Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM
KünyeNeden Yorumcahaber?

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal PaylaşımAKP Taktiği 4+4+4 de Son Durum: Velileri İkna Edemiyorsan Tehdit Edeceksin

AKP Taktiği 4+4+4 de Son Durum: Velileri İkna Edemiyorsan Tehdit Edeceksin

Tarih 06 Eylül 2012, 08:22 Editör Bahattin Gülyuva

Değişen eğitim sistemi hakkında yaptığı açıklamlarla velileri iknaya çalışan hükümet, bunda başarısız oldukça velileri suçlamaktan ve tehdit etmekten geri kalmıyor.

Başbakan Erdoğan, çocuklarını erken yaşta okula göndermek istemeyen velilere kızgınlığını “Veliler aldıkları raporla çocuklarının ‘gerizekalı’ olduğunu kabul ediyor” sözleriyle gösterirken, “4+4+4 sonrası 66 ayla ilgili raporu ben evladını ihanetle vasıflıyorum. Rapor alanlar benim evladım gerizekâlı diyor. 2 ay mı senin evladını iyi noktaya getirecek” açıklamasıyla velileri suçlamaktan geri kalmadı.

Ancak başbakanın gözden kaçırdığı, çocukların sağlıklı bir şekilde eğitim hayatına katılabilmesi için gerekli zamanın 72 ay olduğu. Uzmanlar 66 ayın çocuklar için çok erken olduğunu söylerken, başbakanın önemsizleştirdiği ay farkı 2 değil, 6 ay gibi çocuğun gelişim süreci için önemli bir zaman dilimi.

Çocuklarını okula göndermeyen velilere bir suçlama da Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’den geldi. Dinçer, 5.5 yaşındaki çocuklarını okula göndermek istemeyen velilerin “PKK yanlısı ve laik” olduğunu öne sürerek normal vatandaşların kendisini desteklediğini söyledi. Dinçer, vatandaşların 60 aylık çocuğunu bile okula göndermekten yana olduğunu söyleyerek olmayan bir kanı yönünde velileri ikna etmeye yönelik açıklamalarda bulundu. Dinçer, “Normal vatandaşlarımızın çoğunluğu bizi destekliyor. Bakın, biz istemiyoruz ama vatandaşlar 60 aylık çocuğunu bile okula göndermekten yana. Eleştirilerin bir kısmı PKK kaynaklı. Çocuklarımızı erken yaşta okula alıp Türkçe öğreteceğiz, onları hayata hazırlayacağız. 'Rapor dahi almayın' diyenler PKK yanlıları. Bunu önlemek istiyor. Bir de laikçi kesim bu reformdan rahatsız oluyor.” dedi.

Bu haber 763 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Eğitim

MEB Hızını Alamadı, Gayrimüslümleri İmam Hatip'e Yerleştirdi

MEB Hızını Alamadı, Gayrimüslümleri İmam Hatip'e Yerleştirdi Liselere geçiş için ilk kez uygulanmaya başlanan TEOG yerleştirmelerinde, iki gayrimüslim öğrenci, imam hatip lisel...

Okulları Kapatın Olsun Bitsin: Liseye Yeni Giriş Sınavında Dakika Bir, Gol Bir!

Okulları Kapatın Olsun Bitsin: Liseye Yeni Giriş Sınavında Dakika Bir, Gol Bir! MEB liselere giriş sistemini değiştirmiş ve büyük bir belirsizliği beraberinde getirmişti. Yeni sistem TEOG şimdide...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi