Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

EN ÇOK OKUNANLAR

Sosyal Paylaşımİşte Böyle Olur AKP'nin Rektörü!

İşte Böyle Olur AKP'nin Rektörü!

Tarih 04 Aralık 2013, 06:33 Editör

ÇOMÜ'de fidan dikme etkinliği nedeni ile haklarında soruşturma açılan iki öğrencinin şimdi de ünivresiteye girişi yasaklandı.

ÇOMÜ'nün öğrenciye yasaklanmasının nedeni ise “soruşturmanın selameti” olduğu öğrenildi. Öte yandan, ÇOMÜ'de bir biri ardına devam eden soruşturmalar sosyal medyanın da gündeminde. Hafta sonu#ÇOMÜdeSoruşturmalaraSon tagiyle tepkiler dile getirilirken, ünlü oyuncu Barış Atay'da protestoya katılanlar arasındaydı. İktidarın medyası Star Gazetsi’nde de köşe yazarlığı yapan ÇOMÜ Rektörü Sedat Laçiner fidan diken öğrencilere soruşturma başlattı.

Olay Gazetesi’nden Selçuk Sağlam’ın haberine göre; Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yönetiminin son dönemde sıklaştırdığı soruşturma furyası tepki çekmeye devam ediyor. Yaz döneminde ÇOMÜ Rektörlüğü önünde gerçekleşen kitap okuma eylemi ile ilgili olarak 5 öğretim görevlisi hakkında soruşturma açan, bir öğretim görevlisini açığa alan ÇOMÜ, bu kez de fidan dikme eylemleri neden ile bazı öğrenciler hakkında soruşturma açtı. Özel güvenlik birimleri ile yaşanan kısa süreli arbede “Kasten adam yaralama” olarak değerlendirilirken, işin traji-komik yanı ise soruşturma açılan öğrencilerden ikisinin ÇOMÜ'ye girişinin yasaklanması oldu. İki öğrenciye gönderilen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hukuk Müşavirliği tarafından, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner imzalı “Gizli” ibareli yazıda “Rektörlük makamının 19/11/2013 tarih ve ....14741 sayılı yazısı ile hakkınızda açılan disimlin soruşturması sırasında, soruşturmacının talebi üzerine, soruşturma konusu iddiaların önemi, soruşturma sırasında delillerin karartılabileceği ihtimalı ve soruşturmanın selameti açısından, soruşturma süresince Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliği'nin 14/6 madesi gereğince yükseköğretim kurumu binalarına girmeniz yasaklanmıştır” denildi. Fidan dikme eylemine açılan soruşturmada hangi delillerin karartılacağı, öğrencilerin soruşturmanın selametini nasıl etkileyebileceği ise merak konusu oldu.

“ÇOMÜ'DE SORUŞTURMALARA SON!”

Son olarak İskele Meydanı'nda gerçekleşen karikatür okuma eyleminde protesto edilen ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ve ÇOMÜ yönetimi, sosyal medyada da tepki alıyor. İnternet üzerindeki sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook'ta #ÇOMÜdeSoruşturmalaraSon tagiyle gösterilen tepkiler hafta sonuna damgasını vurdu. Geçtiğimiz günlerde Redhack'in sözcüsüne “sesi benzediği” gerekçesiyle göz altına alınan daha sonra serbest bırakılan oyuncu Barış Atay'ın da destek verdiği protestolara çok sayıda internet kullanıcısı katılırken, ÇOMÜ yönetimi sert eleştirilere maruz kaldı.

AKP’nin rektörü işte böyle olur

Bu haber 4314 defa okunmu?tur.

  Facebook'ta Paylas     TwitterTwitterda Paylas         

Eğitim

MEB Hızını Alamadı, Gayrimüslümleri İmam Hatip'e Yerleştirdi

MEB Hızını Alamadı, Gayrimüslümleri İmam Hatip'e Yerleştirdi Liselere geçiş için ilk kez uygulanmaya başlanan TEOG yerleştirmelerinde, iki gayrimüslim öğrenci, imam hatip lisel...

Okulları Kapatın Olsun Bitsin: Liseye Yeni Giriş Sınavında Dakika Bir, Gol Bir!

Okulları Kapatın Olsun Bitsin: Liseye Yeni Giriş Sınavında Dakika Bir, Gol Bir! MEB liselere giriş sistemini değiştirmiş ve büyük bir belirsizliği beraberinde getirmişti. Yeni sistem TEOG şimdide...

HABER ARA


Gelişmiş Arama
Suay Karaman Suay Karaman
ÖĞRETİM PROGRAMI – MÜFREDAT
Mahmut ÖZYÜREK Mahmut ÖZYÜREK
Makarna Siparişiyle Atatürkçülük!
Bahattin Gülyuva Bahattin Gülyuva
SATILMIŞ...
H. Hamza Erdem H. Hamza Erdem
BÜYÜKERŞEN'E KİM SALDIRDI?
Abdullah ALNIAK Abdullah ALNIAK
KİMDİR BU KIR BEDİR?
SİZDEN GELENLER SİZDEN GELENLER
Yürüyün Be Kır Bedirler Kim Tutar Sizi- ABDULLAH ALNIAK
Emrah AKGÜN Emrah AKGÜN
DAHA 19 YAŞINDA...
Bülent Esinoğlu Bülent Esinoğlu
Örtülü savaşın örtüsü açılırken...
Özgür Barış Özgür Barış
HADDİNİ BİL ERDOĞAN
Onur Doğan Onur Doğan
Unutkanlar Ülkesi

Okur yorumları kişinin kendi düşüncesidir Yorumcahaber sorumlusu değildir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi