve 291 taciz davası açıldı. Antalya 432 tecavüz, 548 çocuk istismarı, 473 taciz davasıyla dikkat çekti. Gaziantep 558, Bursa 545, Mersin de 500 çocuk istismarı davası açılırken Kayseri'de de 263 tecavüz davası, 374 çocuk istismarı davası ve 273 taciz davası görüldü.Konya, 609 çocuk istismarı davasıyla ilk 5 il arasında yer aldı. Konya 354 tecavüz ve 438 taciz davasıyla da utandıran listede ön sıralarda yer aldı. Samsun’da ise 418 çocuk istismarı davası açıldı.

Tunceli’de 2011 yılında 3 tecavüz, 5 çocuk istismarı, 3 taciz davası açıldı. Diyarbakır’a ait veriler ise şöyle: Tecavüz davası: 92, çocuk istismarı davası: 193, taciz davası: 75.

ÇÜRÜMENİN HARİTASI
Verdiği önergeyle listenin ortaya çıkmasını sağlayan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Ne acıdır ki bu dipnot bazı çocuklarımıza yönelik istismarın ötesinde tecavüz de edildiği gerçeğini yüzümüze çarpmaktadır. Bu dipnot bile tek başına yürek burkan, travmatik bir durumdur” dedi. Tanrıkulu, şunları söyledi: “Yalnızca 2011 yılı verileriyle bile görüyoruz ki 81 ilin tümünde tecavüz, çocuk istismarı ve taciz davası var. Türkiye’nin asıl ilgilenmesi gerektiği öncelikli meseleler arasında bunun olduğun görülüyor. Türkiye topyekûn bir çürümenin içinde, bu veriler de bunun haritası. Vakit geçirmeksizin TBMM’nin en azından bir araştırma komisyonuyla meseleye ışık tutması gerekiyor. Bu yönde adım atacağım.”
Akşam

Bu haber 493 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Siyaset

Vaatler ve gerçekler

Vaatler ve gerçekler Erdoğan, sorunlarına çözüm bekleyen seçmene iktidarda değilmiş gibi vaatlerde bulundu.

Erdoğan mal varlığını neden açıklamadı, en son açıkladığında neler vardı?

Erdoğan mal varlığını neden açıklamadı, en son açıkladığında neler vardı? Cumhurbaşkanı adayları mal varlıklarını açıklarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan henüz bu yönde bir adım atmadı. En son 20...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi