Nuriye ve Semih’in tutuklanmadan önce verdiği son söyleşi: 'Bir mum yakalım!'


Açıklama: Nuriye ve Semih 21 Mayıs’ta son kez oturma eylemi yaptıkları Yüksel Caddesi’nden ayrılmadan önce Sendika.Org’a konuşmuş, “Karanlığa karşı bir mum yakalım” demişlerdi.
Kategori: Video Haber
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2017
Geçerli Tarih: 20 Mayıs 2019, 02:13
Site: Devrimci, Güncel, Haber ve Makale Sitesi -
URL: http://yorumcahaber.com/haber_detay.asp?haberID=31068


Nuriye ve Semih 21 Mayıs’ta son kez oturma eylemi yaptıkları Yüksel Caddesi’nden ayrılmadan önce Sendika.Org’a konuşmuş, “Karanlığa karşı bir mum yakalım” demişlerdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, son olarak 21 Mayıs’ta, açlık grevi eyleminin 74. gününde Yüksel Caddesi’ndeydi. O gece eve gittiklerinde ise sabaha karşı gerçekleşen polis baskının ardından tutuklandılar.

Gülmen ve Özakça, Yüksel’den ayrılmadan önce Sendika.Org’a konuşmuştu. Bu son söyleşinin ardından ise eve gittiler.

Bu görüntüler aslında öncesi ve sonrasıyla referandum sürecini ele alan bir belgesel film çalışması için kaydedilmişti.

Ancak Gülmen ve Özakça’nın tutuklanmaları, açlık grevi direnişinin kritik bir aşamaya gelmesi ve hükümetin haklı taleplere kulak vermek yerine bir karalama kampanyası başlatmış olması nedeniyle 21-22 Mayıs’ta çekilmiş görüntülerden oluşan bu video röportajı daha fazla bekletmeden yayımlama gereği duyduk.

Yönetmenliğini Murat Bay’ın yaptığı, kurgu/montajın Bora Balcı tarafından gerçekleştirildiği çalışmada Grup Yorum ve Mahir Deniz Kartal’ın müzikleri kullanıldı.

Sendika.Org